Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32

Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Re: Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Цитат Първоначално публикувано от spiritfolio
    Някой от колегите знае ли ,да се произвежда устройство комплектовано с датчици за прозорци , което да изключва климатика при отворени такива?
    Има ли готово , ако не, коя фирма (бг) би го направила ? Става дума за повечко бройки. Ще се радвам на мнения по въпроса.
    Устройството, което искаш е напълно реализуемо, но разработката си струва парите само ако ще се произвежда в много бройки.
    Цитат Първоначално публикувано от patra6kov
    И брееее......ми ако човека не е много наясно, си пита, аре па и задание сега....
    Не става ясно само дали е за сплит. Ако не е, е елементарно.....и без задание.
    А, ако е клиент, пак ли задание ще му се иска? Иска да прави това......по какъв начин му се решава въпроса, не го интересува.
    Истинския клиент винаги прави задание, ако не може сам - с помощта на консултант или с помощта на разработчика. Иначе на края се получава: "Господи, аз ли криво ти се молих или ти криво ме разбра?".
    @spiritfolio, Ако има инвеститор за сериозна разработка, пиши ми на лични.

    Цитат Първоначално публикувано от patra6kov
    Абсурдно е да се прави при сплит системи или каквото и да е друго, на директно изпарение.
    Там контрола, респ. включване-изключване не е елементарен. Не че не може, но ще коства доста средства, за един..хотел да речем, със 100-ина и повече машини.
    Прави се от доста време и на 100% предимно при конвекторите и не само в Турция и Гърция, а и у нас.
    Какъв точно е проблема и в какво се изразява той при сплит системите? Как се държи една такава система при спиране на тока и при последващо възстановяване на захранването?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #17

    Re:Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    ... И аз гледах такова ключе в хотела на Тасос. Направи ми впечатление, че кабелите излизат от вътрешното тяло. Явно прекъсва някоя верига по платката без това да вреди на климатика! Иначе ключете беше нормално ключе монтирано на едното крило на балконската врата!

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #18

    Re:Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Един колега прави такова устройство. Обучава елементарно от дистанционното за On и Off. Когато се отвори врата излъчва към климатика сигнала за Off. Когато се затвори си е запомнило, че е бил включен и му пуска сигнал On. Супер е направено и компактно! Така климатика не се отваря и не отпада гаранцията, а не се прекъсва и захранването от контакта!

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Re:Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Един колега прави такова устройство. Обучава елементарно от дистанционното за On и Off. Когато се отвори врата излъчва към климатика сигнала за Off. Когато се затвори си е запомнило, че е бил включен и му пуска сигнал On. Супер е направено и компактно! Така климатика не се отваря и не отпада гаранцията, а не се прекъсва и захранването от контакта!
    Идеята за обучението много ми харесва! Тя заобикаля проблема с липсата на единен комуникационен протокол за различните марки климатици. Пиши ми на ЛС как да се свържа с колегата и да видя за какво става точно въпрос.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #20

    Re:Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Само колегата да завърши модела и да започне производство (до дни) и ще напиша координати! Правят се 2 модела по-прост и по-сложен.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #21

    Re:Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Като гледам каква е целта, веднага се сетих за едно елементарно решение: при отварянето на врата или прозорец, да се прекъсва захранването на вентилатора на вътрешното тяло.
    Какъв според мен би бил ефекта: t датчик на последното отчита достигане на зададената температура и изключва компресора по най-подходящия начин. Предимството е, че това достатъчно затопляне/охлаждане на датчика не може да настъпи моментално(поне заради инерцията на турбината), а с някакво закъснение, като по този начин се избягва изключването при кратковременно отваряне на врата например.

    Тук вече техниците да кажат дали има хляб в идеята, и ако да, кой точно от кабелите към вента трябва да се прекъсне.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    34
    #22

    Re:Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Някои намери ли решение на проблема че на мен ми се върти в главатаедна идея за приложението му.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Re:Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Само колегата да завърши модела и да започне производство (до дни) и ще напиша координати! Правят се 2 модела по-прост и по-сложен.
    До къде стигна колегата Ви с образеца на устройството?

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #24

    Re:Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    ... Готово е, но се тества с различни дистанционни и му се придава търговски вид Хубавото е, че климатика не се пипа и няма проблем с гаранцията. Устройството излъчва сигнал към приемника да изключи климатика ако врата седи отворена повече от зададените секунди!

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #25

    Re:Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    За някаква определена марка ли се прави това "устройство", до колкото разбирам то работи с дистанционно.
    Това значи ли че трябва да си купя за всеки климатик в хотела ми по още едно дистанционно. знаете ли колко например изкат в кондекс за едно дистанционно?
    А при мене са 120 стаи !!!! ;-)


    Понеже става въпрос за изключване на климатик при определено събитие - отворен прозорец за определено време, 2 минути да кажем: каккъв е проблема за се ползва autorestart-a на климатика.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #26

    Re:Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Не, устройството има режим на обучение, което е всъщност начин да запише кода от дистанционното за Power Off. След това следи за отворена врата на балкон или прозорец за повече от 30 сек. да кажем. Ако има събитие излъчва кода и климатика изключва!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #27

    Re:Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Ако климатика няма рестарт какво става.Трябва ли да се включи отново с неговото си дистанционно.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #28

    Re:Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Цитат Първоначално публикувано от stoyan1960
    Ако климатика няма рестарт какво става.Трябва ли да се включи отново с неговото си дистанционно.
    Да.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2
    #29

    Re:Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Има ли развитие по въпроса с устройството .......
    ако има резултат ..... цена и тел. за връзка

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #30

    Re:Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци

    Цитат Първоначално публикувано от flexobg
    Има ли развитие по въпроса с устройството .......
    ако има резултат ..... цена и тел. за връзка
    Аз имам принципно решение на въпроса, но си струва разработката само за повече бройки - примерно за един хотел. Ако те интересува като хотелиер - пиши на ЛС.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 21
    Последно: 17-10-11, 20:30
  2. Отговори: 1
    Последно: 24-12-09, 21:40
  3. Отговори: 21
    Последно: 23-09-06, 20:24
  4. Сканиране за отворени портове?
    От parazit във форум Мрежи
    Отговори: 14
    Последно: 25-03-05, 20:41
  5. Въпрос за отворени портове
    От sclera_bg във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 23-12-04, 18:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе