Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38
Like Tree1Одобрявам

Каква заплата получава един монтажник?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    6
    #1

    Каква заплата получава един монтажник?

    Здравейте аз съм нов във форума и понеже видях че има много хора които са от бранша искам да попитам .Каква заплата трябва да получава един монтажник /нормално/ за да си върши работата качествено?
    Нормално ли е заплата на монтажник 350-400 лв. примерно за град като Шумен и да очакваш човека да ти работи качествено без да скатава илида бърза да свърши че после часпром?Разбирам собствениците на фирми но това не е ли подигравка с труда на монтажниците. Интерено е че в Шумен Фирми като САТЕКС които се оплакват че немогат да си задържат хората предлагат за начинаещ монтажник 350лв. а за обучен кадър примерно с 2-3 години стаж и опит 400лв. при условие че в обява за равота има обявени от 400-1000 но май 1000 взимат за 2 месеца. Ако някой може да помогне?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #2

    Re: Въпрос за монтажници

    Как да помогнем?
    Да се обадим в инспекцията по труда или на Масларова?
    А на Сатекс затова са им такива монтажите и затова когато се наложи някоя мавина да се сервизира я гледат като голям камък

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Въпрос за монтажници

    А тази фирма колко лв. взема за монтаж? В малките градиве заплатите са по-малко, ни и цените са по-ниски. Това също трявба да се има предвид.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    6
    #4

    Re: Въпрос за монтажници

    монтажите им са от 160лв. до 200лв. за по-скъп климатик а имат магазин и във Варна не знам какво значи малък град ниска цена по тази логика в Търговище примерно трябва да ми е с 200лв. по евтин климатика ли? Не знам къде в по-малките градове водата ,бензинът ,хяба или тока са по-евтини или искаш да кажеш че в провинцията са по-прости и по-некадърни и те може така ли?

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Re: Въпрос за монтажници

    По ниска е цената заради по ниското заплащане на населението в по малките градове.То не дават голяма заплата защото знаят че се крадят матерялите за часпром и с служебните инструменти монтажниците заработват допълнително. Много хора мислят че примерно 150лв за монтаж са чиста пара за фирмата но половината струват само матерялите а разходи за заплати подръжка на автомобилите данаци осигуровки от каде да се вземат.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #6

    Re: Въпрос за монтажници

    VeleV.Klima виждам че си нясно с материалите които влизат при монтажа на климатик.
    Моля те би ли написал ориентировъчни цени примерно за стандартен 3м тръбен път.
    Благодаря.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    6
    #7

    Re: Въпрос за монтажници

    VeleV.Klima ако може все пак да ми кажеш колко ориентировъчно плащаш ти на монтажник и според теб нормално ли е заплата 350лв. ако не искаш да те крадат -време и материали.
    За мен 16 лв. надник сякаш е малко за такава работа не казвам че е тежка но вярвам ще се съгласиш с мен че е отговорна и не съвсем елементарнати би ли поверил оборудване за примерно 5-6000лв. на някой див селянин а някой с познания отговорен който да си гледа работата с поне един курс за климатична техника изкаран или да не говорим за заваряване на медни тръби би ли се съгласил той за тези 350лв.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #8

    Re: Въпрос за монтажници

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    По ниска е цената заради по ниското заплащане на населението в по малките градове.То не дават голяма заплата защото знаят че се крадят матерялите за часпром и с служебните инструменти монтажниците заработват допълнително. Много хора мислят че примерно 150лв за монтаж са чиста пара за фирмата но половината струват само матерялите а разходи за заплати подръжка на автомобилите данаци осигуровки от каде да се вземат.
    Конзоли за външно тяло-4 лв на едро/над 100 бр/
    медна тръба
    ф6 мм -0.80лв/м
    ф10 мм -1.20 лв/м
    ф12 мм -1.79 лв/м
    ф16 мм- 2.34 лв/м
    ф19 мм-3.46 лв/м
    за твърди/закалени тръби-около 10 процента повече
    изолация-грубо 0.85 лв/м
    болтове,шайби,гайки,скоч,бандажна лента,дюбели-5-6 лв.
    монтаж-150/200 лв-според машината
    заплата-1200 лв месечно плюс командировъчни,облекло
    Това за един средно голям Български град!
    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov
    VeleV.Klima виждам че си нясно с материалите които влизат при монтажа на климатик.
    Моля те би ли написал ориентировъчни цени примерно за стандартен 3м тръбен път.
    Благодаря.
    Грабвай калкулатора и смятай.....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #9

    Re: Въпрос за монтажници

    Мисля,че нещо си се объркал с цените,такива бяха преди 3 год.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #10

    Re: Въпрос за монтажници

    да малко нагоре са ама не много .. аз впрочем съм от Шумен ,не знам на колегата каква му е болката Сатекс като не си намерят хора за 400 лв ще вдигнат заплатата инак шефа се качва на колата и отива да монтира .. монтажа им впрочем не е от най евтините и качествените ,бих го квалифицирал като сносен -поне вакумират .. цените на климатиците им е височка - 50-100 лв нагоре спрямо други магазини

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #11

    Re: Въпрос за монтажници

    За кое конкретно-медта или заплатите или монтажа
    За турската или гръцката медна тръба.Или за тази, която влиза като кит в климатика

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #12

    Re: Въпрос за монтажници

    Цитат Първоначално публикувано от dindo
    За кое конкретно-медта или заплатите или монтажа
    За турската или гръцката медна тръба.Или за тази, която влиза като кит в климатика
    искаш да кажеш че един метър медна тръба ф6 струва колкото един метър изолация

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #13

    Re: Въпрос за монтажници

    е тя изолацията е 20-30 ст метъра

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #14

    Re: Въпрос за монтажници

    За медта и конзолите

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #15

    Re: Въпрос за монтажници

    http://www.steelmet.bg/bg/products.php?cid=6&pid=82
    Отиди да купуваш на едро-минимум 30 000 лв,пък тогава ще смятаме цената на медта

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Средната заплата
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 15-06-14, 08:50
  2. Търся монтажник и сервизен техник за климатична техника!
    От Клима-85 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 0
    Последно: 12-12-13, 20:48
  3. Търся монтажник за преместване на вътрешно или външно тяло
    От SPaun във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-10, 09:25
  4. 68 000 лв. заплата в “Софийска вода”
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 10-10-05, 12:00
  5. Който иска по-висока заплата да види тук :))
    От trastikata във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 04-07-03, 22:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе