Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Съвет за конденз от климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    24
    #1

    Съвет за конденз от климатик

    здравейте решил съм за си закупя два климатика Fujitsu General . но под моя апартамент има голяма тераса и се притеснявам къде ще ходи конденза от климатика защото не ми се наводняват съседите.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re: съвет за конденз от климатик

    През лятото няма да е проблем отводняването на машините, но през зимата когато почне да замръзват тръбичките и да преливат ще кофти за съседите. Вероятно ще е най-добре с отделни тави които се поставят допълнително под климатиците.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    24
    #3

    Re: съвет за конденз от климатик

    добре, а как ще се обслужват тези "тави'' . дйте някакво по разумно решение

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Re: съвет за конденз от климатик

    какво да им обслужваш, те това им е целта да не прелива водата през тях както често се случва през зимата със отводнителните щуцери

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: съвет за конденз от климатик

    Тавата е най-разумното решение. Въпрос е дали ти се дават пари за такова нещо. В кооперацията, където живече на три осаки им сложиха тави и ги свързаха към обща дебела дренажна тръба. Тръбата си върви покрай стената и се влива във водосточната тръба. При теб може и да не е нужно да се прави толкова слона система. Монтажноците ще реценят, а и това с тавите се заплаща допълнително. Възножно е да не се слага тава, а напвро дренажната тръба да се загака до канал или водосточна тръба.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    24
    #6

    Re: съвет за конденз от климатик

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    какво да им обслужваш, те това им е целта да не прелива водата през тях както често се случва през зимата със отводнителните щуцери
    с какъв капаците са тези тави и колко конденз отделя климатика??

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #7

    Re: съвет за конденз от климатик

    zombaiko както казах, през лятото няма да имаш проблем с конденза той ще бъде отвеждан с тръбичка през стандартния отвор на дъното на климатика, а тръбичката трябва да стига до водосточна тръба или канал, надявам се в твоя случай има такава възможност. Проблема идва през зимата когато в студени и влажни дни външната пита се заскрежава и периодично се разтапя от климатика и изтича през същата тази тръбичка, но често тръбичката замръзва защото по една или друга причина водата не може да се отича добре и започва да прилива през други отвори в коруса на външното тяло. В тези случай повечето техници препоръчват , тръбичката заедно със стандартния пластмасов накрайник да се махнат като по този начин отвора става по-голям и е трудно да замръзне, но тогава водата тече директно под климатика, за да се избегне това под него се слага една тава от поцинкована ламарина с голям отвор в единият край и по дебел маркуч за отвеждане на водата до канала . Аз имам доста сносно отводняване на климатиците си, но все пак тази зима на няколко пъти на две от машините тръбите замръзнаха и те преливаха от всевъзможни места.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    24
    #8

    Re: съвет за конденз от климатик

    май не ме разбра в близост да външните тела няма отводнитенна с-ма, водосток или улук в който може да се вкара отводнителя. ако има други решения казвайте. не искам да го мисля този проблем когато дойдат монтажниците.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: съвет за конденз от климатик

    Все някъде има улук. Ще се закара тръба там или поне на разстояние извън балко на съседнител. Ако искаш по конкретно решение направи снимки да видим къде ще се слага климатика.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #10

    Re: съвет за конденз от климатик

    Трябва да намериш път на водата, при всички случай нея ще я има и трябва да изтече някъде.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    24
    #11

    Re: съвет за конденз от климатик

    добре върти ми се в главата нещо но дали ще стане? искам да ви потитам и нещо друго както казах по горе мисля да купувам 2 инверторни климатика . ще се ползват за две съседни помещения за сега съм се спрял на FUJITSU GENERAL дали ще ми излезне по евтино мулти сплит с-ма, какъв разхор на електричество дават и дали си заслужава. МЕРСИ!!!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #12

    Re: съвет за конденз от климатик

    Не е удачно само за две стай да се слага мулти сплит. Цената е по-висока. Разгледай тук http://forum.setcom.bg/index.php/topic,33505.0.html

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #13

    Re: съвет за конденз от климатик

    Цитат Първоначално публикувано от zombaiko
    ... да купувам 2 инверторни климатика 12 и 9 или две 12-ки. ще се ползват за две съседни помещения 60м3 и 80м3 за сега съм се спрял на FUJITSU GENERAL които са на цена около 4000лв. дали...
    Да не би да искаш да топлиш/охлаждаш и нещо между тези съседни помещения?
    Тази цена е доста висока дори за два 12LC заедно с монтажа... освен ако не говорим за Булклима...Между другото е висока и за два 12LD

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #14

    Re: съвет за конденз от климатик

    Цитат Първоначално публикувано от zombaiko
    здравейте решил съм за си закупя два климатика Fujitsu General 12 и 9. но под моя апартамент има голяма тераса и се притеснявам къде ще ходи конденза от климатика защото не ми се наводняват съседите.
    Към дъното на климатика и дренажната тръба прикрепяш загряващ кабел (като тези за подово отопление) и го пускаш зимата когато се съмняваш че е замръзнала. Виж темата за размразявяне на климатици.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #15

    Re: съвет за конденз от климатик

    абе хора неразбрахте ли че човека няма олуци !а по въпроса като дойдат техниците все ще измислят нещо.така или иначе водата трябва да се отведе някъде.какво да я събира в тави и да чака да се изпари ли?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за климатик
    От andropov във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 05-10-10, 18:53
  2. Съвет за климатик
    От andropov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 27-09-10, 16:44
  3. Съвет за климатик - 200 куб.м.
    От ФАМ1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 15-09-10, 22:06
  4. Съвет за климатик
    От Simeon_ във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 05-06-10, 23:40
  5. Съвет за климатик
    От joroiliev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 18-12-08, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе