Резултати от 1 до 14 от общо 14

Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    5
    #1

    Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!

    Уважаеми форумци,добър ден на всички!Бихте ли ми препоръчали добра и коректна фирма за климатици в София,от където мога да си купя климатика и след това и да го монтират.Прочетох доста ваши теми и само веднъж-два пъти цитирахте точни имена на фирми.Климатикът искам да е инверторен и от горният клас,бюджетът с който разполагам е около 1700-1800лв с монтаж за стая 18кв2 и около 45-50см3.Ще съм ви много благодарен и задължен ако ме насочите към фирма от който имате пряки впечатления и сте останали доволен.Парите съм ги изкарал с честен труд и хич не искам да попадна на хора с който вместо работа да вършим ще се караме и спорим.Предварително благодаря на всички!Лек и успешен ден!

  2.  
     
  3. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #2

    Re: Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!

    От личен опит бих препоръчал:
    http://www.ekomatik.com/
    /Декларирам,че не съм "свързано лице" с тях/

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!

    мен ако питаш бюджетът ти далеч надвишава необходимото за 50 куб.м. стая, но пък не ти знам изложение и изолации.

    от опита ми преди месец, когато си подбирах климатик за охлаждане на 65 куб.м. помещение констатирах, че поне 90% продавачите в магазините знаят по-малко от мен, след като отделих 4-5 часа в четене. през този изминал месец обръщам внимание на мощността и марката на всеки климатик в помещение, в което влизам, и категорично мога да заявя, че принципът "между 40 и 60 вата на куб.м." е абсолютно верен. колкото по-добра изолация, толкова повече към 40, колкото по-лоша - към 60.

    на моето въпросно помещение сложих 9-ка мидея. ако слушах продавачите, то 12-ка едва би ми стигнала, но сега мога да поканя същите тези продавачи да хванат една лекичка пневмония от студа, който мога да докарам с нея. на път съм да опитам да охладя всичките 90 квадрата, но чакам малко да се затопли, че сега във варна е бая хладничко

    е, длъжен съм да отбележа и факта, че на мен ми трябва само за охлаждане, затова и взех мидея, но определено мисля, че с бюджета си спокойно можеш да вземеш нещо наистина класно, че чак и да остане да почерпиш родата

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re: Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!

    Цитат Първоначално публикувано от TRICHKO
    Уважаеми форумци,добър ден на всички!Бихте ли ми препоръчали добра и коректна фирма за климатици в София,от където мога да си купя климатика и след това и да го монтират.Прочетох доста ваши теми и само веднъж-два пъти цитирахте точни имена на фирми.Климатикът искам да е инверторен и от горният клас,бюджетът с който разполагам е около 1700-1800лв с монтаж за стая 18кв2 и около 45-50см3.Ще съм ви много благодарен и задължен ако ме насочите към фирма от който имате пряки впечатления и сте останали доволен.Парите съм ги изкарал с честен труд и хич не искам да попадна на хора с който вместо работа да вършим ще се караме и спорим.Предварително благодаря на всички!Лек и успешен ден!
    Mitsubishi Heavy Industry SRK 25 ZGX-S + кредит енергийна ефективност би се вместил идеално в бюджета ти (без кредита излиза ~2100 с монтажа), както и отговаря на изискванията ти напълно.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!


    Над 2 бона за климатик 9-ка...... ша ма извинявате , ама за мен тва си е пладнешки обир..... За тия пари през 2-3 години в продължение на 10-12години ще си сменям климатика с нов и ще имам постоянно нов климатик в гаранция......
    Край на

    ...иначе, не знам как трябва да ми духа горното Mitsubishi, че да си заслужи парите

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    5
    #6

    Re: Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!

    Благодаря на всички за отговорите!
    ''Fikata'',фирмата която си цитирал и на мен ми допадна(сайтът им е доста добър и пълен),само ме обезкой фактът че като отидох на място в тяхният офис,младежът който се явяваше нещо като консултант се държа доста странно.Първо отказа да ми изготви типова оферта за климатика който харесах,тя ми бе необходима да кандидатствам точно за този прословут кредит ''енергийна ефективност'',после отказа да идват и на оглед в нас под предлог че нямало никаква философия в монтажа на климатик в стая и че информацията която съм му дал е напълно достатъчна,та сега съм в процес на обмисляне.
    ''Fear me'',напълно си прав,масово така наречените продавач-консултанти са абсолютно некомпетентни и неподготвени за работата си!
    Желая лек и успешен ден на всички!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #7

    Re: Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!

    За тия пари през 2-3 години в продължение на 10-12години ще си сменям климатика с нов и ще имам постоянно нов климатик в гаранция......
    Край на offtopic
    аз лично спрях да си късам нервите по този начин за теб незнам
    разликата е огромна и коментирана не еднократно .....

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!

    Цитат Първоначално публикувано от alexx
    аз лично спрях да си късам нервите по този начин за теб незнам
    разликата е огромна и коментирана не еднократно .....
    E, ако ти ми купиш климатика мога и по-добър да избера!
    ..мда разлика има и то огромна..... в цената

    Какво е коментирано въобще не ме интересува! Покрай мен има достатъчно климатици както такива от по 400лв така и такива от по 2400лв - разликата мога и сам да я видя! Има - но в никакъв случай не си заслужава разликата в парите. А пък излязат ли от гаранция - моли се да не ти се разваля "марковия" климатик !

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #9

    Re: Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!

    който си е карък и тъщата не му умира, то е ясно :-)

    Що се отнася до това дали си струва или не скъп климатик, всеки преценява сам: до Перник се стига и с golf единичка и с мерцедес а можеш и електричката да хванеш.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #10

    Re: Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!

    Цитат Първоначално публикувано от nebelservice
    който си е карък и тъщата не му умира, то е ясно :-)

    Що се отнася до това дали си струва или не скъп климатик, всеки преценява сам: до Перник се стига и с golf единичка и с мерцедес а можеш и електричката да хванеш.
    Н все пак бих предпочел голф 1 вместо мерцедес 123
    ако бих могъл да си позволя бих си вземал фолксфаген фаитон а не мерцедес независимо какъв.
    Нрави всякакви един си купва климатък да го топли и охлажда ,друг заради интериора.
    Разликата е само в интериора.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #11

    Re: Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!

    FearMe, Мощностите които си посочил са достатъчни само на режим охлаждане. В магазините продаващи климатици, при консултиране на клиента относно отдаваната мощност, в повечето случай се изхожда от там че тя трябва да е достатъчна на режим отопление. Освен ако клиента изрично не посочи че климатика ще се ползва основно за охлаждане.

    Да допълня картината за стигането до Перник. Не всеки климатик който си вземете ще Ви закара там където на Вас Ви се иска. Сериозните производители пишат за тяхната продукция до къде може да Ви закара. А има и много модели климатици, които дори на охлаждане никъде не могат да Ви закарат.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    37
    #12

    Re: Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!

    мога с две ръце да препоръчам "Небелсервиз", от личен опит:
    днес ми монтираха мидея 9-ка, както се разбрахме по телефона, така и стана-дойдоха момчетата навреме, направиха дупки, не цапат много, монтираха климатика,сложиха ми тампони на външното тяло по мое искане, вакуумираха системата и я пуснаха в действие, направиха проби, изчакаха да видят как работи чак след това ми попълниха гаранционната карта и платих!
    всико това за 2,часа и 30 мин.
    горещо ги препоръчвам, защото съм сигурен, че ако системата не работи, то ще бъде заради моя избор, а не заради калпав монтаж!!!
    успех на всички, които търсят спасение в жегите!

    Милен Петров

    п.с. който желае мога да му изпратя снимки на монтажа!

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Re: Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!

    Не ги изпращай, ами ги покажи тук. Каква марка и модел си купи. Каква е цената на монтажа. Щом си доволен значи е станало добре, качествената работа е нормално да има по-висока цена.

  17. DaGa
    Guest
    #14

    Re:Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!

    Ето тези

    www.dempco.net/products

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Фирма за климатици София
    От checho_85 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 11
    Последно: 20-08-15, 17:02
  2. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 16:49
  3. Коя фирма да избера за покупка и монтаж на климатик в София?
    От naydenov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 156
    Последно: 05-11-13, 22:31
  4. Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици 100V в Бургас
    От zzz във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 15-08-09, 10:50
  5. Отговори: 6
    Последно: 15-03-08, 17:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе