Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 39 от общо 39

Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #31

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    не се ли пълнят с много боклуци и прахоляк? мен само това ме притеснява.
    от друга страна пък чистенето ще е много по-лесно...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #32

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    За този, най близко до земята на 50 санта, тази зима ще покаже какво ше засмучи, защото наистина си е близко до пода. Иначе от сниманите - 1-я също ще го сефтосам тази зима, от 2-та снимка изкара предната зима - филтрите ги вадя мнооого рядко и има леки безцветни прашинки. 100 на 100 зависи какъв килим има, колко често се прахосмучи, има ли малки диваци които бягат постоянно напред назад ...

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #33

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    Да побутна темата, пък и да питам - може ли малките пакостници да бърникат в турбината и да стане сакатлък? Понеже ситуацията става доста... опасна за който не разбира, ако го стига. Сякаш 1.50м е най-добре, отколкото да охлаждаш дедовия на 2,30! То топлото не можеш го спреш да бяга на тавана, и оттам ще дойде комфорта зиме. От друга страна - защо на подовия Дайкин /пък и на другите май/ може да се затвори долната, но не и горната клапа/обдухване?!?

    Всичко друго е ясно! Те подовите не можеш да им бръкнеш до перката/турбината само евентуално филтрите и питата да се поогъне.

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #34

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    Определено има защо да се притесняваш. Че тези малките ръчички влизат навсякъде...
    На първата снимка от по-предния ми коментар, сега под климата има фотьойл и моята като се върне намръзнала се разлага непосредствено под струята, понеже е невероятно зиморничаво животно. То и тогава го засилвам, щото жегата много ме мъчи. Успоредно е дивана и аз съм там, възможно по-далече от топлото. Понеже като сме там вентилатора е слаб и първоначално, след вдигане на *-те се обособява топла зона наоколо, но на срещуположната страна е ТВ-то, така че нямам грижи. Лятото си сменяме местата- влажния горещ въздух ми разказва играта и тогава аз заставам под клапата да си вея перчема, като е на вентилатор в по-голямата част от времето ( бря, голяма икономия ) или, в най - големия ад, на високи градуси на охлаждане, че да не хвана менингит. Много си ми е гот. Забелязъл съм, че доста народ ще стои на задух ама няма да си пусне поне един вентилатор, че се разболява. Как става това при въздух 30 * и нагоре не знам. Оплакват се от болежки, схващания. Ето един плюс за това че имам 2 пръста слой мас под кожата като на тюлен
    Други пък твърдят, че такова разположение е грозно. По принцип една кутия за хляб, дето се подава ненадейно от стената не е произведение на изкуството, без значение къде е сложен, освен ако не са му избарали и фацата за 2 хилки и нагоре. И дори и такъв да е, как ше ми затопли пода отгоре, искам да знам. Но наистина сложен по-средата на стената малко се натрапва. Аз затова съм го лепнал успоредно на външната стена в ъгъла, да не бие толкоз на очи.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #35

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    Калчев, би ли споделил как е отоплението с НИСКО-стенния монтаж през новия сезон. Че ще правя едни гимнастики и събирам инфо и впечатления.

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #36

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    Бетон е. Всякакви опасения, че филтри, пити и турбини ще се наблъскат с боклуци са безпочвени. А това на пода да не е студено е много добре, макар и машината да не е работила постоянно ( пуста икономия ). Единствено трябва клапата да не сочи вертикално надолу, понеже въздухът рикошира и лъже , че е по-топло, отколкото е в действителност. Това, при условие, че климата НЕ взема инфо за Т от дистанционното. Първо бях сложил една Осачка със температурен датчик на дистанционното и съвсем нямаше значение на къде са клапите, а сега на нейно място е един ТОШО, на който насочвам клапите по диагонал, за да прави точно зададената температура и всичко си е топ. Става дума за машина закрепена на 50 cm от пода. Ще ми се да пробвам само на слаб вентилатор как ще се държат, но все още не държа климите постоянно включени и затова са на среден и силен вентилатор, за да сколасат да стоплят. Иначе като са стигнали Т, на слаб вент нямат грижи - нито те , нито аз

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #37

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    българската изобретателност е безгранична и винаги съм си мислел, че ако тази енергия беше насочена към нещо по-креативно друго ако не щяхме като нация да сме малко по-напред в класацията...
    или казано с други думи като искате климатик ниско долу - купете си подово изпълнение...

  10. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #38

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    Продай ми го за 1000 лв, колкото струва стенния и тутакси съм съгласен с теб.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #39

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    така е, но съвсем скоро и тази изкуствено висока цена ще падне и всичко ще си дойде на мястото...
    нека не пропуснем да споменем марката дайкин, която така да се каже първа направи пробив в подовите машини, направи ги просто популярни на базата на една умерено ниска цена и за достатъчно дълго време закопа конкуренцията в лицено на марки като панасоник (техните подови са си производство дайкин и цените са в небето) митсубиши електрик (по непонятни причини цените там са в небето) и така нататък какви ли не знайни и незнайни марки...
    и до ден днешен като кажеш колонен климатик се сещаш за осака, като кажеш подова конзола се сещаш за дайкин...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-09-14, 21:32
  2. Климатик 12-ка инвертор - от вътрешното тяло тече вода
    От dragozow във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 8
    Последно: 18-06-09, 23:01
  3. Избор на климатик и отстояние на вътрешното тяло от тавана
    От rupi във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-08, 13:59
  4. Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?
    От ivakis777 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 07-10-08, 14:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе