Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 51

Монтиране на климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    40
    #31

    Re: Монтиране на климатик?

    Здравейте!
    Искам да попитам някой компетентен по следния проблем:
    Монтираха ми Мидея 12-ца конвенционален.
    Като гледам вътрешното тяло и имам чувството че е леко наклонено, т.е. не е нивелиран.
    Майсторите казаха, че е крив тавана, но ние го измерихме с нивелир и наистина има лек наклон, който е в посока обратна на тръбите.
    Дали ще има проблем в някой от режимите, нали се оттича някаква вода, но не съм наясна как точно и кога.
    Да ги викам ли да си го изправят?
    Благодаря за отговорите предварително.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #32

    Re: Монтиране на климатик?

    Трябвало е да го нивелират. Друг е въпроса, че едва ли е толкова крив, че да има проблеми. Иначе проблемите са от към вибрациите когато не е нивелирано добре.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #33

    Re: Монтиране на климатик?

    alpha_beta: Ако този наклон ви се набива постоянно на очи и ви дразни когато погледнете климатика то е добре за ваше собствено удовлетворение да се коригира. Ако не можете сами да си го оправите се обадете в монтажната фирма и учтиво ги помолете да дойдат и да го коригират.

    За да се каже дали това ще е проблем за оттичането на водата трябва да се знае от коя страна излизат тръбите (ляво - дясно) и дали монтажниците са местили отводняването отзад зад климатика, то може да се мести да излиза от един от двата края.

    Направете си проба дали това е проблем: Отворете капака на вътрешното тяло, махнете единият от праховите филтри и наливайте от малко шишенце вода върху питата, тя трябва да се стича навътре в нея, наливайте бавно, ако не протече отдолу някъде климатика значи няма проблеми, вижте и навън дали се оттича. Другият по-лесен начин за проверка е: пускате климатика на студено и чакате отвън да започне да тече вода, ако само отвън си тече значи няма проблем.

    По принцип може да си коригирате и сами това, много е лесно: откопчавате вътрешното тяло отдолу, вижте си инструкцията за монтаж към документацията (ако нямате потърсете в интернет инструкция за вашата марка климатик), повдигате страната която е по ниска и отгоре на табелата (ламарината на стената) където влиза в климатика слагате нещо (ние слагаме от тръбната изолация).

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #34

    Re: Монтиране на климатик?

    Да де, ама аз мисля, че става въпрос за външното тяло. Както общо има с тавана вътрешното, а външното може би висящо на тавана.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #35

    Re: Монтиране на климатик?

    Julian: Много често когато монтираме климатици и когато има различни чупки по архитектурата отвън или наклон на тавана вътре се създава погрешно впечатление (усещане) че не са нивелирани телата за това вярваме само на нивела. Правилото за монтажника е че няма значение как изглежда или ти се струва че изглежда, щом нивела показва че е хоризонтален значи е.

    На мен ми се е случвало много пъти след като поставя вътрешно или външно тяло да си мисля че не съм го нивелирал добре защото наклонът в тавана например не е хоризонтален по нивел.

    По няколко пъти понякога съм си проверявал и самият нивел и поставеното тяло, защото не мога да повярвам че е хоризонтално. Много е силно усещането че нещо не е хоризонтално поставено когато всичко наоколо е с чупки и накриво, мозъкът се стреми да използва някои наклон като еталон за хоризонталност.

    На всеки монтаж където се получава така винаги го обяснявам това на клиента, още преди да стане на въпрос, просто искам да му покажа по този и други начини че хората дошли на монтажа знаят какво правят и как да го направят, поставям нивела пред него на климатика, после го допирам до тавана да се види.

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #36

    Re: Монтиране на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    echo по принцип съм съгласен с теб, но моята теза е, че при правилен и внимателен избор може да бъден закупен климатик, става въпрос за върховите модели на различните марки, който в много отношения макар и употребяван да превъзхожда значително в техническо отношение и надежност доста от продуктите предлагани на нашият пазар. Не мога да се съглася, че модела на Митсубиши за 2003 година, който е събрал всички награди в Япония за иноваций и икономичност даже и употребяван е по-лош избор от разните там китайски модели, даже от конвенционалните модели на известни марки. Тук не намесвам въпроса за сервиза и гаранцията защото за мен това все още е проблем на търговците и късае и чисто новите модели.
    Разбира се факт е че в повечето градове се продават твърде стари машини на високи цени, който за "съжаление" понякога се оказват пак по- добри от някой незнайни марки продавани в България.
    Е как да намерим свясна, запазена машина производство 2002,2003г., след като ти сам каза в една друга тема че, най-хубавите (запазени) се отделят за свои хора, още във фирмата вносител.....е, какво вземат другите фирми от вносителя- дърти 10-15 годишни пожълтели щайги!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #37

    Re: Монтиране на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Е как да намерим свясна, запазена машина производство 2002,2003г., след като ти сам каза в една друга тема че, най-хубавите (запазени) се отделят за свои хора, още във фирмата вносител.....е, какво вземат другите фирми от вносителя- дърти 10-15 годишни пожълтели щайги!
    Именно, като единственото "успокоение" е ,че цената ще му е като на 2002-2003.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    40
    #38

    Re: Монтиране на климатик?

    Благодаря за отговорите на julian и valen1 !
    Говоря за вътрешното тяло и наистина не съм пояснила, че то не виси от тавана а е на стената на около 20-30 см под тавана. Не ме дразни че изглежда криво (едвам се забелязва според мен), а се притеснявах дали няма да пречи на работата му.
    Ей сега ще разпечатам отговорите Ви и ще връча задача на мъжа ми да се пробва да го нивелира.
    Успех Ви желая!

  11. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #39

    Re: Монтиране на климатик?

    Еееех господа ,пожелавам и Вашите съпруги да научат от интернет ,че нещо не е както трябва у Вас.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #40

    Re: Монтиране на климатик?

    Аз така в една нотариуска кантора видях климатик ама толкова на криво че незнам как не ги дразни. Аз немога да си обясня тия монтажници нямат ли нивелитри или са си мърлячи.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    42
    #41

    Re: Монтиране на климатик?

    Какво стана с моя климатик
    Дойде монтажника, който е и сервиз и ми сложи тампони /даже на няколко места/, разглоби ми климатика до компресор но освен леко да намалеят вибрациите и бученето нищо не стана. Казаха ми, че може да се получава резонанс между стената и климатика, понеже не са махнати металната част на терасата а направо до тях е сложен ИТОНГА и отгоре е поставена изолация, като се получава съвсем малко пространство с въздух /стар винкел който е доста крив/ или втори вариант компресора на климатика създава тези вибрации. Провериха с оригинален компресор е, каза че не е бутален а роторен /каквото и да значи това/ и като температури е идеален ще изкара много време, мериха налагания оказаха се малко над нормата, но ги оправиха и пак нищо.

    Въпроса ми е дали ако се смени компресора може да оправи, понеже от фирмата някакви такива неща ми разправят въпреки желанието ми да се смени с друг или ако бучи и вибрира така в определени обороти е комплексно и смяната само на компресор няма да се отрази кой знае колко?
    И дали може да се получава резонанс от така описаната стена.

    П.С. Бученето се усеща най-добре в по-малките помещения, коридора до стаята с климатика и в асансьора.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #42

    Re: Монтиране на климатик?

    Добре де те като го разглобиха, установиха ли точно от къде идва вибрацията, компресора ли трепти, перката на вентилатора също може да създава вибрация. Тампоните на компресора здрави ли са ? Понякога и захранващият блок бръмчи ама то не може чак толкова силно . Шума от климатика с какво можещ да го сравниш, защото все пак те си издават шум. Иначе това за компресора не е работа.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    42
    #43

    Re: Монтиране на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Добре де те като го разглобиха, установиха ли точно от къде идва вибрацията, компресора ли трепти, перката на вентилатора също може да създава вибрация. Тампоните на компресора здрави ли са ? Понякога и захранващият блок бръмчи ама то не може чак толкова силно . Шума от климатика с какво можещ да го сравниш, защото все пак те си издават шум. Иначе това за компресора не е работа.
    значи майстора като го гледаше каза дословно "Няма нищо което аз мога да кажа че е развалено изкривени тръби, опиращи кабели, някакви видими вибрации."
    За шума е бучене като от минаване силна вода в тунел бучене и вибрации все едно нещо се задава и това не е постоянно а само при едни обороти и намалява или почти не се чува на други обороти.
    Тампоните намалиха първоначалното бучене ама си остава доста дразнещо и се страхувам, че може да повреди ПВЦ дограмата защото вибрира заедно с стената.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #44

    Re: Монтиране на климатик?

    Е ако и стената вибрира заедно с климатика , това изглежда сериозно, ако само се чува бучене при определени обороти и трябва да се заслушаш за да го чуеш мисля, че не проблем. Ако нямаш друг климатик иди при някой познат, сравни за да можеш да си създадеш правилно впечатление.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #45

    Re: Монтиране на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от jsivkov
    Какво стана с моя климатик
    Дойде монтажника, който е и сервиз и ми сложи тампони /даже на няколко места/, разглоби ми климатика до компресор но освен леко да намалеят вибрациите и бученето нищо не стана. Казаха ми, че може да се получава резонанс между стената и климатика, понеже не са махнати металната част на терасата а направо до тях е сложен ИТОНГА и отгоре е поставена изолация, като се получава съвсем малко пространство с въздух /стар винкел който е доста крив/ или втори вариант компресора на климатика създава тези вибрации. Провериха с оригинален компресор е, каза че не е бутален а роторен /каквото и да значи това/ и като температури е идеален ще изкара много време, мериха налагания оказаха се малко над нормата, но ги оправиха и пак нищо.

    Въпроса ми е дали ако се смени компресора може да оправи, понеже от фирмата някакви такива неща ми разправят въпреки желанието ми да се смени с друг или ако бучи и вибрира така в определени обороти е комплексно и смяната само на компресор няма да се отрази кой знае колко?
    И дали може да се получава резонанс от така описаната стена.

    П.С. Бученето се усеща най-добре в по-малките помещения, коридора до стаята с климатика и в асансьора.
    За да кажа със сигурност дали е резонанс трявба да се направят сметки и да се установи собствената честота на балкона с парапета. Според описанието ти навежда на мисълта, че е резонанс. В крайна сметка чрез тампоните намалява предаваната прериодична сила към стойката респективно балкона. Има значение тампоните с каква коравона са. Ако са твърди може да няма никакъв ефект. Условието е работната кръгова честота(омега) върху собственат честота(на климатика с тампоните)(омега собсвтено) да е по голяма от корен квадратен от 2. За да си сметнеш собствената честота тряба да знае масата на климатика и коравината на тампоните. Под тампон се разбира изцяло еластичен елемент, а не нанизана гумена втулка на винта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 19-12-14, 14:04
  2. Отговори: 8
    Последно: 17-09-13, 10:57
  3. Въпрос за монтиране на климатик
    От steffan във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 17
    Последно: 14-12-11, 19:57
  4. Монтиране на климатик преди акт 16
    От gogorog във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 02-11-11, 19:41
  5. Монтиране на имидж
    От grgeorgiev във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 31-10-07, 10:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе