Резултати от 1 до 4 от общо 4

Междинен топлообменник - относно изолацията между тръбите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #1

    Междинен топлообменник - относно изолацията между тръбите

    Здравейте,

    От дълго време не бях се палел на тази тема, но докато препрочитах написаното попаднах на една стара моя идея която тук виждам като "яко оплюта".

    Става дума за идеята да се ползва ненапълно оползотворената енергия излизаща от вътрешното тяло за да добявя такава на външното, или казано по друг начин : в режим на топло - 20-те градуса излизащи от вътрешното тяло да помагат за изпарението на фреона.

    Това на теория се прави с междинен топлообменник, който аз реших да изработя от вече положените тръби.

    За огромно съжаление аз не успях да разработя такава схема в режим на отопление, но в режим на охлаждане - УСПЯХ.

    Схемата работи при стари климатици които работят само на охлаждане и дюзата им да се намира във вътрешното тяло. Ако не изолирате тръбите, а напротив - умишленно стегнете двете тръби заедно - то получавате въпросния междинен топлообменник ( 50-100W/m тръбен път). Резултата е разширяване на температурния диапазон ( пада температурата на вътрешното тяло а се увеличава тази на външното ) което рефлектира в повишената ефективност на работа на климатика.

    И да повторя : жалко че номера не мина с климатика в режим на топло.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Междинен топлообменник ( ~пак за изолацията между тръбите )

    В общи линии си открил топлата вода, но няма как да се реализира за стандартна сплит система. При тоя опит правили измервания да видиш колко ти се е качил хладилния коефициент?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #3

    Re: Междинен топлообменник ( ~пак за изолацията между тръбите )

    Мдааа И мен ме бяха учили , че двете тръби се изолират заедно , но това явно работи само при климатици работещи само на охлаждане . Стара школа к'во да правиш Не , че няма подвеждащи инструкции за монтаж - например на Мидеа и Митцубиши , но май все пак изолирането отделно май е по-правилно . Ако работи само на охлаждане и капилярката е във вътрешното тяло ефекта е безспорен , но уви вече техологията е друга. Друг е въпроса , че доста често съм виждал и тръби изолирани заедно. Вероятно от стари хладилни техници преквалифицирали се на климатчари. То не , че има разлика в технологията - само няколко особености и значително повече електроника . И какви се получават изискванията за един добър климатичар - някакъв хибрид между хладилен техник и инженер по електроника. Една почти невъзможна комбинация

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Междинен топлообменник ( ~пак за изолацията между тръбите )

    При сегашните климатици ако се изолират тръбите заедно нещата ще се влошат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 70
    Последно: 13-01-14, 16:05
  2. Sharp AY-XPC12JHR - троен топлообменник?
    От babati във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 5
    Последно: 14-01-13, 20:05
  3. Продавам Пластинчат Топлообменник 0,64 m²
    От Феникс във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 12-12-12, 15:08
  4. Tърся нов топлообменник за Mitsubishi Electric
    От DidoFido във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 30-01-10, 14:26
  5. Osaka - вътрешният топлообменник замръзва
    От mirot във форум Климатици Osaka
    Отговори: 9
    Последно: 22-05-08, 20:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе