Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 35 от общо 35
Like Tree22Одобрявам

Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #31

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    [mention]SongBird [/mention] , а при излизане от офф как се държи? Раздухва ли турбината, когато е на Ауто?
    Не съм обръщал внимание. Ще се опитам през уикенда да го хвана като се изключи и ще отида да видя какво ще стане като тръгне. Под "раздухва" имате предвид, че вдига високо оборотите, предполагам?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #32

    Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Цитат Първоначално публикувано от SongBird Виж публикацията
    Не съм обръщал внимание. Ще се опитам през уикенда да го хвана като се изключи и ще отида да видя какво ще стане като тръгне. Под "раздухва" имате предвид, че вдига високо оборотите, предполагам?
    Да, не тръгва плавно от най-ниската степен, ами принерно от 2-ра. Аз с тази цел исках да махна cold draft, а и да спре да се мести клапата. Проблем с успиване не съм имал. Веднъж само за експеримента му дадох 20гр. и тогава наблюдавах "явлението". На заданието, на което го ползвам аз никога не се е случвало.
    П.п. причината за това тръгване от по-висока степен е, защото не спазва температурата за старт, според cold draft, която е 32гр. на вътрешния топлообменник. Мисля, че Миланов беше мерил, че тръгва чак на 42гр някъде и това го кара да раздухва. Причинага е или сгрешен софтуер (зададена 42гр., вместо 32гр както е по сервизно) или датчика е поставен на неправилното място.
    Доколкото знам, при по-новите модели такова раздухване няма (вкл. Дайсейкай 8).
    Този пост е редактиран от rosswen; 08-12-23 в 17:06.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    20
    #33

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Цитат Първоначално публикувано от SongBird Виж публикацията
    предвид количеството оплаквания, хората от Тошиба вече със сигурност знаят точно къде се е пробила системата...
    Аз пък не можах да намеря многото оплаквания в нет-а, поне не във връзка точно с твоя модел климатик, затова отворих сервизното да го разгледам. На AUTO има и една граница над 42 oC, където започва да се управлява по друг начин, но мисля, че при теб изобщо не я е достигало в предишния режим на работа (в моментите с неуспешните стартове). Оттам и извода ми, че връзката е чисто физическа --> не тръгва вентилатора, датчикът се нагрява до зададената температура и изключва компресора. Няма да е лошо някой да го пробва - да извади датчика навън. Също ако някой си играе да изследва проблема, трябва да закачи и темп. датчик на радиатора на вътрешното тяло, защото тръгването на вентилатора при cold draft prevention зависи от неговата температура.
    А софтуерът ясно, че са го дебъгвали не с реални датчици, а с потенциометри, закачени към едни платки на бюрото.
    По-скоро (ако хипотезата ми е вярна) това, за което не са се сетили е, че е трябвало да не гледат датчика (Ta), докато перката на вътрешното тяло не се развърти и не поработи известно време. Ей, пробвайте го това с изнасянето на датчика извън климатика, че ми стана интересно.
    Аз колкото и да говоря, че аман от излишни екстри, в крайна сметка е много полезно ако работи тази функция, защото климатиците често се монтират на линията до прозореца, а пък човек си слага там някакво бюро и седи на него да си работи, че е най-светло.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #34

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E


  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    20
    #35

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    ccankov73, благодаря за линка, не бях чел тази тема. И наистина две страници по-натам MisterT пише, че с преместване на датчика си е решил проблема. А пък докато пишех предишното съобщение, се замислих, че и моят климатик работи на on/off и в момента духаше студено, въпреки, че в стаята температурата беше под зададената. Аз до скоро изобщо не ги мислех тези климатици. Е, дразнеха ме, когато така задухат студено, ама си мислех, че така си работят. И ето сега докато пиша, осъзнах, че и моят се бърка точно от този датчик. Вдигнах капака, извадих датчика отвън (покрай мрежестия филтър и климатикът в момента е с отворен капак), но вече 2-3 часа духа постоянно топло на най-ниската степен, както ми се иска, а не като преди периодично да се изключва и да ме облива с хладния въздух. Утре на светло ще видя дали ще ми стигне жицата, или ще я удължа, но ще изкарам датчика отвън, пък ако ще да стърчи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Климатик Toshiba скрежасва.
    От ivopenchev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 3
    Последно: 29-07-18, 20:11
  2. Климатик Toshiba RAS-255YDR
    От Ivan Tashev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 4
    Последно: 16-09-15, 15:15
  3. Купувам климатик Toshiba Ras-251 или 281 PDR или UDR
    От nanizealot във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 19-05-15, 19:07
  4. Проблем с климатик TOSHIBA 13 INVERTOR.
    От baizlati във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 11
    Последно: 10-11-13, 20:21
  5. Касетъчен климатик TOSHIBA
    От profyt във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 6
    Последно: 06-02-10, 11:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе