Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Правилно ли е ползването на съществуващ тръбен път при монтаж на друг климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #16

    Re:Правилно ли е ползването на съществуващ тръбен път при монтаж на друг климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от Charlie J
    А за 410 - нали казвате, че не е съвместим с 22 и може да има проблем? Не се ли явява тук противоречие

    Тръбният път е с дължина около 3- 3,5 метра
    Тръбния ти път не е дълъг, но въпреки това аз не бих рискувал да сложа мощна машина с по-малка смукателна тръба от тази която се изисква. Виждал съм такива изпълнения, и проблеми свързани с това колкото искаш. Нали виждаш че съм писал по-горе че има начин за промивка на тръбите, и после си ОК. Така ще можеш да минеш на по-голяма мощност, като смениш машината по отношение на типа фреон, и запазиш същата тръба. Ванко ти е писал че може да го направи. Обаждай му се, промива и ти слага един стабилен Дайкин (макар че за бюджета който си писал едва ли ще се вместиш), и после от теб ще се иска да ограничиш максимално колкото можеш слънчевите лъчи през таванните прозорци.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    12
    #17

    Re:Правилно ли е ползването на съществуващ тръбен път при монтаж на друг климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от provigo
    Тръбния ти път не е дълъг, но въпреки това аз не бих рискувал да сложа мощна машина с по-малка смукателна тръба от тази която се изисква. Виждал съм такива изпълнения, и проблеми свързани с това колкото искаш. Нали виждаш че съм писал по-горе че има начин за промивка на тръбите, и после си ОК. Така ще можеш да минеш на по-голяма мощност, като смениш машината по отношение на типа фреон, и запазиш същата тръба. Ванко ти е писал че може да го направи. Обаждай му се, промива и ти слага един стабилен Дайкин (макар че за бюджета който си писал едва ли ще се вместиш), и после от теб ще се иска да ограничиш максимално колкото можеш слънчевите лъчи през таванните прозорци.
    да ясно
    разбрах
    и с Ванко ще се свържа
    и затъмнителни щори ще сложа,
    но едно по едно
    в момента направих експеримент - монтирах на стъклата депрон 6 мм и температурата падна с 2 градуса
    би трябвало да е вследствие на депрона
    в момента при зададени 19, 20 градуса държи 25
    аз не знам обаче дали тая Мидея променя температурата на отдавания въздух при зададени различни градуси - струва ми се, че има някакви настройки по подразбиране и бичи на тях
    а за Дайкин също съм съгласен - дори си набелязах един - FTYN50F или RYN50E - фреон 410 А
    Тръбите са му ø 6.4, ø 12.7 и ф18 за конденза - не знам дали моите са съвместими обаче?
    мисля, че са подходящи,
    но не знам дали да го сменям това лято или догодина, ще преценя

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #18

    Re:Правилно ли е ползването на съществуващ тръбен път при монтаж на друг климатик?

    Мидеята ти е конвенционална, как очакваш да си променя изходящата температура. Включва се, работи на максимум, достига градусите и се изключва. В твоя случай не знам дали изобщо се изключва.
    Намали си топлоприходите и климатикът може и да си върши работата. Между другото, след като успява да охлади до 25° - какво повече ти е нужно? Навън е 40, не е полезно по-големи разлики. Аз вкъщи съм ги сложил на 28°, поддържат около 27° и е идеално. А ти имаш дори 25.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    12
    #19

    Re:Правилно ли е ползването на съществуващ тръбен път при монтаж на друг климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Мидеята ти е конвенционална, как очакваш да си променя изходящата температура. Включва се, работи на максимум, достига градусите и се изключва. В твоя случай не знам дали изобщо се изключва.
    Намали си топлоприходите и климатикът може и да си върши работата. Между другото, след като успява да охлади до 25° - какво повече ти е нужно? Навън е 40, не е полезно по-големи разлики. Аз вкъщи съм ги сложил на 28°, поддържат около 27° и е идеално. А ти имаш дори 25.
    да де - но не съм специалист
    мислех, че при зададена по-ниска температура може би намалява и температурата на отдавания въздух
    иначе си прав - градуси постига
    въпросът е, ако е слаба за помещението че се претоварва
    тя за да държи тия градуси работи без прекъсване
    а нали би следвало да достигне градусите, да почине - и пак
    всъщност - ако климатикът е оразмерен правилно - каква най-ниска температура трябва да може да постигне в помещението?
    ей това не се бях сетил да попитам?
    В смисъл - ако й задам 25 трябва ли да достигне 25 ако е оразмерена правилно
    Ако й задам 20 - трябва ли да може да ги достигне?

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #20

    Re:Правилно ли е ползването на съществуващ тръбен път при монтаж на друг климатик?

    Навън като е 40°С, ти какво искаш? Хладилник ли да правиш Според мен ако на тия джамове им сложиш някакви външни рулетни щори или нещо подобно, но да е отвън ще бъде много добре. Така ще ограничиш топлопритока отгоре. Защо се чудиш дали тръбите ти са съвместими, ако са същите големи, значи са съвместими. И най-вероятно е така.Тръбите са ти 1/4" и 1/2".

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    12
    #21

    Re:Правилно ли е ползването на съществуващ тръбен път при монтаж на друг климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от provigo
    Навън като е 40°С, ти какво искаш? Хладилник ли да правиш Според мен ако на тия джамове им сложиш някакви външни рулетни щори или нещо подобно, но да е отвън ще бъде много добре. Така ще ограничиш топлопритока отгоре. Защо се чудиш дали тръбите ти са съвместими, ако са същите големи, значи са съвместими. И най-вероятно е така.Тръбите са ти 1/4" и 1/2".
    не бе,
    просто съм дилетант, ама понеже съм любознателен - искам да разбера в какъв режим е нормално да работят машините
    продават такива външни щори
    ще отида да ги видя и да поразпитам точно какви са и как функционират
    благодаря

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #22

    Re:Правилно ли е ползването на съществуващ тръбен път при монтаж на друг климатик?

    Чарли - Много е относително дали ще може.Правилното оразмеряване е сложна задача.Аз лично в твоите условия не бих ти препоръчал 12ка заради това,което виждаш и сам.Но в крайна сметка клиента решава какъв бюджет може да отдели и ефекта ще е пропорционален на вложените пари.С две думи-повече пари-повече хладинка.
    Моя съвет щеше да е същия като на prowigo -Дайкин FTYN 50, цели 5 Квт на охлаждане ,тръбите и конденза си пасват,чистене преди това и готово.Но можеш да минеш и по другия път-да ограничиш загубите на помещението.Може и по-евтино да минеш и да си караш със стария климатик.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    12
    #23

    Re:Правилно ли е ползването на съществуващ тръбен път при монтаж на друг климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Чарли - Много е относително дали ще може.Правилното оразмеряване е сложна задача.Аз лично в твоите условия не бих ти препоръчал 12ка заради това,което виждаш и сам.Но в крайна сметка клиента решава какъв бюджет може да отдели и ефекта ще е пропорционален на вложените пари.С две думи-повече пари-повече хладинка.
    Моя съвет щеше да е същия като на prowigo -Дайкин FTYN 50, цели 5 Квт на охлаждане ,тръбите и конденза си пасват,чистене преди това и готово.Но можеш да минеш и по другия път-да ограничиш загубите на помещението.Може и по-евтино да минеш и да си караш със стария климатик.
    ха, какво единомислие
    аз, като разглеждах, също си я харесах тая машина

    благодаря ви на всички, като стигна да предприемам конкретни действия ще ви информирам

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #24

    Re:Правилно ли е ползването на съществуващ тръбен път при монтаж на друг климатик?

    Charlie J, Измери температурата на издухваният въздух като допреш термометъра директно до пластмасите през които излиза.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    12
    #25

    Re:Правилно ли е ползването на съществуващ тръбен път при монтаж на друг климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Charlie J, Измери температурата на издухваният въздух като допреш термометъра директно до пластмасите през които излиза.
    добре
    мерил съм го като пъхна обикновен стаен термометър вотвора
    показва 15-16 градуса
    не знам дали е нормално
    ще го измеря и като го допра до пластмасата

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #26

    Re:Правилно ли е ползването на съществуващ тръбен път при монтаж на друг климатик?

    Едно и също е.Идеята на Вален е точно тази - да си вътре при жалузите.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #27

    Re:Правилно ли е ползването на съществуващ тръбен път при монтаж на друг климати

    Това с пъхането на термометъра се сещам за един клиент гинеколог който ни гледа че мерим изходящата температура на лоодера но ние ползваме цифров с малък датчик и два часа след като бяхме монтирали ни звъни и казва че паднали едни сини пласмасови работи от климатика и той тресе. Та той така пъхнал термометъра че почупи турбината обаче не си признаваше докакто не му казах че няма да го направя докакто не ми каже какво е правил. едва намерихме турбина за тази тошиба. Ама то професионално изкривяване неговото бърка дето види дупка.

  16. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #28

    Re:Правилно ли е ползването на съществуващ тръбен път при монтаж на друг климатик?

    Чарли Дайкин FTYN 50 e страхотна машина и ако Ванко ти я монтира ще си много доволен.Опитай с подобряване на изолацията ..и ако не стане прежалвай парите и слагай Дайкина....От Мидеята ще ти останат само неприятните спомени...Сетих се имам един познат дето иска евтина Мидея,така че Ванко може да събере фреона и ти да ми кажеш цена ..помисли си за този вариант...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    12
    #29

    Re:Правилно ли е ползването на съществуващ тръбен път при монтаж на друг климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Чарли Дайкин FTYN 50 e страхотна машина и ако Ванко ти я монтира ще си много доволен.Опитай с подобряване на изолацията ..и ако не стане прежалвай парите и слагай Дайкина....От Мидеята ще ти останат само неприятните спомени...Сетих се имам един познат дето иска евтина Мидея,така че Ванко може да събере фреона и ти да ми кажеш цена ..помисли си за този вариант...
    хубаво, но каквото и да правя като гледам ще остане за догодина
    сега и други неща ми дойдоха до главата, а и мисля задължително да си сложа външни щори

    що се отнася до гинеколога - да не ти се случва такъв да те бърка......

    все пак - не разбрах дали тая температура, която съм измерил е нормална за това животно - Мидеята?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #30

    Re:Правилно ли е ползването на съществуващ тръбен път при монтаж на друг климатик?

    Измери и входящата температура,като сложиш термометъра за 2-3 мин отгоре,върху климатика.После измери и изходящата и кажи на коя скорост на вентилатора е измерването.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. МОНТАЖ НА КЛИМАТИК
    От aimilios във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 11-11-11, 10:31
  2. Монтаж на климатик
    От maddog9 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 51
    Последно: 20-07-11, 21:02
  3. Избор на Климатик до 550 лв. с монтаж
    От loadmaster във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 24-05-11, 23:50
  4. Климатик Yonan - изпотяване на тръбен път
    От py4 във форум Други марки климатици
    Отговори: 21
    Последно: 08-10-09, 23:16
  5. Азот при монтаж на климатик
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 4
    Последно: 20-07-06, 07:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе