Резултати от 1 до 14 от общо 14

Външно тяло на климатик в коридора на блок?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #1

    Външно тяло на климатик в коридора на блок?

    Скоро предстои покупка на климатик. Жилището, в което ще се монтира е в голям блок с огромни коридиори и стълбище. Ще се ползва главно за отопление през зимата. След като се запознах с принципа на работа на климатика, в главата ми изплува въпроса няма ли да работи по-ефективно ако външното тяло се монтира в коридора на блока, а не отвън където температурите винаги са по-ниски. На теория следва климатикът да работи много по-ефективно от което следва, че ще консумира по-малко електричество. Единственият проблем, който аз виждам е че съседите могат да протестират че охлаждам коридора, но след като всички плащаме на теца независимо че не ползваме услугите му мисля че е справедливо да се възползвам максимално т.н. "топлозагуби". Вие как мислите, такъв монтаж възможен ли е, има ли смисъл от него или съм изпаднал в тежка заблуда относно климатичната техника и нейния принцип на работа .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2

    Re: Външно тяло на климатик в коридора на блок?

    Ако съм ти съсед - ще си купуваш нов до седмица!

    Сериозно - ползвай търсачката!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #3

    Re: Външно тяло на климатик в коридора на блок?

    Не само ще го охлаждаш,но и ще го озвучаваш перфектно.Толкова ли са ти зли комшиите

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #4

    Re: Външно тяло на климатик в коридора на блок?

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    Ако съм ти съсед - ще си купуваш нов до седмица!

    Сериозно - ползвай търсачката!
    Опасност от саботажи няма климатикът ще е зад желязна решетка на прилично отстояние. Иначе скъпите съседи правят далавери с парното и сметките са непоносими. От 60 апартамента 40 са съгласни да се изключи парното на целия блок а останалите се опъват, защо ли? Предния сезон 1400 лева за 1 радиатор които не се ползва цял ден и за лирата в банята. А последните сметки за топлата вода дойдеха на 40 лева кубика, виждали ли сте толкова скъпа топла вода? Съседите ни от десетия етаж на напълно спряно парно платиха 500 лева изравнителна сметка накрая на отоплителния сезон.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #5

    Re: Външно тяло на климатик в коридора на блок?

    Малиии страх.Слагай климатика,купувай 40 антифона/може и шлемофона/раздавай ги на съседите ятаци,газ до дупка и ще спите като танкисти

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Външно тяло на климатик в коридора на блок?

    коментирали сме темата и преобладаващото становище е, че ти може да си на далавера, ама някоя сутрин ще се събудиш със захар в резервоара

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #7

    Re: Външно тяло на климатик в коридора на блок?

    ОК темата приключи. Благодаря ви за предупрежденията. Намерих отговора с търсачката. Не започнах с нея защото си мислих, че едва ли някои друг е имал подобни хрумвания, но явно забравям в коя държава живея

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Външно тяло на климатик в коридора на блок?

    Има и нещо друго. За да си сложиш клиамтика в общите части трявба да искаш съгласието на съседеите си.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #9

    Re: Външно тяло на климатик в коридора на блок?

    Във Варна, 4-5 етажна къща с по 3 апартамента на етаж има монтиран климатик вътре на стълбището. Единствено на долните етажи предобладават офиси. Външното тяло е монтирано между 2-3 етаж /по спомен/. Марката не си я спомням. Ако има заинтересовани ще им дам адреса

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #10

    Re: Външно тяло на климатик в коридора на блок?

    Лично аз имам поне 3 такива монтажа но на тавански помещения просто там нямаше никави други възможности за сега не са ми се обаждали за проблеми.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #11

    Re: Външно тяло на климатик в коридора на блок?

    Ако няма хора, които са против от съседите може и да се пробва. Лошото е, че някой, който е бил съгласен може после да се премисли и да станат колизии.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #12

    Re: Външно тяло на климатик в коридора на блок?

    Вземи подписите на комшиите за да си вържеш гащите за всеки случай.Иначе толкова ли няма място покрай прозореца ти?Моя напрмер е на терасата горе високо хванат със шпилки за тавана.Хем не ми пречи,хем си е у нас.Само една самоделна система за отвеждане на водата му направих.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #13

    Re: Външно тяло на климатик в коридора на блок?

    Има още един неприятен ефект.
    Освен по-шумно в този коридор ще стане доста по-студено от колкото е било през предишни зими.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #14

    Re: Външно тяло на климатик в коридора на блок?

    Абе човек, ако знаеш какъв мраз ще настане в коридора…тези от блока ще те линчуват.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик LG - шумно външно тяло
    От George Achov във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 38
    Последно: 13-01-13, 21:19
  2. Интерес към външно тяло на климатик Окита (?)
    От FearMe във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-12, 09:56
  3. Купувам двигател за външно тяло на климатик.
    От BIBI0309 във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 28-02-11, 17:12
  4. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30
  5. Вътрешното тяло в коридора ?
    От renny във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 9
    Последно: 09-06-09, 23:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе