Резултати от 1 до 4 от общо 4

Изолация на фреоновите тръби

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    66
    #1

    Изолация на фреоновите тръби

    По-дебелата изолация на фреоновите тръби ще подобри ли работата на климатика и за топло и за студено или ще я влоши?Мисля да ползвам 9мм дебелина на изолацията,гледам че масово се ползва около два пъти по тънка?Мерси предарително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Изолация на фреоновите тръбите

    Във всички ръководства за монтаж се казва да се ползва тръбна изолация с дебелина на стената не по-малка от 9мм. Слагането на по-тънка от фирмите тук е поради желание за по-голяма печалба, а не заради нещо друго.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #3

    Re:Изолация на фреоновите тръби

    Като монтираха моите климатици ми направи впечетление, че изолацията за тръбите е много тънка и рехава около 2-3мм от онази черната. А скоро видях и докоснах една бяла, плътна и дебела изолация, която е къде, къде по-хубава от тази която надянаха на моите клими. И се получава, влагане на малко средства за монтажни материали с цел valen1 го е казал.
    Сега ако ми извършваха монтажа щях да изисквам по-дебелата и хубава изолация.

    Да питам и аз, ако сега обвия с една изолация, която се слага при опаковането в кашона на едни термодвойки PT100 мисля, че бяха и след това я подвържа с клипси ще има ли ефект?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re:Изолация на фреоновите тръби

    Няма изолация 2-3мм, най-тънката е 6мм и черната е по-хубава от бялата, ама кофти, че са сложили най-тънката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ППР тръби за отоплителна инсталация?
    От fen./hitachi във форум Отопление
    Отговори: 32
    Последно: 05-02-21, 09:59
  2. Почистване на водопроводни тръби?
    От shveb във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 18
    Последно: 11-01-20, 12:58
  3. Въпрос за изолиране на тръби
    От mitakata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 25-09-12, 23:05
  4. Използване на стари тръби
    От emka22 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 06-04-12, 17:01
  5. Тръби на парно и хладилник…
    От leigep във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 20-06-09, 23:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе