Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Преместване на външно тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    7
    #1

    Преместване на външно тяло

    Здравейте! Въпросът ми е следния: имам климатик, на който съм решил да променя мястото на външното тяло. Първоначално го монтирахме на терасата, която е остъклена. В последствие това се оказа доста неудачен вариант защото трябва да я държа постоянно отворена. В противен случай приз зимата там се завъждат бели мечки а през лятото никнат палми . За местенето съм решил твърдо и искам да питам има ли някаква тънкост или ред на действия , който е стандартен при такива операции? Може ли местенето да стане без да се изпуска и съответно без после да се долива фреон? бях чел някъде че се оставял да работи като се затварял единия кран като по тоя начин си събирал сам фреона и вакуумирал едната тръба след което се затварял и другия кран или нещо такова. Фреонът е от тези екологичните R410. Сега дължината на тръбния път е около метър а в последствие може би ще стане около два и половина. Климатикът е инверторен хаиер 12

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #2

    Re: Промяна на мястото на външното тяло

    Остави ги техниците да си работят на спокойствие, те си знаят кой кран кога се отваря и затваря. За тръбният път ако е под 3.5 метра няма нужда да се долива при първи монтаж, друг е въпроса че много от новите Хайери, пристигат недозаредени с газ и трябва да се долива на електронна везна, не става да му се добави, изсмуква се всичко и после се пълни точно колкото пише по книга, иначе идват проблемите

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    7
    #3

    Re: Промяна на мястото на външното тяло

    То е ясно, че техниците ще си свършат работата. Но все пак мен ме интересува как става и какво точно се прави в такива случаи, иначе нямаше да питам тук .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    19
    #4

    Re: Промяна на мястото на външното тяло

    Не се притеснявай.Стига да има подходящо място извън терасата не е проблем.Единственото по така е удължаването на тръбите.Ако при монтажа не са одрязали щуцерите на вътрешното тяло е по-добре да се пуснат нови тръби.Ако не ще ги заварят.Фреона се прибира предварително.След преместването вакумират климатика пускат фреона и си готов.Аз съм от Пловдив а ти?

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    7
    #5

    Re: Промяна на мястото на външното тяло

    Място има за още пет климатика. Интересуваше ме точно как протича процеса но явно няма много желаещи да ми отговорят. Това с ваденето на фреона единствената алтернатива ли е? Няма ли нещо от рода на онова , което описах в първия си пост. Иначе съм от Свищов.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    19
    #6

    Re: Промяна на мястото на външното тяло

    Климатика се пуска на студено.Задаваш му минималните температури от дистанционното 16 градуса.Чакаш да включи компресора.Развиваш тапите на крановете на външното тяло взимаш лимбус и затваряш първо малкия кран.Чакаш 2 минути и затваряш и големия кран.Спираш тока.Със гаечни ключове 17 и 22 или 24 развиваш гаиките на крановете откачаш му с отверка кабелите и си го демонтирал без да му изпуснаш фреона.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    7
    #7

    Re: Промяна на мястото на външното тяло

    Това вече е отговор

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    7
    #8

    Re: Промяна на мястото на външното тяло

    А някой може ли да ми каже колко ще ми струва едно таква местене? Мисля да не си играя да удължавам старите тръби а да ги накарам да ми монтират нови и около 2.5 м , като ще се ползват старите стойки /не виждам смисъл от нови/

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re: Промяна на мястото на външното тяло

    Ами за демонтаж + монтаж без цената на стойките Вече според тарифите или по договорка.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    7
    #10

    Re: Промяна на мястото на външното тяло

    E чак пък, къв ти демонтаж като вътрешното тяло изобщо нито ще го мести нито ще го разкача, за монтажа същата работа имаме работа само по външното. А и все пак мен ме интересува някой знае ли в пари колко струва в момента такава услуга?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    19
    #11

    Re: Промяна на мястото на външното тяло

    Около 60 лева

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    7
    #12

    Re: Промяна на мястото на външното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от vasil770216
    Около 60 лева
    Дано да си прав, това наистина ме зарадва

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #13

    Re: Промяна на мястото на външното тяло

    goshoo

    Ти малко си противоречиш.Хем искаш да пускат нови тръби,а пък казваш че вътрешното тяло нямало да се мести и разкача.Работата не е само по външното тяло да знаеш (нали трябва да се свърже нов кабел и да се свържат тръбите а пък и конденза) Много интересно става ако тръбите тръгват от дясната страна на климата или назад и щуцерите са в стената па да видим дали няма да е цял демонтаж и монтаж.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #14

    Re: Промяна на мястото на външното тяло

    Ами щом никой не е писал за цена, значи няма никой от Свищов.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Re: Промяна на мястото на външното тяло

    1ви варянт Демонтаж цяла система 50лв монтаж нов 80лв матеряли за 3 метра тъбен път 70лв. 2ри варянт демонтаж на външно тяло 30лв и монтаж на ново място 30лв удължаване тръбен път със заварка 10лв тръбен сноп (пакет тръби кондензна тъба кабел) по 23лв на метър.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външно тяло 9-ка, вътрешно - 12-ка
    От mitakata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 06-01-14, 13:42
  2. Външно тяло - Бие ток ?
    От PValkov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 25-10-13, 11:09
  3. Външно тяло
    От loszetas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 30-01-12, 16:02
  4. Търся монтажник за преместване на вътрешно или външно тяло
    От SPaun във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-10, 09:25
  5. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе