Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 51

Монтиране на климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #16

    Re: Монтиране на климатик?

    turn capacity capacity (min) COP
    4.2kW 1.430 2.94
    Ето ти и съкратен вариант за отоплението.
    При изписването съм допуснал грешка в горният пост отнася се до СОР-а

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #17

    Re: Монтиране на климатик?

    до: jsivkov
    До тук разбрахме че климатика ти от завода производител е излязъл като инвертор, ти можеш ли да ни кажеш дали усещаш компресора да си мени оборотите или работи само на една скорост и колко пари си дал за него отделно и колко за монтаж.
    Това от кой град си или от коя фирма си го купил няма значение. Да ти припомня само че ти пусна тази тема а виждам че започна да проявяваш пасивност, има ли някакво развитие по въпросите които те вълнуваха.

    до: blue1
    Виждам че разбираш от климатична техника. До сега не ми се е налагало да сменям Scroll (винтови) компресори на инверторни климатици (бутални съм сменял) и затова като говоря за смяна на такива, винаги го правя с малко неувереност. Ако работех към фирма работеща с втора употреба климатици (включително инверторни) щях да знам. От чисто любопитство те питам, възможно ли е да се сложи такъв компресор от една марка инверторен климатик на друг. Може да ми дадеш линк към сайт или да ми пратиш някакъв файл който да прочета (английският не е проблем).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    42
    #18

    Re: Монтиране на климатик?

    valen1:
    значи климатика си мени оборотите и при увеличаването им като достигне една стойност не съм сигурен, но мисля че не е максималните си се получава споменатато бучене при резонанса. Очаквам утре да дойдат монтажниците и да ми поставят тампони на външното тяло. Цените в Варна изглежда не са като в останалите градове /Пловдив и София/ и доста добре те изръсват 690 +180 за монтажа.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #19

    Re: Монтиране на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от jsivkov
    690 +180 за монтажа.
    Почти 900 лв за за 9-годишен климатик.
    Не че нещо ама яко са те минали.
    Между другото има Дайкини неинверторни, чисто нови около 900 лв с монтажа.

    blue1 искам да те питам пари ли ти дават или работиш във фирма дето продава втора употреба.
    Много съмнително стана вече. Приличаш ми на един дето хвалеше най-кошмарната фирма за интернет във Варна - Интербилд, като казваше, че бил супер доволен клиент, не знам си кво....... накрая се оказа че е админ от същата фирма.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    4
    #20

    Re: Монтиране на климатик?

    МИсля че единствения начин да не се чуват вибрацийте на климатика е да се измести на друго място с здрава основа.Докато е на ИТОНГ винаги ще се чува,няма спасение .Тампоните няма да помогнат много.Пробвал съм с тампони и знам че ефекта е минимален.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #21

    Re: Монтиране на климатик?

    valen1 според мен компресор от една марка да се сложи на друга би било ужасно не рантабилно особенно за климатик втора употреба.

    jsivkov цената за съжаление е доста висока за този модел, от същата година е и AN2809SX дизаина е почти същият, но като характеристики нямат нищо общо. Проблема според мен е и в търговците който нищо не разбират от това което продават и от алчността им явно не правят разлика между моделите и суркат всичко на еднакво висока цена. AN2809SX ако е произведен през 2000 година и е със запазен външен вид си заслужава парите СОР а на охлаждане му е на 4.

    muchoto ако идваш в Пловдив може да ми се обадиш да се запознаем, ще останеш много учуден от професията ми и от липсата и на каквото и да било с климатичната техника, учил съм хладилна техника но никога не съм практикувал. Просто съм голям фен на японската техника въобще и когато избирам климатик втора ръка скромно моге да кажа , че не са ме излъгали освен това одобрявам само една фирма която и така не си лъжи клиентите и не продава на такива душмански цени . Според мен да сложиш всички под един знаменател е грешно при избора на нещо употребявано сащото се однася и за автомобилите не е необходим само късмет.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    42
    #22

    Re: Монтиране на климатик?

    ivanym: монтажниците казаха, че са монтирали вече климатици на ИТОНГ и няма да има проблем, имам и познат който от 3 години има и няма проблеми .
    Сега обаче голата реалност, май климатика не е особено читав , защото идваха днес сложиха тампони и ефект никакъв, отвори техника климатика и като му махна горния и преден капак вибрациите паднаха рязко .
    Може ли някой да обясни какъв е проблема или поне някаква идея, ще идват след два дни да проверяват нивото на фреона?
    Май както каза човека нещата отиват към друга клима

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #23

    Re: Монтиране на климатик?

    Това е момента да си избереш по-добър климатик, огледай запиши модели и пиши. Успех.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    42
    #24

    Re: Монтиране на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Това е момента да си избереш по-добър климатик, огледай запиши модели и пиши. Успех.
    ако стане така отново ще е втора употреба японец , понеже такива продават фирмата

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #25

    Re: Монтиране на климатик?

    Няма лошо просто запиши модела и го покажи, не избирай такива който са пребоядисвани и етикетите им са премахнати. Разгледай за Митсубиши , Тошиба, Саньо всъщност избягвай само Хитачитата електрониката им не била много читава казват хората. За Тошибата май ти казах как най-лесно да разбереш годината първата цифра от серийният номер е последната цифра от годината на пройзводство. По добре избери модел който изглежда по-малко ползван а не такъв който е най-нов на година на пройзводство. Всъщност ти от кой град си?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    42
    #26

    Re: Монтиране на климатик?

    Варна
    бях се насочил към една Тошиба или Национал, но каде видях в последния момент този Дайкин

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #27

    Re: Монтиране на климатик?

    blue1: Познавайки вече любовта ти към втората употреба вещи, предполагам че като казваш "по-добър климатик" отново имаш предвид втора употреба.

    jsivkov: За съжаление си се хванал на хорото на втората употреба и сега от няма и накъде трябва да се играе. Аз разбира се ти желая малко повече късмет при това раздаване на картите.

    Днес монтирах и 2 броя конвенционални девятки на Mitsubishi Electric цена на единият без монтажа 940 лв. Има ли смисъл да ви казвам че не се чува когато работят, а как работят да ви казвам ли. Купувайте си нови вещи, не си правете дребни сметки как ще прецакате всички купувайки си евтини неща с ниско качество.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #28

    Re: Монтиране на климатик?

    valen1 любовта ми е към японската техника а не към втората употреба. Просто някой не можем да набройм по 2000 лева за качествен климатик и си купуваме стари такива, а който иска си купува чисто нов с технология от преди 20 години въпрос на избор не се заяждам. Ти като човек от бранша сигурно знаеш колко струва един технологично нов компресор от реномираните фирми.
    Цитираните от теб Митсубишита са качествени, но технически са динозаври, е някой пък искаме по-нова технология пък била то и втора употреба.
    Съжалявам, че в иначе хубавия форум пишат хора в чийто постове освен сарказъм и подигравка няма нищо стойностно. Бъдете по позитивни.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #29

    Re: Монтиране на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    ...
    Цитираните от теб Митсубишита са качествени, но технически са динозаври, е някой пък искаме по-нова технология пък била то и втора употреба.
    ...
    blue1,

    Не съм съгласен с теб!

    Като оставим настрана, че ДВГ е остарял морално, двигателя на Ото е много повече морално остарял от този на Ванкел, но определено се произвежда преимуществено - просто е по-подходящ в практиката.

    Не намирам, че инверторите (особено 10 годишните) са чак толкова по-добри в практиката от конвенционалните (при това нови), особено в Бургас, където работи valen1

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #30

    Re: Монтиране на климатик?

    echo по принцип съм съгласен с теб, но моята теза е, че при правилен и внимателен избор може да бъден закупен климатик, става въпрос за върховите модели на различните марки, който в много отношения макар и употребяван да превъзхожда значително в техническо отношение и надежност доста от продуктите предлагани на нашият пазар. Не мога да се съглася, че модела на Митсубиши за 2003 година, който е събрал всички награди в Япония за иноваций и икономичност даже и употребяван е по-лош избор от разните там китайски модели, даже от конвенционалните модели на известни марки. Тук не намесвам въпроса за сервиза и гаранцията защото за мен това все още е проблем на търговците и късае и чисто новите модели.
    Разбира се факт е че в повечето градове се продават твърде стари машини на високи цени, който за "съжаление" понякога се оказват пак по- добри от някой незнайни марки продавани в България.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 19-12-14, 15:04
  2. Отговори: 8
    Последно: 17-09-13, 11:57
  3. Въпрос за монтиране на климатик
    От steffan във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 17
    Последно: 14-12-11, 20:57
  4. Монтиране на климатик преди акт 16
    От gogorog във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 02-11-11, 20:41
  5. Монтиране на имидж
    От grgeorgiev във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 31-10-07, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе