Страница 1 от 11 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 157
Like Tree18Одобрявам

Коя фирма да избера за покупка и монтаж на климатик в София?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    22
    #1

    Коя фирма да избера за покупка и монтаж на климатик в София?

    Моля да ме насочите към коя фирма за продажба и монтаж на климатик в София да се обърна? Става въпрос за марките Хитачи, Фуджи или Тошиба. Търся среден клас климатик - вече съм уточнил мощността - 9ка инвертор или 12ка конвенционален.

    Интересуват ме да отговарят на следните условия:
    1. Конкурентни цени спрямо други, предлагащи същите марки;
    2. Добро качество на монтажа;
    3. Приемливи цени за монтаж (Екоматик ме разбиха с 220лв. без ДДС, демек 264лв. );
    4. Добър гаранционен сервиз;
    5. Приемливи цени за профилактика.

    Ако не искате да споменавате конкретна фирма, пишете ми на лични, не се скъпете, че съм на зор.
    Също така добре е да посочите фирми за покупка и монтаж, към които да не се обръщам, но се обосновете и защо.

    Благодаря на всички, които ще се отзоват с мнения и препоръки, вярвам че темата ще е полезна и за други.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #2

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Всеки отговор би бил някакъв вид реклама, още повече, че в този форум пишат част от служителите на такива фирми.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #3

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Според мен е по-добре първо да избереш конкретна марка и модел, а после да проучиш само фирмите които го предлагат/монтират.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #4

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Фирма ТЕРИ монтира за 150 лв без ддс(ако не искаш фактура) .Имат Дайкин
    Смятам, че това е напълно разумна цена!

    Чета за разни 220~240~260 лева за монтаж
    Луди хора, ще кажеш, че ще монтират клима на совалка на NASA

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #5

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Абе дали е разумна не знам. Обаче ако всичко е легално тази цена е достижима само ако те ти продадат и климатика и ти го монтират без печалба . Защото и данъци има в тази държава , а и трудът вече не е много евтин.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #6

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Имам японска инструкция преведена на БГ за инсталиране на климатик Панасоник ако някоя фирма го направи, както го пише по инструкция, монтажа ще продължи 2-3 дни от 4 монтажници. Ако имам време ще го сканирам и ще го постна тук.
    Леле майко! За такъв монтаж, цената не трябва да е по-малко от 500-600 кинта, след всяка операция се правят по 100 замервания и сравнения

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #7

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Аха . Ама всички искат качествен монтаж за без пари. Но горчивата истина е , че за каквото плащаш -това получаваш.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #8

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от peshooo
    горчивата истина е , че за каквото плащаш -това получаваш.
    Говорим, че като се "одере кожата" на клиент с 260 лева получава качествен монтаж?

    Аз плащам за монтаж 150 лева. Хладилния техник е приятелче. Той ми казва: " Материали ~80 лева / за "калфата" 20 лева / за мен 50 лева. Средно 3 монтажа на ден. Аз съм доволен! "Кожодерите" слагат двойно по малко от мен и имат двойно по-малко доволни клиенти" NoComent

    Последният монтаж "трая" 180 минути (в които пиха и кафе!) Дойдоха в 8.50h(при уговорени 9!!!) и в 11.20h си заминаха.
    Предварително бях "опаковал" цялата стая с бояджийски найлон и бях сложил 3-пластно велпапе (стари кашони) върху паркета.
    Тръбният път минава през две тухлени стени. Стана "бая мизерия"! Монтажниците не са чистили! Аз си очистих всичко.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #9

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    За 3 монтажа на ден или здраво си претупва работата или работи по 10-12 часа. Един монтаж с хубаво вакуумиране, тестване , товарене и разтоварване на инструмента ти е около 3-4 часа. Сложи и около час път между т.А и т.В и се получава за 1 работен ден 2 монтажа. Отдели част от парите за ремонт на колата и закупуване на нови инструменти ( нищо не е вечно ). А обикновенно "кожодерите " са фирми които плащат и някакви данъци и осигуровки. И какво остана от парите ???

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #10

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цитат Първоначално публикувано от peshooo
    За 3 монтажа на ден или здраво си претупва работата или работи по 10-12 часа.
    За ~3000 лева на месец(тук в България) е нормално да се работи 10-12 часа на ден!
    Пък като се замисля май така е навсякъде по света


  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #11

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Aко на някой му трябват евтини медни тръби да ми пише на лични. Съседа ми по офис има , но ги продава на ролка. Не правя реклама , но цената си заслужава.
    Става въпрос за Варна .Ако се коперират няколко човека - после няма да им одерат после кожата монтажните фирми.
    А при мен има бяло тиксо марка " Bishop", както и др. цветове и самовулканизиращо се - пак на лични. Дори за 1 бр . за хора от форума - цени като на търговците купуващи на кашон.Същото важи и за кабелни превръзки / биндер ленти/. Не е реклама -а спестяване на някой лев на хората.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    42
    #12

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Цената не винаги е обвързана с качеството, за мен даже обикновенно са в обратна зависимост. Такива "майстори" се навъдиха че казват аз под ... лева няма да бачкам, а че след това майсторлъка ви излиза през носа.
    По-скоро търсете някой да ви препоръча дадена фирма или монтажник и вижте на място как се е справил.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #13

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    На мен ми монтираха климатиците (2бр.) срещу 360лв за 2,5(!) часа (двама монтажника), като в общи линии си оставиха ръцете и трябваше да ги викам пак. Нито "мериха" нещо по системите, нито според мен ги вакумираха (само пуснаха климите и казаха - ето работят). Ако от тия 360лв им се полагат по 40-50лв на човек - това не е никак малко, какво остава ако монтират още няколко такива климатика в същия ден. Сори ама аз такива пари с висше образование, специализации и уж добра професия в голяма фирма дори не мога да сънувам. Нямаше да е несправедливо ако си вършеха качествено и съвестно работата и клиента оставаше доволен от това.
    Ами ако ти съсипят климатиците поради некадърен монтаж - после те ли ще ти ги сменят за без пари?? Надали - ще въртят и ще те правят на глупак как климатика ти е изгорял от токов удар или кой знае от какво и ще се изкарват невинни. Не мога да си обясня защо е толкова сложен въпроса с гаранционното обслужване на тоя вид техника. Какво й е по-различното?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #14

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    Проблема е , че някои фирми си претрупват монтажните групи с работа. Не може да ти дават 2-3 монтажа + 1-2 профилактики или аварии на ден и да правиш качествен монтаж . Работех за малко за 1 такава фирма и рядко работния ми ден слезе под 12 часа. След няколко дни ставаш като парцал и щеш не щеш започваш да си претупваш работата. А и на обикновения монтажник не взима 40-50лв. на монтаж. Повечето фирми в зависимост от квалификацията дават между 10-25 лв. Ако се плащат всички данъци и такси реалната цена на монтажа е поне 180лв без ДДС. По ниски цени би могла да предложи само отделна монтажна група или фирма които избягават да плащат тези неща. Или пък съкращават монтажното време и поемат повече работа от нормалното . Разбира се цената не е гаранция за качеството на монтажа. За съжаление на външен вид това също не може да се определи. Не можеш да видиш дали е вакуумиран климатика и как са направени тръбните връзки.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    42
    #15

    Re: Коя фирма да избера за продажба и монтаж на климатик в София?

    незнам дали цената трябва да калкулира пълното възнаграждение на монтажника, защото повечето фирми предлагащи клими си имат монтажници към тях. Да не говорим, че обикновенно фирмите печелят от климатика и от монтажа, де Илия на кирия незнам ние сме някаква антидържава с егати икономиката. А монтажа трябва да се гарантира не от отделния монтажник /Пешо, Кольо или Иван/ а от името и авторитета на на фирмата и изискванията на фирмената политика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 11 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 21-09-12, 16:41
  2. фирма за покупка и монтаж на климатик в Хасково
    От MoreT във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 24-06-12, 20:50
  3. Избор на фирма за монтаж на климатик
    От korab във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-10, 21:33
  4. Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!
    От TRICHKO във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 07-08-09, 18:52
  5. Отговори: 6
    Последно: 15-03-08, 17:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе