Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 51 от общо 51

Монтиране на климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #46

    Re: Монтиране на климатик?

    jsivkov: Както описваш нещата изглеждат много зле.
    Комбинацията за закрепване на външното тяло на: итонг + изолация + парапет от терасата в стената не е добра дори за нов климатик. Просто няма как да не се чува климатика при тези фактори събрани заедно. В случая blue1 е прав че може от вентилаторът да е, ако има износени лагери. Сменят ли ти копресора с някакъв друг то това вече престава да е Daikin. Плащаш много за уж най хубавата марка (втора употреба) а после какво получаваш накрая.

    Не знам как са ти мерили налягането (на това му се вика прах в очите) защото при инверторите по налягане не може да се познае дали фреона е много или малко както при конвенционалните климатици, при тебе просто са изпуснали фреон с надеждата да намалят натоварването върху копресора, така и вибрациите ще намалеят. Възможно е компресорът да се товари ако общото налягане в системата е високо поради наличието на въздух вътре. В твоят случай е хубаво да се източи фреона да се вакуумира цялата система и да се зареди отново по електронен кантар.

    Единственото решение ако нищо друго не помогне а климатика иначе си работи добре е да се измести на далеч външното тяло, това е решението.

    Но имай в предвид следното, ако другите хора започнат да се оплакват от шумът на твоят климатик трябва да вземеш някакви мерки. Ето ти от живота един пример който ми разказаха едни майстори по хладилните инсталации. Един хранителен магазин имал външно тяло отстрани пред него за една от хладилните му витрини. Хората живеещи наоколо постоянно се оплаквали на собственика че от шума не могат да спят вечер и той все казвал: "Ще го сменя", "Ще купя ново", но това все не ставало а месеците си минавали. Накрая търпението свършило и една вечер с въздушна пушка простреляли кондензатора (питата) на машината и изтекъл фреона. Извикал собственика майстори оправили машината но пак му надупчили кондензатора, така няколко пъти докато си купи ново, а докато си купи ново е дал за ремонти пари за още едно.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    1
    #47

    Re: Монтиране на климатик?

    jsivkov:А какви тампони ти сложиха?
    Ако са сложили само гумени шаиби между тялото и стойките няма да има голям ефект .
    Има едни тампони които най- просто обяснено са с два отделни винта и гумена част между тях и според мен биха имали по-добър ефект.Цената им е около 2 лева единия.При тях климатика няма твърда връзка със стойката респективно със стената.При теб комбинацията итонг + изолация + парапет наистина е кофти.Ако не стане така просто смени машината.
    Успех!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    20
    #48

    Re: Монтиране на климатик?

    Преди месец ми монтираха втори климатик. Този път на итонг стена. От Практикер си купих 8 бр. планки 10х20 и 1 метър щпилка М10х1,5. Шпилката я разделиха на 4 части, като при монтажа им към стената под тях слижиха гума 2 мм. Едва след това на захванатите вече шпилки понтираха стойките на климатика. В момента не се чува изобщо никакъв шум или вибрация. Предполагам защото и компресора е винтов!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    42
    #49

    Re: Монтиране на климатик?

    Сагата приключи
    вече имам сменен климатик, новия е National Eolia CU-G28F, който беше поставен днес на същото място и проблема с бучене и вибрации вече не съществува /минава през много слаб резонанс, но това е за секунди/.
    Ако може някой да ми даде някаква информация за този тип климатик ще съм много благодарен

  6. mce
    mce е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #50

    Re:Монтиране на климатик?

    преместено в собствена тема

  7. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #51

    Re:Монтиране на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от jsivkov
    Сагата приключи
    вече имам сменен климатик, новия е National Eolia CU-G28F, който беше поставен днес на същото място и проблема с бучене и вибрации вече не съществува /минава през много слаб резонанс, но това е за секунди/.
    Ако може някой да ми даде някаква информация за този тип климатик ще съм много благодарен
    Това като модел е на агрегата което си дал
    вътрешното е CS-G28F
    параметри при 7 градуса външна температура
    охлаждане 2.8(0.8~3.2)kw
    консумация 990(220~1140)W
    COP 2.83
    отопление 4.2(0.8~5.7)kw
    консумация 1250(210~1800)W
    COP 3.36

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 19-12-14, 14:04
  2. Отговори: 8
    Последно: 17-09-13, 10:57
  3. Въпрос за монтиране на климатик
    От steffan във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 17
    Последно: 14-12-11, 19:57
  4. Монтиране на климатик преди акт 16
    От gogorog във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 02-11-11, 19:41
  5. Монтиране на имидж
    От grgeorgiev във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 31-10-07, 10:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе