Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Въпрос относно монтаж на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    32
    #16

    Re: Въпрос относно монтаж на климатик.

    Въпроси - при височина 2,75 на колко от тавана е най добре да се монтира и при монтаж в единия ъгъл на стаятя има ли изискване за отстояние от стената?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #17

    Re: Въпрос относно монтаж на климатик.

    Не го монтирай съвсем в ъгъла. Така няма а циркулира въздуха добре.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    32
    #18

    Re: Въпрос относно монтаж на климатик.

    на 0,50м от стената добре ли е , а на колко от тавана?

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #19

    Re: Въпрос относно монтаж на климатик.

    въпроса е по скоро естетически.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #20

    Re: Въпрос относно монтаж на климатик.

    Здравейте,
    и на мен ми предстои монтаж скоро ( същия като описания - двете тела ще са едно срещу друго на 1 стена), та се чудех дали тръбите се монтират направо зад вътрешното тяло и излизат навън, или задължително трябва да излизат отстрани на вътрешното тяло и от там през дупката да си илизат навън...т.е. дали "технологията" на монтажа го изисква. Защото иначе... нанайси естетика... ще се виждат вътре дупка и тръби.....

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #21

    Re: Въпрос относно монтаж на климатик.

    Никакъв проблем да излизат назад директно през стената.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #22

    Re: Въпрос относно монтаж на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Никакъв проблем да излизат назад директно през стената.
    .....т.е без проблем мога да си изискам от монтажниците да го направят така..предполагам че ще им е малко по-сложно, отколкото ако си изкарат тръбите през отвор до вътрешното тяло... защото знам ли пък?... може и да се опитат да ми развият някоя "теория" само за да им е по-лесно...

  10. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #23

    Re: Въпрос относно монтаж на климатик.

    /Не говоря за нови. Имах предвид, че ако е изпуснал фреон , не знаеш колко трябва да се добави. Няма как да разбереш от колко добавка има нужда. Инвертора поддържа еднакво налягане и с повече и с по-малко фреон за сметка на оборотите на компресора. Само на новите може да се добавя, защото там се предполага че в завода е зареден правилно и се добавя по таблица в зависимост от дължината на тръбния път....на всеки метър отгоре по около 30 грама.
    Просто не сте ме разбрали./
    Има и друга причина за източването на целият фреон-410 А и 407С са съставени от няколко различни вида фреон,и при загуба няма как да разбереш кои компонент е по малко...става само при нови...иначе изхвърляш всичко и зареждаш по везна...


  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #24

    Re: Въпрос относно монтаж на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от rkk

    Има и друга причина за източването на целият фреон-410 А и 407С са съставени от няколко различни вида фреон,и при загуба няма как да разбереш кои компонент е по малко...става само при нови...иначе изхвърляш всичко и зареждаш по везна...

    Това важи само за 407 . 410 губи по равно и от двата компонента и може да се дозарежда.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #25

    Re: Въпрос относно монтаж на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от peshooo
    Това важи само за 407 . 410 губи по равно и от двата компонента и може да се дозарежда.
    Почти вярно - за практически цели "си мислим"/приемаме, че губи по равно и двата компонента.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #26

    Re: Въпрос относно монтаж на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    Почти вярно - за практически цели "си мислим"/приемаме, че губи по равно и двата компонента.
    Е, да Така е , но то и ПИ го приемаме за 3.14 а то всъщност е 3,1415926535897932384626433832795..... и докрая още не са го сметнали Въпроса е , че разликата е достатъчно малка за да позволява дозареждане , докато при 407 не е така.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #27

    Re: Въпрос относно монтаж на климатик.


    /Не говоря за нови. Имах предвид, че ако е изпуснал фреон , не знаеш колко трябва да се добави. Няма как да разбереш от колко добавка има нужда. Инвертора поддържа еднакво налягане и с повече и с по-малко фреон за сметка на оборотите на компресора. Само на новите може да се добавя, защото там се предполага че в завода е зареден правилно и се добавя по таблица в зависимост от дължината на тръбния път....на всеки метър отгоре по около 30 грама.
    Просто не сте ме разбрали./
    Има и друга причина за източването на целият фреон-410 А и 407С са съставени от няколко различни вида фреон,и при загуба няма как да разбереш кои компонент е по малко...става само при нови...иначе изхвърляш всичко и зареждаш по везна...

    Малко късно отговарям,но да ти е дошло на ум да му събереш фреона (във външното тяло,не да го точиш)Като вакумираш тръбния път и вътрешното тяло със собствения му компресор.После си долей в течна фаза колкото ти трябва + малко отгоре заради теча от махането на манометрите.Но това само ако доливаш при тръбен път повече.Ако имаш изпуснал конус,по добре го напълни наново.И за бога не измервайте с манометър инвертори.Какви са тея неща не знам,един хубав термометър струва макс 100-150 лв.Много по професионално и лесно е...



  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    39
    #28

    Re:Въпрос относно монтаж на климатик

    Здравеите,при родителите ми ще монтират климатик,ще присъствам на монтажа и бих искал да знам какво точно трябва да направят монтажниците.Тръбноят път м/у външното и вътрешното тяло в една обща изолация ли трябва да бъде или двете тръби в отделна изолация и след това бандаж.Ще съм благодарен на бъзи отговори ,защото монтажа е в понеделник.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    141
    #29

    Re:Въпрос относно монтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ivo i
    Здравеите,при родителите ми ще монтират климатик,ще присъствам на монтажа и бих искал да знам какво точно трябва да направят монтажниците.Тръбноят път м/у външното и вътрешното тяло в една обща изолация ли трябва да бъде или двете тръби в отделна изолация и след това бандаж.Ще съм благодарен на бъзи отговори ,защото монтажа е в понеделник.
    Ако използваш търсачката на форума, ще намериш толкова информация по въпроса, че ще ти се наложи да я четеш поне до понеделник.

  18. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #30

    Re:Въпрос относно монтаж на климатик

    Да толкова е писано по тази тема- порови се и ше намериш ,но ако си избрал добра фирма не е нужно да инспектираш работата им....ако монтажа ти е от "безплатните" и да им висиш на главата пак няма да разбереш какви мизерии могат да ти направят...много неща са...вакуумиране ,изолация, кабели,дължина на трибите....вибрации...течове на вода...прегънати тръби....чукай на дърво да те подмине всичко това и да си свършат работата грамотно...УСПЕХ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Въпрос за монтаж на климатик
    От steffan във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 179
    Последно: 13-06-16, 00:49
  2. Въпрос относно монтаж на вътрешно тяло
    От pozitiven във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 20-11-13, 15:17
  3. Въпрос относно монтаж
    От Kompot във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 14-09-13, 01:09
  4. Въпрос за монтаж на климатик
    От zlt888 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 25
    Последно: 07-11-11, 12:30
  5. Въпрос относно монтаж
    От soul във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 19
    Последно: 11-10-10, 18:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе