Резултати от 1 до 4 от общо 4

Въпрос за изолиране на тръби

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    29
    #1

    Въпрос за изолиране на тръби

    Здравейте,
    отворих си външното тяло на Мидеата и установих, че нито компресора, нито тръбите в отсека са изолирани, Само двете капилярки и клапана между тях бяха увити с мастика. Купих тръбна изолация 6 и 9мм и изолирах където може. Отиде по 80см и от двете дебелини.

    Правилно ли съм постъпил? И трябва ли да изолирам и компресора или цялото отделение? Как е при марковите климатици? Между другото, компресора е Тошиба.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #2

    Отговор: Въпрос за изолиране на тръби

    Интересна дилема. Единственото което аз съм виждал на един от моите климатици е увит с вата компресор но мисля че предимно за ограничаване на шума. Един казва че ватата улеснява загряване на компресора в летните жеги което не е добре, а друг че е добре за зимата защото поддържа по добра работна температура. Не знам всъщност кое е по правилното. Според мен компресора не трябва да се увива за да се охлажда по добре. Климатика ми се води марков. Тръбите около компресора не съм ги виждал увити. Нека видим какво е наблюдението на другите колеги.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    29
    #3

    Отговор: Въпрос за изолиране на тръби

    Забравих да кажа, че мидеата е конвенционална.
    Аз съм виждал на 20 годишен климатик изолиран с вата целия отсек на компресора, може би наистина е за по-малко шум. Но все пак там има 2м тръби, половината са студени, другите топли, не може да няма загуби и влошаване на параметрите. Нека все пак разбирачите да кажат.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Отговор: Въпрос за изолиране на тръби

    Аз никъде не съм видял изолирани тръби в външното тяло а съм отварял много марки и 100 и 220волтови само дето е изолиран компресора в някои машини дори в два ката. А тази мидея не е за отопление така са сметнали от завода.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Почистване на водопроводни тръби?
    От shveb във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 18
    Последно: 11-01-20, 12:58
  2. Купувам медни тръби.
    От valerko във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-11, 22:10
  3. Изолация на фреоновите тръби
    От иванвас във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-10, 15:11
  4. Тръби на парно и хладилник…
    От leigep във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 20-06-09, 23:43
  5. Osaka CH-20-SR - тръби без бандаж
    От todor_l във форум Климатици Osaka
    Отговори: 4
    Последно: 19-11-07, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе