Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39

Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #16

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    Не бях виждал такъв монтаж...грозна работа.За тази цел си има подови модели.

  2.  
     
  3. mce
    mce е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #17

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    Исках да сложа подов само за отопление, но се притеснявам, че имам бебе, което ще прохожда, да не го бара - по другите теми дето питах, казаха, че няма спасение.. Та, се чудя и аз да монтирам стенен Дайкин FTXS35 не чак на 50 см от пода, но по-скоро на около метър, че да стане достижим едва когато малкият порастне достатъчно, че да разбира, че не трябва да го бара. Още един плюс, който аз виждам при тоя монтаж, в сравнение със стандартното високо горе, е по-лесният достъп до вътрешното тяло за чистене. Мястото на стената така или иначе не ме бърка дали ще е горе или по средата на стената щото е свободно изцяло. Въпросът е обаче няма ли опасност да се връща топъл вуздух и да лъже сензора, както ми казаха в друга тема, че може да стане, ако монтирам почти непосредствено над секция, още повече че мястото пред климатика няма да е баш свободно - има маса със столове на около 40-50 см от стената?

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #18

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    По принцип за стенните има ограничение за минимално отстояние от пода.Не мисля, че идеята ти е добра, защото лятото ще премръзнеш долу, а горе ще е жега, пък и всичкия прах от пода ще се налепи по филтрите.

  5. mce
    mce е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #19

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    лятото няма да го ползвам, щото жилището е толкова студено, че през лятото си е тъкмо ок.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #20

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    Не мисля, че машината ще работи добре при такъв монтаж, все пак има изискване от производителя за минимално отстояние.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #21

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    2.3 метра мисля че е по документация. Ще береш ядове с монтаж на високостенен долу видял съм такова изпълнение с една мидея и външното е буца лед въпреки че е инвертор.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #22

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    Първата ми реакция на снимката горе беше - "Е защо така беее"
    После днеска попаднах на темата за новите модели на фужитсу - има линк към някаква норвежка фирма.
    пускам няколко сники от сайта им.
    И последно изискването е точно минимално разтояние от тавана - защото има откачалки, като мен исках да си запазя стената за прожектора. както и да е моята няма да я бъде с домашното кино, или поне не заради климата.
    Незная как ще се чисти от прахоляци машината като е ниско долу.
    Все пак в норвегия е хладничко лятото и може да има резон ако слагаш климата само за топлене.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    6
    #23

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    Ако стенните климатици можеха да се монтирват ниско долу нямаше да има подови.Стандарт 2.20-2.30 за стенен.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #24

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    Няма проблем да е долу.Случвало ми се е да монтирам такива по желание на клиентите и при липса на място за вътр.тяло при някои помещения.За отопление е по-добре да издухва надолу топлият въздух,.Няма нужда да го обръщаш,така ще можеш да правиш и профилактика,без да наводняваш стаята.Проблема е че трябва да откриеш на каква настроена температура ще ти е комфортно.Подчертавам че така монтиран ще работи адекватно само на режим отопление, охлаждането е друга бира.За колегите които ще поспорят имам питане:
    Защо подовите/конзолни климатици имат ето това и за какво служи ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #25

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от MartinC
    Ако стенните климатици можеха да се монтирват ниско долу нямаше да има подови.Стандарт 2.20-2.30 за стенен.
    Може всичко може.След като подово-стенните могат да се монтират в долната си част с отстояние на 120-150 см от пода.МОЖЕ.Въпроса е за лятото, е няма как да се насочи студената струя към тавана, но преполагам, че в следващите 5 години и това може да стане...

    MARTINC то това копче е безполезно.Аз лятото когато го включа климатика на охлаждане долната клапа работи не повече от 10 минути докато охлади ударно и след това долната клапа се затваря автоматично дори без да пипаш копчето...Японска му работа...

  13. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    6
    #26

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    този бутон служи за разпределяне потока на въздоха в зависимост от режима ръчно го нагласяме.На режим охлаждане нагласяме струята само от горната част,отопление доло горе.Това е DAIKIN ако не се бъркам.Тяхна е разработката и за торбината обдухваща питата,предния модел е с две торбини,този е с една като на колонен модел от там се намалят оборотите,се увеличаве дебита на въздух от това подобрение следва по нисък шум при работа и по-голям дебит на въздуха което пък означава по бързо достигане на зададени те му градиси.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #27

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    MARTINC каза:
    Тяхна е разработката и за торбината обдухваща питата,предния модел е с две торбини,този е с една като на колонен модел от там се намалят ..."
    То тя не "обдухва", а за засмуква през питата, но хайде да не спамим повече...
    Копчето който иска да си го ползва, на мен не ми е необходимо.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #28

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    Това е Мидея.И служи на отопление да се разпределя въздушният поток както каза Мартин.

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #29

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от MartinC
    Ако стенните климатици можеха да се монтирват ниско долу нямаше да има подови.Стандарт 2.20-2.30 за стенен.
    човече усещам че монтираш - ако дойдеш в къщи и ти кажа слагай долу или няма парички - няма да ми кажеш "стандарт"
    клиента е цар - тъпите финландци виж къде си го слагат и аз искам дупе да ми топли главата с ракийка се стоплят за краката нещо не стига или влизам в преразход от към цуйка...

  18. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #30

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    Първата снимка е в къщи, вижда се - малко по високо от дивана, като целях оптимално отопление и охлаждане. Убеден съм, че от значение е Т на височина максимум до края на главата ми ( до 1,8 м ), от там нагоре - топля и охлаждам дядовия. С това разположение следва да реализирам както по-добър зимен комфорт ( става въпрос за студена къща ), където жените да не ходят с дебели чорапи и чехли, понеже на тавана било 26*, а на пода 19*, така и с по-голям касмет някаква икономия . Лятото нямах абсолютно никакви проблеми с охлаждането, особено когато седиш на дивана и зяпаш ТВ, т.е. интересува те на 1,5 м от земята да е по-хладно.

    Втората снимка е от едно козметично студио с големи изисквания откъм Т - абсолютно същото нещо, като в къщи, но там успешното разположение се доказа и зимата - за да няма рязки разлики в Т обикновено трябва климите да работят постоянно, като затоплянето в долната част на стаята става последно. А там след няколко часа работа, Т е равномерна, като това елиминира нуждата от постоянна 24 часова работа на машината през зимата, което пък от своя страна ми спести доста $$. За охлаждането - никакъв проблем, отначало при празно помещение, като се даде вентилатора на макс става голям ветрилник , но се охлажда помещението равномерно, след това се намаля и няма дискомфорт.

    Скоро сложих в спалнята( прохладно лятятя, ледник зимата ) климата на 50-ина санта от пода под прозореца - тоооочно както по-горе постнатите снимки в Норвегия, без да съм ги виждал. Само дето има килим отдолу , а не гол под , с което се надявам мизерията да си стои намясто докато не се изпрахосмуче.

    За естетиката, който има $$ бол не се занимава да окачва сандъци на стената и на терасата , които правят течение и опикават наоколо, а си прави незабележимо по функция водно подово на целия апартамент/къща.

    Ако приоритетно климата се ползва за отопление ( напр 6 месеца топли и 2 седмици охлажда за 1 година ), ми се струва голяма грешка високостенния монтаж.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-09-14, 21:32
  2. Климатик 12-ка инвертор - от вътрешното тяло тече вода
    От dragozow във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 8
    Последно: 18-06-09, 23:01
  3. Избор на климатик и отстояние на вътрешното тяло от тавана
    От rupi във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-08, 13:59
  4. Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?
    От ivakis777 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 07-10-08, 14:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе