Страница 91 от 331 ПърваПърва ... 41818990919293101141 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,351 до 1,365 от общо 4958
Like Tree3697Одобрявам

Вашите снимки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #1351

    Re:Вашите снимки

    Защо не си пусна захранващия кабел в ъгъла зад пердето или щори са това? Вкарай го в пластмасовия профил да не виси така.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,269
    #1352

    Re:Вашите снимки

    а бе важното е ти да си доволен
    кабела наистина е можело да се скрие или да се захрани отвън , а каква е историята с дренажната тръба защо е така омотана ще я пускаш нанякъде където да се оттича?
    предполагам са ти оставили лента за да можеш сам да пакетираш тръбният път след като се оправиш с тръбата?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #1353

    Re:Вашите снимки

    Захранващият кабел е пуснат така защото контактът ми е там просто няма кои да иде да ми купи един кабелен канал ..след като аз забравих когато купувах този за тръбите.А тази дренажна тръбичка която се вижда не е част от климатика просто едно парче от стария климатик беще останало на перваза .Иначе оттичането от вътрешното тяло е пуснато в тавичката и си тече в кофичка отдолу за да не ми мокри терасата.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1354

    Re:Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от Toshimoto
    .... кото трябва да стопля през зимата около 26-7 квадратни метра хол южно изложение 8 етаж.
    За тези квадрати ще е малък GE35 за отопление. Ти си очарован от FD-то, но то е съвсем друга бира.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #1355

    Re:Вашите снимки

    Ами дават му 25-35кв.м. като 25кв.м е за отопление помещението е точно 24,6кв.м Южно е и зимата про 0* вън температурата вътре без да се отоплява е 15-17*, смятам че с 4 кв. монинал би трябвало да смогва да затопля до 22-23*

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1356

    Re:Вашите снимки

    Добре, че си купил Мицубишито, че с дайкина зъбите ти зимата щяха да правят така ...

    Можело е да купиш и мицубиши хеви или шарп за тези пари.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1357

    Re:Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от Toshimoto
    Ами дават му 25-35кв.м. като 25кв.м е за отопление помещението е точно 24,6кв.м Южно е и зимата про 0* вън температурата вътре без да се отоплява е 15-17*, смятам че с 4 кв. монинал би трябвало да смогва да затопля до 22-23*
    Компресорът му е слабичък - 650 вата и ще му е трудно да работи дълго на голямо натоварване, ако се наложи. Но щом без отопление под 0* е над 15* в стаята, може и да се справи да поддържа 22*. Аз съм с FD35 в 65куб. и в най-студените дни във Варна поддържам 24*, но компресора е 900 вата, както и на 25-цата

    П.С. Инaче са тишината нямат грешка Mitsubishi!

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #1358

    Re:Вашите снимки

    от какъв зор тези вътрешни тела ги монтират толкова навътре в помещението след като източника на топлина/студ видимо е прозореца и би било логично отоплителя/охладителя да е близо до тях?
    освен това е и по-естетично
    ако тези намотани снопове гофрирана тръба са от летния дренаж (виждат се на снимката зад външното тяло), то е желателно да бъдат оправени (подведени и укперени без възможност за провисване), защото ако дненажа на вътрешното тяло е оставен отдясно и направи водна тапа зад климатика (увисне от тежестта на водата) едно второ такова увисване от намотания сноп вън ще доведе до образуването на въздушна тапа, което в крайна сметка ще се изрази в мощно изливане на конденз от вътрешното тяло на пода
    и ще има - уж бях толкова доволен от монтажа, а климатика се изпика на пода...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #1359

    Re:Вашите снимки

    Честно казано монтажа е можело още доста да се пипне - например както каза колегата кабела е можело да бъде пуснат много по елеганнтно особено като се има предвид че на този климатик се захранва външното тяло, не се вижда ясно от снимката но май медните тръби минават в една изолация отвън, отделно тръбния път е можело да се прихване за да прилепне по-плътно до стената, под вътрешното тяло се вижда как мазилката е потдала най-вероятно при пробиването за дюбелите и сега там трябва да се маже .... и не на последно място абе тоя аплик до климатика не е ли на криво?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #1360

    Re:Вашите снимки

    В по предния си пост бях написъл че дренажа на вътрешното тяло си е както трябва и климатика си пикае в кофичката отдолу.Това гофре остана от стария климатик и не се използва в монтажа по никакъв начин.Всички тръби са в собствена изолация и пакетирани с бяла бандажна лента ,а тази черната изолация си я купувах аз и поисках да я прекарат целия пакет в нея защото след време бандажната лента прегаря от влънцето и започва да се лющи.Вътрешното тяло можеше да е малко по навътре но по стената има кабели които захранват аплиците/единият от които е накриво защото е бутнат и не е проблем да се намести /освен това умишлено не го исках по средата защото доста често дивана в хола се разтяга и се използва за спане и климатика ще духа точно отгоре му .

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #1361

    Re:Вашите снимки

    Ето и заместика на Crown

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #1362

    Re:Вашите снимки


  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #1363

    Re:Вашите снимки

    От днес съм горд собственик на Toshiba RAS-285NDR Супер се кефя по на монтажа и на климатика. Само един час след монтажа мина на ECO режим и не можеш да разбереш, че работи вътрешното тяло, а за външното да не говоря. Само е измазано засега - утре ще боядисам белите участъци, но нямах търпение да се похваля с придобивката си. Жена ми като се върна днес у нас вика - нали каза, че втора употреба климатик щеше да вземаш, а си взел нов...колко пари даде. Не можа да повярва, че не е нов толкова добре изглежда. При зададени 26 прави 26 и изобщо не се усеща някакъв дискомфорт, а само приятна хладина. Да си жив и здрав Сашо!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1364

    Re:Вашите снимки

    Честито! Имаш ли възможност да мериш консумацията му?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #1365

    Re:Вашите снимки

    Мерси. Нямам да меря, но искам да видя колко ток ще платя, защото знам досега колко съм плащал със стария и като видя с новия ще направя разликата. Но колкото и ток да харчи комфорта, който ми създава е несъпоставим със стария климатик - шума, начина на охлаждане, филтри и прочие...за това си заслужава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Заледяват ли се вашите LG
    От petro във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-13, 18:11
  2. Моля за вашите мнения за PHILIPS 42 PFL4307H
    От ivchoni във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-12, 19:49
  3. Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ
    От pif_40 във форум Климатици Haier
    Отговори: 7
    Последно: 13-02-12, 23:45
  4. Отговори: 6
    Последно: 20-07-09, 14:59
  5. Вашите творения на Графичните редактори
    От Gamemaniak1 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 09-02-04, 01:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе