Страница 22 от 23 ПърваПърва ... 1220212223 ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 334
Like Tree78Одобрявам

Избор на климатизатор '2026 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    5,197
    #316

    Отговор: Избор на климатизатор '2026 година

    За малко над 4К лева се намира подов MHI 50, който е с външно ZSX, за разлика от малките дето са със ZS.
    За първи етаж в къща ....
    Mega и HRS9 харесват това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2026
    Мнения
    9
    #317

    Отговор: Избор на климатизатор '2026 година

    Здравейте, може ли да предложите климатик за помещение около 14-18 м2. Това е приблизителна площ. В момента няма как да я измеря точно...

    Разположение - около Пловдив, източно изложение, първи етаж, отдолу има гаражи.
    Няма изолация, нова дограма.

    Помещението е дневна стая, ще има телевизор, готварска печка...

    Климатика ще се използва през цялата година, както за отопление, така и за охлаждане.
    Очакваните температури са около 24 през зимата, а през лятото около 26, или нагоре...

    Най-напред си мислех за Gree Airy 12k, но след това прочетох мнения, че този климатик може да стане по-шумен понякога, а мен някакви странични шумове доста ме бъгват... След това прочетох мнения за Midea All Easy Pro, отново 12К BTU, ама мидеята ми е някакво "мех, мидея майна"... И за това най-накрая обмислям варианта с Hitachi airHome 400, 12K BTU. A и изкуствения интелект го препоръчва в сравнение с другите 2 климатика.

    Не разбирам от климатици. Важно ми е климатика да е тих и да е надежден.

    В този ценови клас има и дайкини, например FTXC35, но неговия SCOP е по-нисък... Не знам дали е по-добър вариант от гореизброените климатици... Местната фирма за климатици избягва да работи с дайкини, изобщо не ги препоръчват на клиентите си, и не знам защо. А аз като лаик имам само добри наблюдения за тези климатици.

    Мисля да избягвам климатици като фуджицу, комшията смени едно фуджицу за доста кратко време... може би изкара около 2-3 години с него.

    Благодаря за отделеното време.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    18
    #318

    Отговор: Избор на климатизатор '2026 година

    Препоръчайте ми някой (ФЛ/ЮЛ) за монтаж на 18ка в Пловдив.
    Важно условие е монтажът да е от правоспособно лице, за да важи гаранцията на Електролукса, закупен от Техмарт (2+3г).

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    877
    #319

    Отговор: Избор на климатизатор '2026 година

    Цитат Първоначално публикувано от bukalex Виж публикацията
    Препоръчайте ми някой (ФЛ/ЮЛ) за монтаж на 18ка в Пловдив.
    Важно условие е монтажът да е от правоспособно лице, за да важи гаранцията на Електролукса, закупен от Техмарт (2+3г).
    При такива "схеми" - купуваш си еФтин климатик и търсиш кой да ти го монтира, първо се намира "желаещ" да ти го монтира и след това се купува климатика, щото при такива схеми желаещи не се намират лесно ..........
    Този пост е редактиран от Palev; 12-06-26 в 09:19.
    Mega одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,743
    #320

    Отговор: Избор на климатизатор '2026 година

    желаещи винаги има ,при цена 150-250Е

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    684
    #321

    Отговор: Избор на климатизатор '2026 година

    Да бе , ще си губиш времето за жълти стотинки .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    3,048
    #322

    Отговор: Избор на климатизатор '2026 година

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    желаещи винаги има ,при цена 150-250Е
    Ама зимата

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    13
    #323

    Отговор: Избор на климатизатор '2026 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    С уговорката, ако 12 Diamond (SRK35ZSX-WF) се справи с помещението, работата е почти на "кантар"

    12 Diamond (SRK35ZSX-WF)
    шум:

    Sound pressure level, dB(A:
    Cooling Hi: 43 Me: 35 Lo: 26 ULo: 19
    Heating Hi: 41 Me: 35 Lo: 28 ULo: 19
    и съответен въздушен поток:
    Air flow, m3/min
    Cooling, Hi: 13.1 Me: 10.8 Lo: 7.3 ULo: 5.0
    Heating Hi: 13.9 Me: 11.8 Lo: 8.6 ULo: 5.4

    SRK50ZT-WF/SRC50ZT-W Premium
    шум:
    Sound pressure level, dB(A:
    Cooling Hi: 46 Me: 36 Lo: 29 ULo: 22
    Heating Hi: 46 Me: 37 Lo: 31 ULo: 24

    и съответен въздушен поток:
    Air flow, m3/min
    Cooling Hi: 12.1 Me: 9.9 Lo: 7.4 ULo: 5.9
    Heating Hi: 13.9 Me: 11.2 Lo: 9.1 ULo: 7.4

    Имай в предвид, че за 43м2/110 м3, първи етаж от къща, който и климатик да избереш трудно ще "избегнеш" силната струя.Вероятно, в зависимост от настройките и външната температура,ще работи на 3-4 степен.
    Като за начало му избери място така, че на пътя на струята да няма маси, столове, дивани....като същевременно мястото трябва да позволява на климатика адекватно да "обръща" въздуха в помещението, тоест да не е заврян в някой ъгъл и да върти въздуха около себе си, а в другия край на стаята температурата да е доста различна от зададената......
    Помещението е правоъгълник с трегер по средата,който разделя дневна с кухненска част,малко антре и преградна стена около метър и половина.
    Мисля да го сложа в единия край на по-късата стена и да духа по дължина и настрани.
    Логиката ми е,че се касае за ново строителство,добра таванна и подова изолация и такава в плочата,хубава дограма като едната стена е покрита с двоен зид и изолация между тухлите,а другата е покрита с вградена кухня,частично сервизно помещение като 43 квадрата е чиста площ,която се стеснява с мебели,техника и други обзавеждане.,а има и външна изолация.

    - - - - - - - - - -

    ccankov73 - няма място за подова машина или е неподходящо за темпериране на цялото помещение,за това не ги обсъждам,пък има и радиатори.

    gerhar - daikin го обмислям, по-високия клас обаче качва цената над бюджета.
    Но пък като не се знае резервното отопление ще ли стане основно с тази геополитика

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    5,197
    #324

    Отговор: Избор на климатизатор '2026 година

    Мислех, че като е ново строителство си сложил подово. И при мен бяха резерва, но с оглед цената на газта станаха основно.
    Парното го пускам като задържи много голям студ. Не защото няма да се справят машините, но си спестявам дискомфорта от духане и по-чести дефрости, които са неизбежни, без значение марка/модел. Подовите са до радиаторите - не е грозно.
    Мебелите поемат много повече топлина от въздуха, празно помещение се топли/охлажда по-лесно.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    684
    #325

    Отговор: Избор на климатизатор '2026 година

    tiket , модела на Даикин препоръчан от Александър има достатъчна мощност за основно отопление . Начина на работата му е същата като на високия клас , Александър си разбира от работата , бих му се доверил

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2026
    Мнения
    9
    #326

    Отговор: Избор на климатизатор '2026 година

    Здравейте, може ли да предложите климатик за помещение около 14-18 м2. Това е приблизителна площ. В момента няма как да я измеря точно...

    Разположение - около Пловдив, източно изложение, първи етаж, отдолу има гаражи.
    Няма изолация, нова дограма.

    Помещението е дневна стая, ще има телевизор, готварска печка...

    Климатика ще се използва през цялата година, както за отопление, така и за охлаждане.
    Очакваните температури са около 24 през зимата, а през лятото около 26, или нагоре...

    Най-напред си мислех за Gree Airy 12k, но след това прочетох мнения, че този климатик може да стане по-шумен понякога, а мен някакви странични шумове доста ме бъгват... След това прочетох мнения за Midea All Easy Pro, отново 12К BTU, ама мидеята ми е някакво "мех, мидея майна"... И за това най-накрая обмислям варианта с Hitachi airHome 400, 12K BTU. Не разбирам от климатици. Важно ми е климатика да е тих и да е надежден.

    В този ценови клас има и дайкини, например FTXC35, но неговия SCOP е по-нисък... Не знам дали е по-добър вариант от гореизброените климатици... Местната фирма за климатици избягва да работи с дайкини, изобщо не ги препоръчват на клиентите си, и не знам защо. А аз като лаик имам само добри наблюдения за тези климатици.

    Мисля да избягвам климатици като фуджицу, комшията смени едно фуджицу за доста кратко време... може би изкара около 2-3 години с него.

    Благодаря за отделеното време.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    10,328
    #327

    Отговор: Избор на климатизатор '2026 година

    Alpin ASW-35ZTGI/ASW-35ZTGO Zero
    Midea AGN-12N8D1-IH/X2AGN-12N8D6-OH Xtreme Heat Nordic
    Miota RAW-PE35A/RXS-PE35A Performa
    Treo CS-I12SF4/CO-I12SF4
    Inventor LHUVI-12WFI/LHUVO-12 Leon
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 16-06-26 в 06:11.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    132
    #328

    Отговор: Избор на климатизатор '2026 година

    Здравейте,
    Търся съвет за климатизатор за малка детска стая:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилищно.
    2. За охлаждане.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypa: 20 куб. м.;
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa: ΠBЦ;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe: 3 кв. м.;
    · изложение нa пoмeщeниeтo: югоизток;
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти: 4 етаж;
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo: дeтcĸa;
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент.
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Пловдив.
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 24 - 25.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Да, има.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Не.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? Комфортът е с предимство.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. Помещението е правоъгълно, под: 2,70 м. х 3 м., височина 2,55.


    Благодаря предварително.


    Поздрави

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    877
    #329

    Отговор: Избор на климатизатор '2026 година

    Цитат Първоначално публикувано от papadodo Виж публикацията
    · ĸвaдpaтypa: 20 куб. м.;
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa: ΠBЦ;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe: 3 кв. м.;
    · изложение нa пoмeщeниeтo: югоизток;
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти: 4 етаж;
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo: дeтcĸa;
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент.
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Пловдив.
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 24 - 25. Комфортът е с предимство.

    Поздрави
    Не си посочил бюджет, но ако си доволен от "комфорта " на Митсубишитата от подписа си, слагай пак Митсубиши. (MHI)
    15 ZTL направо ще "заспи".......
    https://condex.bg/product-details/srk-src-15-ztl-w/

    Подходящо място измисли ли му, че в такава малка квадратура, поставен на "грешното" място ще береш ядове...
    Над леглото или поне да духа в краката на детето има ли възможност за монтаж?
    Ivanskin одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2026
    Мнения
    9
    #330

    Отговор: Избор на климатизатор '2026 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Alpin ASW-35ZTGI/ASW-35ZTGO Zero
    Midea AGN-12N8D1-IH/X2AGN-12N8D6-OH Xtreme Heat Nordic
    Miota RAW-PE35A/RXS-PE35A Performa
    Treo CS-I12SF4/CO-I12SF4
    Inventor LHUVI-12WFI/LHUVO-12 Leon
    Благодаря за предложенията. Тези климатици имат доста добри характеристики.
    Притеснява ме това, че марките не са толкова популярни, а аз като по-консервативен потребител, трудно се доверявам на новите марки. А и повечето комшии са изкарали някакви митсубишита или дайкини, а аз само ще развалям пейзажа с тези непопулярни марки :Д

    Шегата настрана, този алпин е наистина впечатляващ с това, което предлага за цената си.
    И миота-та изглежда доста добре. Нов климатик е, което е добре, но все още не се знае как ще се справя с дефростите през зимата. Но едва ли ще са проблем, все пак климатика има двуредов топлообменник...
    От изброените климатици може би клоня най-много към миотата.

    Благодаря за предложенията.
    Ще продължавам да го мисля.

    Благодаря и за отделеното време!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 23 ПърваПърва ... 1220212223 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатизатор '2024 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1495
    Последно: 01-01-25, 16:34
  2. Избор на климатизатор '2023 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 985
    Последно: 01-01-24, 16:04
  3. Избор на климатизатор '2022 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1127
    Последно: 01-01-23, 10:38
  4. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 19:39
  5. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе