Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 53

Преместване на голям фаил

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #1

    Преместване на голям фаил

    Здравейте.Купих си външен твърд диск 2ТВ - http://www.ultimate.bg/novini/1-late...dio-ot-hitachi
    Прехвърлих си всички музики,снимки,документи , но имам проблем с прехвърляне на видео файловете - по големи от 4гб... ... имам няколко HD и BluRay филма (19gb/27gd/32gb) ,имате ли предложения как мога да ги прехвърля ???
    п.п. Преди няколко дни изтеглих един видео фаил който беше на 8 парчета (zip/rar - не помня точно) - разархивираха се един след друг и се получи един голям видео фаил - как става това ?!?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    22
    #2

    Re:Преместване на голям фаил

    Какъв по-точно проблем имаш? Забелязал съм, че понякога с Виста/Уиндоус 7 при прехвърляне на големи файлове(дори по мрежата), просто дава грешка и приключва...или забива. Нещо подобно ли? С каква ОС си? Разделянето на "парчета" става лесно, но е по-скоро метод за съхранение в мрежата. Ако ги разделиш всеки път ще ти се налага да ги разархивираш и ще ти отнема доста време (особено за 30 Гб файл)...

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Re:Преместване на голям фаил

    проблема с 4+ ГБ е във файловата система. Понеже е фат32. Не знам до колко е уместно този диск да го правиш с НТФС, но пък ако го използваш само ти няма да имаш ядове.

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:Преместване на голям фаил

    Цитат Първоначално публикувано от nafplio
    п.п. Преди няколко дни изтеглих един видео фаил който беше на 8 парчета (zip/rar - не помня точно) - разархивираха се един след друг и се получи един голям видео фаил - как става това ?!?
    е как да става?! Много просто, файлът е бил разцепен при архивирането му, всеки архиватор може да прави такова нещо.
    За останалото, провери си диска дали не е под FAT32

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #5

    Re:Преместване на голям фаил

    "cyb3rtrust"-да ,изписва ми нещо че фаил-а е твърде голям- значи с Windows7 съм - просто искам да запазя филмите (май че твърдия на компа ми е за смяна ) ... "fXOrange" - значи казваш че с архиватор ще мога и аз да ги 'разпарчетя' и да ги 'сглобя' отново(вече във външния)-то ще падне 'играчка' сега .
    "glarus" - нямам си и на идеа какво е ФАТ32 и как се прави на НТФС - а така ще се прехвърлят ли - и да - само аз си го използвам

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    22
    #6

    Re:Преместване на голям фаил

    Може би трябва да послушаш glarus, FAT32 и NTFS е файловата система на хард диска ти (FAT32 е по-стария вариант). Ако си с FAT32 със сигурност трябва да използваш програма за преобразуване на партитишъните на харда и да го обърнеш в NTFS. Малко странно ще ми е, обаче ако преносимия ти хард е във FAT32, освен ако не си го форматирал сам така...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #7

    Re:Преместване на голям фаил

    Цитат Първоначално публикувано от cyb3rtrust
    Може би трябва да послушаш glarus, FAT32 и NTFS е файловата система на хард диска ти (FAT32 е по-стария вариант). Ако си с FAT32 със сигурност трябва да използваш програма за преобразуване на партитишъните на харда и да го обърнеш в NTFS. Малко странно ще ми е, обаче ако преносимия ти хард е във FAT32, освен ако не си го форматирал сам така...
    ...а как мога да проверя дали е на FAT32 или NTFS ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    22
    #8

    Re:Преместване на голям фаил

    Значи, ако си пазиш информацията, която вече си прехвърлил и ти се занимава да я прехвърлиш пак на харда (защото след това, което ще ти кажа, ще го изтриеш)...направи следното:

    Както ти е иконката на хард диска (Хитачи ....) в My Computer му цъкаш десен бутон->Format... ,увери се че от падащото меню на FileSystem пише NTFS, а по-долу е маркирана отметката QuickFormat (По default на Уиндоус 7 това си е избрано, така че не би трябвало да правиш промени)...Цъкаш формат и чакаш няколко секунди (така ще го затриеш целия, заедно със всичко което си прехвърлил досега) и ще можеш да го използваш отново ...

    Имай предвид, че така ще изтриеш всичко вътре, затова внимавай кой хард избираш и дали това, което го има си го пазиш другаде...!!! (да не кажеш, че не съм те предупредил )

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    22
    #9

    Re:Преместване на голям фаил

    Можеш да провериш като натиснеш десен бутон на харда - > properties-> гледаш какво пише на FileSystem

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #10

    Re:Преместване на голям фаил

    Цитат Първоначално публикувано от cyb3rtrust


    Имай предвид, че така ще изтриеш всичко вътре, затова внимавай кой хард избираш и дали това, което го има си го пазиш другаде...!!! (да не кажеш, че не съм те предупредил )
    лелеееее...значи трябва отново да прехвърлям всичко от външния на вътрешния - прявя формат.. и пак да прехвърлям наново .....
    Сега видях че е на FAT32 - чукнах десен бутон на (L - свойства - и там пише файлова система "FAT32"

    Значи план 'Б' ще е по бърз ? , а именно да разпарчетя/ архивирам /прехвърлям и пак разархивирам ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    22
    #11

    Re:Преместване на голям фаил

    Не знам защо ти е влезнало това архивиране под кожата. То не решава проблема и не е никакъв вариант. Просто си смени файловата система на харда, както съм ти обяснил ще ти отнеме време да възстановиш информацията пак.
    Мисля, че Partition Magic можеш да смениш файловата система, без да губиш информация, но за това ще трябват още по-дълги обяснения.
    Важно е да разбереш, че оправиш ли си файловата система, а именно на NTFS никога няма да имаш този проблем отново.
    Това с архивирането е по-скоро еднократна заобиколка на проблема ти, отколкото решение.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #12

    Re:Преместване на голям фаил

    Цитат Първоначално публикувано от cyb3rtrust
    както съм ти обяснил ще ти отнеме време да възстановиш информацията пак.
    Мисля, че Partition Magic можеш да смениш файловата система, без да губиш информация, но за това ще трябват още по-дълги обяснения.
    Изглежда си прав , но има и друг проблем.Във Хитачи-то имам вече над 600гб. а на вътрешния са ми останали свободни около 260гб. и няма как да ги прехвърля
    а с тази програма Partition Magic сигурно ли е ? да не стане 'мазало'

    п.п.за това ли става дума - http://www.kaldata.com/articles.php?...howarticle=168

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #13

    Re:Преместване на голям фаил

    а с тази програма Partition Magic сигурно ли е ? да не стане 'мазало
    изобщо не опитвай, ако нямаш някъде съхранени файловете предварително.

  17. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #14

    Re:Преместване на голям фаил

    Вземи прочети малко, а не скачай веднага в гьола. Това е начина да се справиш ако използваш уинодоус операционна система. Не бързай, не си давай много зор, ако не разбираш не се захващай, освен ако не ти пука за информацията ти.

    Код:
    To convert a FAT partition to NTFS, perform the following steps.
    
      1. Click Start, click Programs, and then click Command Prompt.
      2. At the command prompt, type CONVERT [driveletter]: /FS:NTFS.
      3. Convert.exe will attempt to convert the partition to NTFS.
    цялата информация я има ето тук http://support.microsoft.com/kb/214579


    От написаното до тук, трябва да си наясно как се прави каквото и да е по твоя проблем. Ако обаче имаш някакви съмнения спри и не прави нищо, просто викни някой да го направи.


    П.П. и fXOrange ти го е написал по-горе

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #15

    Re:Преместване на голям фаил

    Цитат Първоначално публикувано от glarus


    От написаното до тук, трябва да си наясно как се прави каквото и да е по твоя проблем. Ако обаче имаш някакви съмнения спри и не прави нищо, просто викни някой да го направи.


    П.П. и fXOrange ти го е написал по-горе
    леле, уплашихте ме бе хора ....Май ще викна някой
    ... Благодаря на всички за помощта .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Преместване на врата на хладилник AEG !?
    От saint056a във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 29-01-13, 10:52
  2. Преместване на три климатика
    От elmo82 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 0
    Последно: 30-10-10, 13:03
  3. Преместване на инвертор Осака
    От zak7 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 11
    Последно: 12-07-10, 22:38
  4. Преместване на климатик
    От Toshimoto във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 18-05-10, 17:39
  5. Преместване на външно тяло
    От goshoo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 15
    Последно: 11-01-08, 14:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе