Резултати от 1 до 10 от общо 10

Преместване на врата на хладилник AEG !?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #1

    Преместване на врата на хладилник AEG !?

    Здравейте, от днес съм собственик на AEG S83600CM0
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...AEG-S83600CMM0

    Понеже ми трябва с обратно отваряне на вратата, започнах още на същия ден да премествам вратата. Така, преместих долната врата и ми остава само горната. Въпроса ми е, как се премества кабелчето с което е свързана вратата към хладилника? В горната част има пластмасов капак и ми се струва, че оттам се отваря но не знам как е захванато, дали със скрити щипки или просто набито. Моля ако някой е правил това упразнение да сподели идеи или да ходя на сервиз със вратата да ми обърнат кабелчето.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #2

    Re:Преместване на врата на хладилник AEG !?

    С такъв точно не съм се сблъсквал, но за обръщане на вратата би трябвало да има подробна информация в потребителската инструкция. Ако няма потърси сервизно из нета.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #3

    Re:Преместване на врата на хладилник AEG !?

    Цитат Първоначално публикувано от modac
    С такъв точно не съм се сблъсквал, но за обръщане на вратата би трябвало да има подробна информация в потребителската инструкция. Ако няма потърси сервизно из нета.
    За съжаление в книжката пише да се обърна към сервиз. А сервизен наръчник не намерих.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    70
    #4

    Re:Преместване на врата на хладилник AEG !?


    Погледни pdf-a на последната страница, принципа е същия
    http://www.lg.com/bg/elektrodomakins...GB5133SVAW.jsp

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #5

    Re:Преместване на врата на хладилник AEG !?

    Цитат Първоначално публикувано от moskwich
    Погледни pdf-a на последната страница, принципа е същия
    http://www.lg.com/bg/elektrodomakins...GB5133SVAW.jsp
    Благодаря за PDF-а, разгледах го и наистина принципа е същия, но при мен проблема е горния пластмасов капак на горната врата където е кабелчето. Колкото и да го напъвам на ръка изобщо не помръдва.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #6

    Re:Преместване на врата на хладилник AEG !?

    Тоя капак най- вероятно е на някакви щипки

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #7

    Re:Преместване на врата на хладилник AEG !?

    Вчера идва техник от сервиза гаранционно обслужващ АЕГ (няма да го споменавам) поразгледа го, видя че не е тривиална задача и каза, че ще се свърже с АЕГ да му пратят инструкции как се маха. Аз на AEG UK пратих запитване да ми пратят service manual за вратата, ама още чакам и най вероятно са ме отсвирили хех.

  10. cy5
    cy5 е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    7
    #8

    Re:Преместване на врата на хладилник AEG !?

    Горд съм да заявя, че ще мога да те зарадвам!

    Смяната на положението на кабела, се оказа много проста задача. Току що обърнах врата на моя хладилник (вярно, че след 3 часа бъхтане )

    Няма да ти разказвам всички стъпки, щом като си стигнал до кабела, а само "тайната" за него:
    След като е свалена врата и кабела е свободен от станата на хладилника, "издърпваш" долната част на предния панел (вижда се на снимката). Предполагам от тук вече ще ти е лесно, но само да ти подскажа - след като откачиш "буксичката", издърпваш кабела нагоре и след това го напъхваш през другата дупка. Явно вътре си има тръбичка, по която да си мине лесно. Даже не е нужно да ползваш каквито и да е "водачи" - единствено трябва да се поизправи малко кабела, че стои малко понагънат.

    Еми това е. Поздравления за избора на техника и приятно и безпроблемно ползване дълги години.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #9

    Re:Преместване на врата на хладилник AEG !?

    Цитат Първоначално публикувано от cy5
    Горд съм да заявя, че ще мога да те зарадвам!

    Смяната на положението на кабела, се оказа много проста задача. Току що обърнах врата на моя хладилник (вярно, че след 3 часа бъхтане )

    Няма да ти разказвам всички стъпки, щом като си стигнал до кабела, а само "тайната" за него:
    След като е свалена врата и кабела е свободен от станата на хладилника, "издърпваш" долната част на предния панел (вижда се на снимката). Предполагам от тук вече ще ти е лесно, но само да ти подскажа - след като откачиш "буксичката", издърпваш кабела нагоре и след това го напъхваш през другата дупка. Явно вътре си има тръбичка, по която да си мине лесно. Даже не е нужно да ползваш каквито и да е "водачи" - единствено трябва да се поизправи малко кабела, че стои малко понагънат.

    Еми това е. Поздравления за избора на техника и приятно и безпроблемно ползване дълги години.
    Благодаря, че си писал. След няколко дена се добрах до официално ръководство за смяна на врата. Точно там е тънкия момент да се отвори екранчето отпред.
    Ето и файла ако някой се интересува -> https://рапид.com/files/3807732047/607EN.pdf
    Понеже форума автоматично превежда адреса на мястото на рапид.com сменете на rapid share.com без пауза

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    1
    #10

    Отговор: Re:Преместване на врата на хладилник AEG !?

    Здрасти, мен ме интересува този файл, но за съжаление вече не съществува. Ако имаш възможност качи го отново.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Преместване на три климатика
    От elmo82 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 0
    Последно: 30-10-10, 14:03
  2. Обръщане врата на хладилник
    От irenaiva във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 11-09-10, 00:35
  3. Изкривена врата на хладилник
    От go6o78 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 02-09-10, 15:04
  4. Преместване на климатик
    От Toshimoto във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 18-05-10, 18:39
  5. Преместване на външно тяло
    От goshoo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 15
    Последно: 11-01-08, 15:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе