Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    4
    #1

    Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    къде е по добре да се монтира климатика предназначен за отопление ......ниско долу 50-60 см. от пода или на височина 2 метра в жилищна сграда . Вашето мнение моля !

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #2

    Re: климатик за отопление. монтаж

    Естествено че долу FVXS Daikin, но трябва да е специално предназначен за това. По-голямата част са за горен монтаж на стената, може би защото климатиците се взимат предимно за охлаждане.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    4
    #3

    Re: климатик за отопление. монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от lupo101
    Естествено че долу FVXS Daikin, но трябва да е специално предназначен за това. По-голямата част са за горен монтаж на стената, може би защото климатиците се взимат предимно за охлаждане.
    и какво ще му стане на климатика като го монтирам с метър и половина по ниско освен това че ще се чувства по довре топлината

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #4

    Re: климатик за отопление. монтаж

    Ами нищо няма да му стане ...
    Вертикалните жалузи ще трябва да са като за охлаждане ... Но подовите климатици са направени да духат вертикално нагоре което с този не можеш да го направиш. Сигурно ще стане и доста грозно ...
    Той климатика не знае че е монтиран долу и пак вентилатора ще е на Мax и ще си духа толкова силно и шумно.
    Ако си забелязал на охлаждане климатика е по-безшумен отколкото на отопление.
    Какъв е ефекта който търсиш ?

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    4
    #5

    Re: климатик за отопление. монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от lupo101
    Ами нищо няма да му стане ...
    Вертикалните жалузи ще трябва да са като за охлаждане ... Но подовите климатици са направени да духат вертикално нагоре което с този не можеш да го направиш. Сигурно ще стане и доста грозно ...
    Той климатика не знае че е монтиран долу и пак вентилатора ще е на Мax и ще си духа толкова силно и шумено.
    Ако си забелязал на охлаждане климатика е по-безшумен отколкото на отопление.
    Какъв е ефекта който търсиш ?
    е точно обратното търся , целя да ми духа надолу, ниско и да не ми се образуват някъкви темперетурни разлики от рода - горе топло , долу студено

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #6

    Re: климатик за отопление. монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от shrec
    е точно обратното търся , целя да ми духа надолу, ниско и да не ми се образуват някъкви темперетурни разлики от рода - горе топло , долу студено
    Ами монтираш си го по спецификация (имам предвид стенен), слагаш вентилатора на "Auto" или "Max" вкл. и жалузите и си ОК. Не виждам смисъл да се монтира ниско долу и т.н.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    4
    #7

    Re: климатик за отопление. монтаж


    ами разликата е че съм виждал на няколко места монтирани климатици по ниско и всичките са много доволни от ефекта

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #8

    Re: климатик за отопление. монтаж

    Едно от предимствата на климатиците е, че са високо на стената и не заемат много място.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #9

    Re: климатик за отопление. монтаж

    По принцип в електрониката на климатика е заложено 1-2 градуса изместване на сондата именно поради темературните слоеве. Казано с други думи, ако е настроен на 26 градуса, трябва да измери температура 27-28 градуса за да спре, тъй като си мисли, че е на високо и там е с около 1-2 градуса по-топло.

  12. mnd
    mnd е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    5
    #10

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    Виждам следните предимства при долен монтаж / на 50 см от пода/ на (стенен) климатик
    Понеже ще смуче подов въздух с по-ниска Т от тази на таванния въздух, делта Т ще е по-голямо, ще получавам една и съща мощност /в сравнение с високия стенен монтаж/ при по-малък дебит и по-малък шум.
    А дали не може тяло за висок стенен монтаж да се монтира наопъки?
    Тогава ще смуче отдолу и ще духа водоравно. Долу ще е идеално топло.


  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #11

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от mnd
    Виждам следните предимства при долен монтаж / на 50 см от пода/ на (стенен) климатик
    Понеже ще смуче подов въздух с по-ниска Т от тази на таванния въздух, делта Т ще е по-голямо, ще получавам една и съща мощност /в сравнение с високия стенен монтаж/ при по-малък дебит и по-малък шум.
    А дали не може тяло за висок стенен монтаж да се монтира наопъки?
    Тогава ще смуче отдолу и ще духа водоравно. Долу ще е идеално топло.
    Ако ползваш климатика и за охлаждане няма да се получи хубаво да ти тече конденза на пода в стаята.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    24
    #12

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от mnd
    Виждам следните предимства при долен монтаж / на 50 см от пода/ на (стенен) климатик
    Понеже ще смуче подов въздух с по-ниска Т от тази на таванния въздух, делта Т ще е по-голямо, ще получавам една и съща мощност /в сравнение с високия стенен монтаж/ при по-малък дебит и по-малък шум.
    А дали не може тяло за висок стенен монтаж да се монтира наопъки?
    Тогава ще смуче отдолу и ще духа водоравно. Долу ще е идеално топло.

    За идващата зима и аз съм намислил да извърша ( преместя ) споменатия монтаж на Midea -та от подписа ми ( ТП вода-въздух). На 40-50 см от пода обърнат да духа нагоре.Климатикът ще се ползва само за отопление. При немодифициран климатик обаче това би довело до течове на пода след приключване на дефроста.

  16. mnd
    mnd е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    5
    #13

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    Предвиждам климатика само за отопление, работата и конденза при охлаждане не ме интересуват. За конденза при размразяването не бях се сетил. Вижда ми се интересно как ще работи ако е под прозорец / в нормално положение /.

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #14

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    За мен климатик монтиран под прозорец си е грозно:

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re:Климатик за отопление - височина за монтаж на вътрешното тяло

    Има подови модели, на Дайкин дори не са скъпи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-09-14, 21:32
  2. Климатик 12-ка инвертор - от вътрешното тяло тече вода
    От dragozow във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 8
    Последно: 18-06-09, 23:01
  3. Избор на климатик и отстояние на вътрешното тяло от тавана
    От rupi във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-08, 13:59
  4. Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?
    От ivakis777 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 07-10-08, 14:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе