Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 64
Like Tree48Одобрявам

Как да демонтирам климатика си?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #46

    Отговор: Как да демонтирам климатика си?

    Абе много сте умни тука, но аз от много ум спуках 6ти долен дъвкателен кътник и го извадих. Сега ще дам 1200-500 биберона за имплант. И то чак края на март за да израсне костта малко поне.
    А вие можете да си пренабиете ченетата сами ако искате ! На големи майстори се правите и нищо не разбирате накрая. При майка ми като купихме инвертора за хола от Техмарт, тия ни пратиха двама майстори дето го продухаха на сгур. Такива сте повечето майсторчета, ама се пънете по форумите тука !

    Относно Мидеята дето ще я пратя в подземният гараж на 7 градуса минимална в подхода. Днеска за точно 2 минути и събрах фреона по метода кул-малък кран. Демонтирах я от стената барабар с тръбите и шпакловах отдолу ще там не беше пипано след ремонта.Утре се бие зеленият латекс и всичко е чук.
    Защо се наложи това ?
    Мидеята е на 10 години, 18ка, конвенционална. Топлеше кухнята, вътрешната и външната присвоена стая. И общо взето миналата седмица блокира компресора. След като измерих кондензатора и той показа 34,4 мф. Ми стана ясно че нещата отиват към кофата. Майсторите дето монтираха инвертора в хола донесоха един 35 мф кондензатор и след като нищо не се промени си тръгнаха. Тази седмица отворих шкафа и извадих 10 амперовия авто-трансформатор с вата диода на вторичната намотка и го закачих директно към компресора. След като го избуча три пъти по 3 секунди двупосочно направо го разтресе това бутало, компресора се събуди отново за нов живот. Трафа загря здраво с оглед на нискоомните намотки на компресора.
    Та този климатик ми е през члена и сега ще го бодна в гаража на сгур и колкото толкова !
    Другият метод който ми го спомена моят майстор от вилата за раблокиране е с 4 х 50 мф вързани към основният в паралел за по голям въртящ момент. Но Авто-трафа е чук и не прощава.
    Майстори..........

    Така че гледайте да не ви изпадат пломбите някъде и да не ви се напукат кътниците и най вече не дрънкайте много.

    А брато от трън та на глог си го забоде с едно инверторно LG - PM 12 SP .......Аз съм го бил подвел, имало 10 години гаранция на компресора и тем подобни глупости. А истината е че - ако се търси евтин и надежден климатик това е Мидеята. Ако се търси скъп и кофти работещ- фуджицу, и ако се търси скъп и добре работещ- Мицубиши, Дженерал, Дайкин и тнт марки.

    Сега ще му монтират климатика от Симеонов Клима и ако и те монтират като вас на сгур, мисля да ги изгоня до намиране на вакуум !

    В темата има само двама които са дали коректно мнение по въпроса, а всички вие сте Спамаджии !!! Нали го разбирате ........
    Този пост е редактиран от kossis; 04-03-19 в 01:40.
    alexdb одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #47

    Отговор: Как да демонтирам климатика си?

    kossis: "Ако се търси скъп и кофти работещ- фуджицу, и ако се търси скъп и добре работещ- Дженерал"

    Това по-горе като го прочетох и всичко стана ясно - и за хладилната техника, а най-паче за стоматологията... [emoji16]
    Горещо препоръчвам Уди-Алъновския : "Ако импресионистите бяха зъболекари"
    https://chitanka.info/text/32269-ako...aha-zybolekari


    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    grischa, XOPMOH и stainway харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #48

    Отговор: Как да демонтирам климатика си?

    Пич, аз съм ползвател като вас. Но за разлика от вас мога да си вързвам обувките и да развивам запекли месингови гайки с ключ 24 на дебелата тръба без да ги виждам защото климатика е на 5тият етаж и външното тяло пречи. Е имаше и леко нагряване с газовия от Лидл.
    За фуджицото. Ами на външен вид е като ковчег. Компресора шумен. В режим охлаждане, турбото работи 5 минути и изключва.......само филтрите са фини. Не ми харесва и това е ! Съседа го има и в работата го ползвах.
    Вземи една инверторна мидея- ставам сутрин потен в студа и нацепвам турбото- става жега и ако не го пипаш чак след 2 часа се спира сам. Ходя по гащи денонощно и плащам по 180 лева общо ток за два климатика за 60 квадрата кутия. А това че има самопочистване на кул и йонизатор ......

    Мицубишито ги хвалят - 20 години не им мърдали компресорите..... Дайкина не ми харесва, но е мерцедеса на климите.....

    За зъбите, разбирам, неразбирам....зъболекара иска 1 бимберица и кусур и ти няма да ми я дадеш и няма да ми оправиш зъба...........

    Та разликата между мене и вас е че аз не пиша като тебе Rado Smilkov спамове, а действам и по темата ! Дори да си климаждия, мнението ти по горе не помага на никого. А целта на форума е друга. Не да покажеш колко са прости другите, а да им помогнеш. Дано го разбереш и ти някога.
    Този пост е редактиран от kossis; 04-03-19 в 11:08.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #49

    Отговор: Как да демонтирам климатика си?

    Цитат Първоначално публикувано от kossis Виж публикацията
    Дайкина не ми харесва, но е мерцедеса на климите.....
    Сериозно ли?
    bobovo, wladimir1, Mega и 2 други харесват това.

  6. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #50

    Отговор: Как да демонтирам климатика си?

    Фуджицу и Дженерал са един и същ продукт под различни търговски марки - реално едното име ти харесва, другото - не?!? Или просто един модел ти харесва, друг не, но реално предизвикваш усмивки само.
    Прав си за това, че форумът е основно за споделяне и взаимопомощ, обаче даваш ли си сметка, че е възможно някой по-незнаещ от теб, четейки поста ти и решавайки, че това е супер лесно, да недоразбере правилно и доста да си прецака я монтаж, я демонтаж, я половин кило фреон в атмосферата, я повече, и после да му излезе доста "по-солено".
    Пресен пример ти давам защо понякога отказът от помощ е повече помощ: онзи ден един клиент в офиса, след като разглежда ключове и контакти, ме пита как да си ги "върже". Търпеливо обяснявам за разлики между пружинни клеми и винтове, дву - и трипроводни инсталации, зануляване; пита ме "ама и кабелите как да ги вържа в конзолата", малко не разбирам какво точно иска да знае и в един момент ми просветва, че всъщност бърка конзола с разпределителна кутия - искал да пуска нови кабелни трасета, сложил бил гипсокартон и желае да му обясня за 10 минути как да си направи нова инсталация, 'щото, видиш ли, иначе щели да му искат пари за това... Нищо не му казах, освен горещата препоръка задължително да си вземе "електричар", "майстор" - както искаш го наречи. И не защото искам да го "набутам" и да не му помогна, както видно тълкуваш моя и на някои колеги по-горе постовете, а защото исках да му спася живота...
    П.П. Мога да се слъглася, че спамя темата, но ти ми се чини, че не по-малко оффтопик изписа, да не говорим, че и този тип изказвания: "Така че гледайте да не ви изпадат пломбите някъде и да не ви се напукат кътниците и най вече не дрънкайте много." говорят достатъчно за автора си и не е нужно някой друг да показва кой какъв е... [emoji3]
    П.П.П. Не зная дали си проследил линка ми, или явно не си фен на Уди Алън, но пичът има брилянтно чувство за хумор и... си беше точно на място. [emoji16]
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 04-03-19 в 13:57.
    VanDan, Aleksandars, Mega и 3 други харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #51

    Отговор: Как да демонтирам климатика си?

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    Прав си за това, че форумът е основно за споделяне и взаимопомощ, обаче даваш ли си сметка, че е възможно някой по-незнаещ от теб, четейки поста ти и решавайки, че това е супер лесно, да недоразбере правилно и доста да си прецака я монтаж, я демонтаж, я половин кило фреон в атмосферата, я повече, и после да му излезе доста "по-солено".
    В крайна сметка отговорността си е на потребителя.Ако нещо осере,той ще си плаща и ще знае за другия път.Ще си направи сметката кое е по-изгодно,да пипа сам,или да вика майстор.Лошото е че се навъдиха много пишман майстори и много хора пострадаха от тях.Затова не искат да се занимават с тях.Предпочитат сами.Е,вярно разбира се,типично по нашенски, голяма част от хората размишляват;"Ба'агу,ша му даам на тоа пари,като мойм сам да го напрайм".
    Забелязвам една лоша тенденция в този форум обаче-когато се поиска съвет относно някаква процедура,веднага се обяснява колко трудно,сложно и невъзможно е за простосмъртния потребител е.И веднага се насочва към майсторите.Разбираемо е,вардят си хляба.Но това не е професионален форум.
    Gyokov и mimojef харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #52

    Отговор: Как да демонтирам климатика си?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Сериозно ли?
    Кво разбираш ти... Мерцедес не, ами и с AMG пакет. Поне така ме убеждаваха толкова много хора през годините.
    bobovo, Mega и Rado Smilkov харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #53

    Отговор: Как да демонтирам климатика си?

    Цитат Първоначално публикувано от Julius Caesar Виж публикацията
    Забелязвам една лоша тенденция в този форум обаче-когато се поиска съвет относно някаква процедура,веднага се обяснява колко трудно,сложно и невъзможно е за простосмъртния потребител е.И веднага се насочва към майсторите.Разбираемо е,вардят си хляба.Но това не е професионален форум.
    Нито е толкова трудно, нито е невъзможно ако човек е сръчен и търпелив
    Но.... има едно голямо но...за да си свършите "прилично" работата ви трябват съответните инструменти .Ако сте много ентусиазиран любител-можете да ги закупите или заемете. Ще ви трябва и достатъчно свободно време и четене, гледане на клипове.Ако имате това време, инструменти, търпение и желание-нещата може и да се получат
    Все пак, като аматьор мога да ви уверя, че дори и с най-добрата конусна дъска-няма гаранция, че ще направите херметична връзка от раз.
    Не че е толкова сложно, но с повторението идва знанието Може и да имате късмета на начинаещия
    Ако сметнете, че инвестираното време и евентуални средства си струва-давайте смело. Не вярвам някой да остане без хляб от това.
    Процедурата по монтиране/демонтиране е описана при всяка марка и модел в инструкциите , така че няма кой знае какви тайни

    П.П. И най-добрият стоматолог е безсилен да помогне без необходимите инструменти...
    Този пост е редактиран от stainway; 04-03-19 в 16:36.
    Rafailiev и biso65 харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #54

    Отговор: Как да демонтирам климатика си?

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    Фуджицу и Дженерал са един и същ продукт под различни търговски марки - реално едното име ти харесва, другото - не?!? Или просто един модел ти харесва, друг не, но реално предизвикваш усмивки само.
    Прав си за това, че форумът е основно за споделяне и взаимопомощ, обаче даваш ли си сметка, че е възможно някой по-незнаещ от теб, четейки поста ти и решавайки, че това е супер лесно, да недоразбере правилно и доста да си прецака я монтаж, я демонтаж, я половин кило фреон в атмосферата, я повече, и после да му излезе доста "по-солено".
    Пресен пример ти давам защо понякога отказът от помощ е повече помощ: онзи ден един клиент в офиса, след като разглежда ключове и контакти, ме пита как да си ги "върже". Търпеливо обяснявам за разлики между пружинни клеми и винтове, дву - и трипроводни инсталации, зануляване; пита ме "ама и кабелите как да ги вържа в конзолата", малко не разбирам какво точно иска да знае и в един момент ми просветва, че всъщност бърка конзола с разпределителна кутия - искал да пуска нови кабелни трасета, сложил бил гипсокартон и желае да му обясня за 10 минути как да си направи нова инсталация, 'щото, видиш ли, иначе щели да му искат пари за това... Нищо не му казах, освен горещата препоръка задължително да си вземе "електричар", "майстор" - както искаш го наречи. И не защото искам да го "набутам" и да не му помогна, както видно тълкуваш моя и на някои колеги по-горе постовете, а защото исках да му спася живота...
    П.П. Мога да се слъглася, че спамя темата, но ти ми се чини, че не по-малко оффтопик изписа, да не говорим, че и този тип изказвания: "Така че гледайте да не ви изпадат пломбите някъде и да не ви се напукат кътниците и най вече не дрънкайте много." говорят достатъчно за автора си и не е нужно някой друг да показва кой какъв е... [emoji3]
    П.П.П. Не зная дали си проследил линка ми, или явно не си фен на Уди Алън, но пичът има брилянтно чувство за хумор и... си беше точно на място. [emoji16]
    Ето това ми е любимото за четящият дето щял да си строши климатика.....
    Ами ако го строши, да ти звънне на тебе да потърси гаранция и отговорност. Понеже и ти вземаш отношение в тази конспиративна и подривна тема......
    Загрижил се за хората четящи темата, майка Тереза........

    Боли ме фара ако някой, който е гледал по телевизията каскадьор как се самозапалва - изгори !
    Като няма акъл в главата си проблема не е мой.
    Аз никого не карам да прави нищо ! Най малкото за да развиеш гайката към конуса на дебелата тръба без да я виждаш трябва да си купиш ключ 24 и да я нагрееш с горелка след като е клеясвала 10 години.
    Аз за да го направя това първо питах моя майстор на вилата, после четох и тук и преди това бях разглобявал вътрешните тела и външните по различни причини на някой от климатиците.
    Този, а и другите форуми не мисля че имат някаква учебна и професионална стойност. Те са информативни. Но това не значи че трябва да пишете глупости за зъби, дали тоя и оня климатик бил по арен и тнт.

    Не съм ти следил нито линка нито тебе. Майтапа ти е неуместен в темата.

    Дайкин и незнам какви други скъпи климатици не съм ползвал. Само фуджицуто което определено не ми харесва. Брат ми каза че Дженерала работи много тихо, понеже приятелката му ползва такива.
    Аз размонтирах стар конвенционален климатик с разблокирал компресор за да се замиени с инвертор.
    Невиждам защо някой ще си пипа работещият климатик. И дори да прецака малко фреон не е голяма драма. Но отговорността си остава единствено и само негова !!!

    Самият аз видях в един форум че можело едно зарядно за акумулатор да се направи след спиране на тока пак да сработва по зададената програма, но след като си поиграх видях че не може да стане това. Отговорност не съм търсил от никого. А сега вече знам че трябва да я търся...........ама от кого от тебе ли от ............
    А сега отивам да скачам от осмият етаж.......ама да не тръгнеш и ти да ме последваш че може да си счупиш нещо........

    Aleksandars
    по сериозен никога не съм бил !
    Този пост е редактиран от kossis; 04-03-19 в 21:59.

  12. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #55

    Отговор: Как да демонтирам климатика си?

    За ключа 24 позна, ама за клеясването хич, то да не е шарнир. Развива се с контра. Тихо работещия Дженерал, няма физическа разлика с Фуджитсу!
    bobovo, Mega и stainway харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #56

    Отговор: Как да демонтирам климатика си?

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    За ключа 24 позна, ама за клеясването хич, то да не е шарнир. Развива се с контра. Тихо работещия Дженерал, няма физическа разлика с Фуджитсу!
    Е ква контра, като можех да си протегна само едната ръка към съединението напипвайки го на сляпо, а главата ми беше над горният капак на климатика барабар с другата ръка която го натискаше отгоре. Аз да не съм барбарон бе или човека каучук.........
    Викаш отгатвам ги номерата, като Дейвид Копърфилд съм. Айде бе.

    Не го знам тоя Генерал дали е физически или е психически, но Фуджицуто е ковчег.

    А в терминатор тройката мисля беше му казаха - Put the coffin down !
    Този пост е редактиран от kossis; 04-03-19 в 22:13.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #57

    Отговор: Как да демонтирам климатика си?

    Аааа, коссис, скачай откъдето искаш, не смятам да те следвам, все още съм със запазено психическо и ментално здраве. [emoji16]

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #58

    Отговор: Как да демонтирам климатика си?

    Цитат Първоначално публикувано от kossis Виж публикацията
    Не го знам тоя Генерал дали е физически или е психически, но Фуджицуто е ковчег.
    Пич, как да ти обясним като за Терминатор , че "Fujitsu (Фуджицу)", "General (Дженеръл)", "Fujitsu General (Фуджицу Дженеръл)" са физически едни и същи климатици, продаващи се под различни търговски марки и се различават само по етикета и част от името. Примерно един и същ модел да кажем LMC ще е напълно еднакъв независимо дали ще си го купиш като Фуджицу LMC , Дженеръл LMC , Фуджицу Дженеръл LMC. Това, че при теб някакъв си Фуджицу бил ковчег, а при друг човек Дженеръл не бил ковчег може да се дължи на много неща. Примерно:
    - Напълно различни модели, години - твоето Ауди А3 2000г. е ковчег в сравнение с неговото Ауди S8 2016г.
    - различни монтажи, проблемни машини и т.н. Твоето Ауди А6 пуши и трака, защото е за ремонт, но неговото Ауди А6 върви на пушка, защото е на по-малко километри, поддържа се редовно, и т.н. и т.н.
    Единствено за това те апострофират няколко поста поред, но ти май не схвана и за това предполагам вървиш с рогата напред и демонстрираш само самочувствие...
    Този пост е редактиран от VanDan; 05-03-19 в 16:26.
    VeleV.Klima, SPSt, Apeev и 2 други харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #59

    Отговор: Как да демонтирам климатика си?

    Както и "Fuji Electric"

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #60

    Отговор: Как да демонтирам климатика си?

    Обаче да вметна че адреса фуджицу и дженерал е на една улица но на доста различни номера.За фуджи не знам много отдавна не го предлагаме. Това го видя клиент който се загледа в етикетите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Покупка на 3 климатика
    От ilian.oblashki във форум Климатици Daikin
    Отговори: 16
    Последно: 04-07-14, 21:37
  2. Климатика не топли
    От zaqza във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 15-12-12, 21:47
  3. Да спра или не климатика
    От ivo75 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 14-11-11, 17:28
  4. навес над климатика , ДА или НЕ
    От divi4 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 08-03-11, 19:02
  5. Как да демонтирам компресор на Мраз?
    От SET_time във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 12-12-09, 20:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе