Резултати от 1 до 9 от общо 9

Преместване на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #1

    Преместване на климатик

    Здравейте!!! Предстои ми преместване на климатик от една стая в друга ...та въпроса ми е как да му събера фреона във външното тяло за да го преместя ...Чувал съм нещо от рода на :пуска се на охл. и се затваря единият кран и при промяна на звука се затваря и другия кран ама дали е така ...Работата е там че се одрусвам с доста парици за нов климатик и не ми се дават 150 лв да ми преместят стария в другара стая а само ше извикам един познат да ми го вакумира и провери да не изтърва

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re:Преместване на климатик

    Затваряш малкия кран,докато работи на охлаждане,изчакваш около 1 мин,затваряш и големия кран и чак тогава изключваш климатика.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #3

    Re:Преместване на климатик

    Да значи точно съм разбрал.Благодаря ти

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4

    Re:Преместване на климатик

    Въпросът ми е същия, но се отнася за две или повече различни сгради, а може и за два или повече различни климатика!
    На квартира сме!! - това е постановката - за месец, година, 5 години....
    Ако знаех, че 3 зими ще съм на квартира - щях да монтирам климатик!
    Но ако взема скъп инвертор, или просто някакъв климатик - какво се сменя при преместването - искам да си запазя
    вътрешното и външното тяло - тръбите няма как да си взема, но те са си инвестиция!
    След мен ще дойде друг и т.н.
    Виждам, че не е писано по темата от много време.
    Идеята ми е да помогнем на хора, които се местят често със съвет. //студенти, аспиранти......временни работници и специалисти...и такива като мен//

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #5

    Re:Преместване на климатик

    Ами поне според мен ..тръбите не са кои знае какъв провлем.Отиваш в един магазин за хладилна техника и си кпуваш нови с изолация от там .Цената е доста под тази на която я продават фирмите които поставят клими,поне в Ямбол е така цената варираше от 16-22лв. за килограм в зависимост от размера, а един килограм е около 5 м.така че на фона на скъп инвертор това е незначителна сума .Ся за някои самсунгер за 300лв не си струва даже да си взимаш климатика.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #6

    Re:Преместване на климатик

    А така всяка къща мандра, всеки бушмен монтажник заровете се в нета изтегете си инструкции за мнотаж и действайте .... все пак и за сервизните групи трябва да има хляб

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #7

    Re:Преместване на климатик

    Ти пък от къде си сигурен кой е бушмен и кой не ?Щото по-голямата част от монтажниците ми приличат на бушмени на мене ...4 различни са идвали в нас и на други места съм гледал монтажи ?!?!?!?Ела да видиш какъв монтаж имам на климатик за 2000 лв. само.Цената на монтажа в Ямбол е 150 лв което не е никак малко и като сметнеш след това, че си дооправям сам нещата /не говоря за инсталацията на климатика/,а за доизкусуряването на щетите,за да не си личи къде е къртено, къде е барнато с мръсни ръце и т.н. Да не говорим,че 1 м допълнитенен тръбен път се таксува около 30 лв,а цените реално са доста по-ниски. На 2 от климатиците ми тръбният път е по 4 м което оскъпява монтажа с 30 лв и като им казах,че знам цените на тръбите и да споря,започнаха да звънят на шефа си,за да ме уверява,че не съм прав.А как да не съм прав,като лично си купих тръбите и изолацията/за климатика, който местих от една стая в друга/ от магазина за хладилна техника и дойде един монтажник от една фирма да ми го вакуумира срещу 20 лв.Поставянето си го правих сам и като за първи път останах доволен от себе си , и най-важното за без пари.Смятам,че съм средно технически грамотен-имам всичко необходимо за монтаж на климатик с изключение на вакуум-помпа.Недей да си мислиш,че за поставянето на климатик се изисква някакво специално умение /виж ремонта е друга работа /.Ако монтажът е добър както съм виждал тук в форума на хора,занимаващи се с това и го правят прекрасно ОК съгласен съм да дам 150 лв за да ми премести климатика от едната стая в другата.Но при това,което виждам няма как да стане това/освен при нов климатик при който е задължително да ти го монтират за да важи гаранцията.

  10. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #8

    Re:Преместване на климатик

    Покажи как си го монтирал

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #9

    Re:Преместване на климатик

    Ок и това ще стане ..Скоро очаквам да имам Тошиба в семейството ми клими и ще постна снимки и на хитачито А иначе снимки на климите ми може да видиш тук
    http://gan4eff.snimka.bg/other/opaa.465629.
    Хитачито което все още е свалено/на снимката/ вече монтирано в хола ми като преди това разглобих вътрешното тяло и го измих старателно /топлообменник турбина и наничката/ сега външното тяло ми седи на южната тераса ,на завет и сухо е и се надявам поне докъм 0* да ми върши работа а Мицубишито зае неговото място.В петък ще идва човека на които продадох Грее-то да си го свали и другата седмица започвам да оглеждам оферти за Тошибата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Преместване на врата на хладилник AEG !?
    От saint056a във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 29-01-13, 10:52
  2. Преместване на голям фаил
    От nafplio във форум Общ - софтуер
    Отговори: 52
    Последно: 08-01-11, 18:44
  3. Преместване на три климатика
    От elmo82 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 0
    Последно: 30-10-10, 13:03
  4. Преместване на инвертор Осака
    От zak7 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 11
    Последно: 12-07-10, 22:38
  5. Преместване на външно тяло
    От goshoo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 15
    Последно: 11-01-08, 14:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе