Страница 3 от 329 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 4934

Вашите снимки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #31

    Re:Вашите снимки

    Е тва е работа.Браво.Ще ни научиш май на канадски мурафети.Тук имаме "майстори",които за час ти правят монтаж,а ти за това време едно вакуумиране само си направил.
    Сега ако кажеш,че и камъчетата под стойката са твои,направо ти свалям шапка...А иначе и аз така си боядисвам кабелканалите да не личат.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #32

    Re:Вашите снимки

    Този монтаж като продължителност трябва да е правен поне една седмица, но затова пък е станал много добре. Така трябва да се работи, когато знаеш за какво го правиш.

    Това ли е типичната канадска къща и това ли е типичният монтаж при Вас?

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #33

    Re:Вашите снимки

    Ми да кажем че ми отне около 3-4 дена + 1 ден за въздуховодите дето дойде един познат да ми направи. Това включва двете тела и кондензатора отвън + всички кабели и тръби и дренажи. Единия дренаж ми минава през стената и влиза в приземния етаж и от там в канала, а другия на тялото дето е в тавана минава през един гардероб и влиза отдолу в гаража, и от там в канала на една мивка. Еми да, това е канадска къща, дървена конструкция, със външно тухла, алуминий има даже и някой с камък или винил. Според дизайна, но това е само за красота, реално носещата конструкция е дървена, както се вижда от снимката на тавана. В най-честия случай при монтаж на климатик на къща винаги слагаме кондензатора на ниско. Досега само веднъж съм качвал кондезаторите на 2 девятки на около 3 м височина. Та това е типпичния монтаж, на домашните монтажи понякога не слагаме примерно дисконекта, оставяме го само на предпазителя в таблото в таблото. Винаги се захранва от табло на отделен предпазител, никога в конката. Но на комерсиалните монтажи, задължително трябва ел. техника да е сложил шалтер на самата машина. Това е заложено като изискване, и ако няма, аз просто не пускам машината. Който иска да си я пуска. Това е от гледна точка за сигурност, на мен ми се е случвало преди да се правя на герой, и си пипам аз, няма дисконект, и в един момент някой решил че му е топло долу в сградата, гледа термостата изгаснал, отива и вижда предпазителите свалени, и веднага решава проблема, включва ги. А аз съм горе и получавам изненада на 600в. Та от тогава, машина без дисконект, който мога да наблюдавам лично, НЕ пипам!
    Ванко, аз съм си слагал камъчетата, изкопах една лопата дълбочина, после сложих текстилно платно, и върху него чакъл, после малко сгур и отгоре двете плочи, като покрай тях сложих бели камъчета за декорация. А каналите отвън дето закриват тръбния сноп не съм ги боядисвал, алуминиеви са, просто взех 2 парчета по 10' различни цветове според цвета на къщата. И като завършек, на което моята жена се смя, върху винтовете дето държат каналите сложих силикон, с цвета на съответния канал. И казвам на жената, че ако не сложа, като ръждясат от дъждовете винтовете, и на белия канал ще ми кажеш "-Виж там какво кафяво се стича! "

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #34

    Re:Вашите снимки

    Евала тогава,шапка ти свалям за камъчетата,сериозно го казвам.А за каналите-тук си нямаме цветни,само бели са и си ги пръскам с автоспрей ако се налага.

  6. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #36

    Re:Вашите снимки

    Това BDR ли е? У-ни-ка-лен!!!

  8.  
     
  9. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #37

    Re:Вашите снимки

    Да,от серията BDR.Само с едно изречение бих казал-егати машината!Не щото е моя,направо съм възхитен!Заслужава си всеки лев!

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #38

    Re:Вашите снимки

    Машината изглежда добре. На каква височина е външното тяло от земята? Сигурно е доста високо.

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #39

    Re:Вашите снимки

    gomor, В пакета с тръбите се вижда, че има гофре за конденза от вътрешното тяло. Отделно в ляво също се вижда допълнително пуснато гофре за конденза от вътрешното тяло. Защо има две гофрета за конденза от вътрешното тяло?

    Личното ми мнение подкрепено и от повечето инструкции за монтаж е, че не е хубаво за работата на вътрешното тяло то да се забива на 3 сантиметра от тавана.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #40

    Re:Вашите снимки

    valen1, това в пакета ако не се лъжа е за свежия въздух.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #41

    Re:Вашите снимки

    Наистина вярно, че май е свежият въздух обаче се вижда как тръбата накрая е залепена с бял изолирбанд, за да не влязат боклуци в нея при измушкването на пакета през стената. Този изолирбанд така и си стои запушил отворът за свеж въздух.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #42

    Re:Вашите снимки

    Искаш да кажеш че по тая тръбичка ще влиза свеж въздух? Ако е така, мога да кажа че тия от Тошиба са голям бъзик хаха. Ми то свеж въздух и през дренажната тръба минава. Питах за височината, понеже тръбния пакет, + дренажа са оставени башка да си висят по диагонал. Верно че няма отношение с работата на климатика, но не е естетично. Лично мое мнение!
    И виждам че е на твърда връзка към стойките, дано това не е стена на спалня

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #43

    Re:Вашите снимки

    @valen1, този климатик засмуква по по-различен начин въздуха през предния плаващ панел, така че си мисля, че височината за него не е проблем. Иначе и аз бих го пуснал малко по-надолу.
    @provigo, за какъвто и да е шум от външното тяло на този климатик не може да се говори... този климатик е просто уникален. Няма нужда от тампони. Той собственика зимата ще каже как е
    А за допълнителната тръба - само предполагам, че е за свежия въздух. Другия вариант е да е за мръсотията от филтрите - както е при едни Панасоници. Не знам конкретно този модел какви екстри има. Може да погледна.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #44

    Re:Вашите снимки

    Прав си, ако за клиента е нормално и не е проблем, значи е ОК.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #45

    Re:Вашите снимки

    Ето я инструкцията за монтаж на този модел:
    http://www.daiseikai.com/newdownload...281-712bdr.pdf
    А ето я и преведена на английски! http://translate.google.com/translat...istory_state0=
    Въпросното чудо се нарича "Exhaust hose", а капачката, която виждаме на снимката - "Exhaust cover". Сега за какво служи... ако някой знае, аз само предполагам, че е за приток на свеж въздух, макар че Exhaust по-скоро се свързва с изгорели газове.

    А това пък е книжката на модела:
    http://www.daiseikai.com/newdownload...281-712bdr.pdf
    и на английски: http://translate.google.com/translat...istory_state0=

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 329 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Заледяват ли се вашите LG
    От petro във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-13, 19:11
  2. Моля за вашите мнения за PHILIPS 42 PFL4307H
    От ivchoni във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-12, 20:49
  3. Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ
    От pif_40 във форум Климатици Haier
    Отговори: 7
    Последно: 14-02-12, 00:45
  4. Отговори: 6
    Последно: 20-07-09, 15:59
  5. Вашите творения на Графичните редактори
    От Gamemaniak1 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 09-02-04, 02:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе