Резултати от 1 до 13 от общо 13

Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11
    #1

    Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?

    Здравейте всички в този изключително интересен и полезен форум! Тъй като и при мен настъпи момента на климатизация, избрал съм си една Тошиба инвертор RAS-13SKV с който мисля да отоплявам без изключване 70куб.м. тухла с ПВЦ дограма и външна изолация. Та въпросът ми и следния: Проблем ли ще е монтажа на вътрешното и външното тяло на едно ниво на около 80см от пода. Мястото е изключително подходящо пък и не искам струята да ме обдухва от високо а да я насоча хоризонтално. От сега казвам че не мога да отделя за хубавите подови Дайкини. От магазина споделиха че при такъв монтаж щял да роботи некоректно и бил изчислен за високостетен монтаж

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re: Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?

    Видях такъв монтаж в форума на направи си сам човека каза че дори на охлаждане си работел добре може да попиташ него ето виж http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=9680

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #3

    Re: Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?

    а имах монтиран така климатик в старото си жилище ,работи си добре ... но много прашасва ,беше точно под прозотец който лятото седи отворен и всичко се набива на климатика

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?

    НЯма проблеми. МОжеби температурата в стаята няма да отговаря на зададената. Ако стаята е северна няма какво да му мислиш. Там и без това не пече слънце и няма да имаш особени проблеми при охлаждане. Най-големия проблем е с праха, както ти казаха.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #5

    Re: Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?

    Цитат Първоначално публикувано от ivakis777
    Здравейте всички в този изключително интересен и полезен форум! Тъй като и при мен настъпи момента на климатизация, избрал съм си една Тошиба инвертор RAS-13SKV с който мисля да отоплявам без изключване 70куб.м. тухла с ПВЦ дограма и външна изолация. Та въпросът ми и следния: Проблем ли ще е монтажа на вътрешното и външното тяло на едно ниво на около 80см от пода. Мястото е изключително подходящо пък и не искам струята да ме обдухва от високо а да я насоча хоризонтално. От сега казвам че не мога да отделя за хубавите подови Дайкини. От магазина споделиха че при такъв монтаж щял да роботи некоректно и бил изчислен за високостетен монтаж
    Мисля че е безсмислено. При инвертора най-правилно според мен е да се насочи струята право надолу (разбира се ако е монтиран кат света). Така не се усеща течение.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #6

    Re: Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?

    Абсолютно хоризонтално няма да можеш да насочиш въздушния поток и ще те посъветвам да не си правиш експерименти с машината. Колегите ти обясниха и пак ще ти го напиша - по принцип проблем няма като изключим замърсяването което ще се получава по климатика, а и за твоя случай си има определени модели. Така че, монтирай си го както трябва на стената и вече в зависимост от разположението на мебелите в стаята, а и от твоето разположение в стаята, насочвай си въздушната струя както ти е кеф.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11
    #7

    Re: Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Абсолютно хоризонтално няма да можеш да насочиш въздушния поток и ще те посъветвам да не си правиш експерименти с машината. Колегите ти обясниха и пак ще ти го напиша - по принцип проблем няма като изключим замърсяването което ще се получава по климатика, а и за твоя случай си има определени модели. Така че, монтирай си го както трябва на стената и вече в зависимост от разположението на мебелите в стаята, а и от твоето разположение в стаята, насочвай си въздушната струя както ти е кеф.
    Мерси на всички за отговорите! Ако нямаше проблем с местоположението за монтаж не бих пуснал темата. Ако на това му казват експеримент........ами да, трябва да се експериментира за да се намери алтернатива на студените крака и прегрялата глава характерни за високостенните климатици. Аз искам и да избегна монтажа на външното тяло на северната стена затова търся подходящо място на източната.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?

    Проблем със студени крака и прегряла глава има ако си насичиш въздушния поток нагоре. На отопление се насочва възможно най-надолу.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #9

    Re: Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?

    Цитат Първоначално публикувано от ivakis777
    трябва да се експериментира за да се намери алтернатива на студените крака и прегрялата глава характерни за високостенните климатици. Аз искам и да избегна монтажа на външното тяло на северната стена затова търся подходящо място на източната.
    Пич, дано не ти прозвучи като заяждане, но в първото си мнение споменаваш "дойде момента за климатизация" и в същото време вече си капацитет! Затова смятам леко да те уборя с някой факти, белкем ти блесне.
    1 Никак не усещам главата си прегряла, нито краката си студени, въпреки че и двата ми климатика са монтирани както си пише по книгите! Не съм сигурен изобщо има ли друг отоплителен уред, който да прави разлика по-малка от 5 градуса в измерените температури на 10 см от пода и на 10 см от тавана!
    2 Това не ти е слънчев панел, що си мислиш че няма да работи ако е на север? Няма такава инструкция, дето забранява такъв монтаж (на север). Единственото основателно съображение е ако нямаш лесен достъп до външното тяло. Много по-важно климатика ти да е правилно оразмерен и да е извършен качествен монтажа.
    3 Не съм запознат с инструкцията точно на твоя климатик, но примерно за фуджицу пише че тялото е заредено с фрион, достачъчен за 15 метра тръбен път!
    Разбира се че можеш да си сложиш вътрешното тяло където си поискаш, това си е твоя работа, но ако изхождаш единствено от аргументите които си посочил просто е безсмислено. Предлагам ти да се довериш на инструкциите на произвидитела (в качеството си на мнооооооооооооооооооооооооооого по-компетентен от тебе и от бай Киро - комшията) и да си спретнеш един хубав монтаж както е по света, като го види човек да му е драго.
    Личен съвет - ако е спално помещение не си го слагай над главата където спиш!

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #10

    Re: Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    по принцип проблем няма като изключим замърсяването което ще се получава по климатика
    А с размразяването? Все пак горе е по-топло.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #11

    Re: Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?

    ba4_dido, размразяване на кое??? При този монтаж, единствено вътрешното тяло не си е на мястото...Като прочетох обяснението, просто пича иска да го сложи под прозорец и изпарителя и кондензатора ще са на едно ниво. Дали вътрешното тяло ще е долу или горе, мястото на агрегата си е на едно и също място - под прозоречен монтаж.
    Иначе със всичко което си написал по нагоре - напълно прав си за всичко!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11
    #12

    Re: Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Пич, дано не ти прозвучи като заяждане, но в първото си мнение споменаваш "дойде момента за климатизация" и в същото време вече си капацитет! Затова смятам леко да те уборя с някой факти, белкем ти блесне.
    1 Никак не усещам главата си прегряла, нито краката си студени, въпреки че и двата ми климатика са монтирани както си пише по книгите! Не съм сигурен изобщо има ли друг отоплителен уред, който да прави разлика по-малка от 5 градуса в измерените температури на 10 см от пода и на 10 см от тавана!
    2 Това не ти е слънчев панел, що си мислиш че няма да работи ако е на север? Няма такава инструкция, дето забранява такъв монтаж (на север). Единственото основателно съображение е ако нямаш лесен достъп до външното тяло. Много по-важно климатика ти да е правилно оразмерен и да е извършен качествен монтажа.
    3 Не съм запознат с инструкцията точно на твоя климатик, но примерно за фуджицу пише че тялото е заредено с фрион, достачъчен за 15 метра тръбен път!
    Разбира се че можеш да си сложиш вътрешното тяло където си поискаш, това си е твоя работа, но ако изхождаш единствено от аргументите които си посочил просто е безсмислено. Предлагам ти да се довериш на инструкциите на произвидитела (в качеството си на мнооооооооооооооооооооооооооого по-компетентен от тебе и от бай Киро - комшията) и да си спретнеш един хубав монтаж както е по света, като го види човек да му е драго.
    Личен съвет - ако е спално помещение не си го слагай над главата където спиш!
    Общо взето съм склонен да се съглася с първото изречение на третата ти точка, и дотам. Не виждам климатик за първи път и общо взето не е трудно да забележа предимствата и недостатъците на този тип отопление при положение че прекарвам доста голяма част от деня през зимата в климатизиран офис. Идеята ми да избегна северната стена е да го предпазя от брулещия северен вятър и да ми работи по икономично и дълговечно! Не искам дълги тръби щото изчетох достатъчно за COP, КПД и др. понятия за които са писали мноооого компетентни хора тук.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #13

    Re: Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?

    Цитат Първоначално публикувано от ivakis777
    Общо взето съм склонен да се съглася с първото изречение на третата ти точка, и дотам. Не виждам климатик за първи път и общо взето не е трудно да забележа предимствата и недостатъците на този тип отопление при положение че прекарвам доста голяма част от деня през зимата в климатизиран офис. Идеята ми да избегна северната стена е да го предпазя от брулещия северен вятър и да ми работи по икономично и дълговечно! Не искам дълги тръби щото изчетох достатъчно за COP, КПД и др. понятия за които са писали мноооого компетентни хора тук.
    Много ми е интересно след толкова четене до какъв извод стигна? Примерно ако удължиш тръбния път с 3 метра с колко ще ти падне КПД и СОР?
    Ето ти и ново 20! Климатика не е достатъчно да го имаш, трябва да знаеш и как правилно да го ползваш!
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    ba4_dido, размразяване на кое??? При този монтаж, единствено вътрешното тяло не си е на мястото...
    При размразяване вътрешното тяло взема топлина от стаята за да размрази външното тяло. Тази топлина е по-малко на 80 см от пода, в сравнение с височината от 230 см (минималната препоръчителна за моя модел, педполагам и за останалите).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем-вътрешното тяло на климатика капе
    От vanko21 във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 7
    Последно: 11-11-13, 13:36
  2. Голям проблем с дренажната тръба на вътрешното тяло
    От Veselin Zhivkov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 27-04-13, 01:53
  3. Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3
    От Jasira във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 27
    Последно: 14-02-12, 00:47
  4. Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло
    От shrec във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 38
    Последно: 28-12-11, 21:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе