Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 41

За и против заваряването на тръбите при монтаж

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    25
    #16

    Re:За и против заваряването на тръбите при монтаж

    Колега cooler, би ли уточнил с какво точно заварката ( спойката ) повиши качеството на монтажа. Единствения плюс на заварката пред конусите за който се сещам в момента е по малкия обем на съединението. Сиреч остава повече място за дренажа и кабелите. От там и климатика ляга на стената по-лесно. Това е. Но определено наличието на шлака в системата не прави монтажа по-качествен. И ти и аз знаем, че твърдите частици в системата са крайно недопустими. Един господ знае дали след време именно незначителното количество шлака не води до нужда от ремонти.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #17

    Re:За и против заваряването на тръбите при монтаж

    Колега и ти и аз знаем че шлаката всъщност се превръща в много фин прах който като количество е абсолютно пренебрежим, освен че климатика ляга по добре на стената и има повече място за тръбите ти получаваш свободата да подведеш тръбите на кадето си искаш и както си искаш получаваш сигурност и надеждност за съответното съединение (това със шуплите е химера) и не напоследно място няма нужда да сплескваш изолацията с бандаж в мястото на снадката само и само климатика да се закопчее ... пак казвам който отрича спойките не е пробвал да монтира по този начин ... иначе това си е стил на работа и със конусни съединения пак стават монтажи въпрос на лична преценка за мен по надеждното, по-удобното и вярното е спойката за други колеги явно не е така ... свят голям и шарен а и между другото в края на годината фирмения банкет е благодарение на месинга върнат за скрап

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    25
    #18

    Re:За и против заваряването на тръбите при монтаж

    .... ми какво да ти кажа cooler, ти по своему аз по моему. Въпрос на личен избор. За да не отегчаваме с едно и също останалите които четат тази тема смятам да спра до тук. Сърдечно ти желая бая месинг да си съберете и със здраве да го изконсумирате

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #19

    Re:За и против заваряването на тръбите при монтаж

    Ааа мерси, пожелавам ти също много гайки да завиете и много конуси да направите и нито един да не пропусне късмет и успех че ще трябва тази година

  6. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #20

    Re:За и против заваряването на тръбите при монтаж

    Е голям спор стана нека и аз се включа с кромния си опит Ето как правя аз според зависи какво слагам дали има кит или не ако има кит с траби то конусите са машини и са перфектни и тогава неси играя да заварям.Но ако няма кит то тогава ги прая на заварка до сега само веднъж ми е ставало шупла Но наи важното задалжително тествам с азот за фреон р22 до 30 бара за Р410 40 бара така че и да има пропуск са разбира И по някога прудухвам целия тръбен сноп с азот и го ползвам винаги и задалжително От заварката не знам по сигорен начин особено за Р410 които вдига по голямо налягане Но всеки нека сам да решава как да процедира успех на всички

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #21

    Re:За и против заваряването на тръбите при монтаж

    Лично мен ме е страх да заварям при чисто нова машина.Знам че шлаката е малко,но предпочитам да не рискувам.Досега не ми се е случвало заради конуси да ни е изтървал климатик,естествено сцепени гайки и тапи има но всички са на външно тяло така че ...Абе всеки с номера си
    Пожелавам на всички колеги много монтажи,малко сервизи и повечко банкети.Апропо ние банкета си го правим с фирата от тръбите и скромното участие на шефа

  8.  
     
  9. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #22

    Re:За и против заваряването на тръбите при монтаж

    Страх не страх завърявай , а до колкото за тапите познавам един стругар прави перфектни тапи кадето съм сложил няма завтаряне И стига с този бакърр бетер циганите станахте

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #23

    Re:За и против заваряването на тръбите при монтаж

    Шлака млака за 12 години над 10000 сплитчета и други пръчки, над 800 сменени компресори (повечето пнасоник и шлаката никога не се е оплаквала

  11. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #24

    Re:За и против заваряването на тръбите при монтаж

    Избирай фирма която "НЕ" предлага заварки. Самият факт че са стигнали до там е красноречив за качеството на работата им. Не може да се "Осира " ново тяло, производителят си е посочил как да стане свръзката.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #25

    Re:За и против заваряването на тръбите при монтаж

    От позицията на потребител аз не бих позволил присъединяването на вътрешното тяло към тръбите със заварка.

  13. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #26

    Re:За и против заваряването на тръбите при монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от teon
    От позицията на потребител аз не бих позволил присъединяването на вътрешното тяло към тръбите със заварка.
    Защо ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #27

    Re:За и против заваряването на тръбите при монтаж

    Oт гледна точка на евентуален бъдещ демонтаж на на вътрешното тяло за профилактика или ремонт.Така си мисля аз, че ще имам по-малко главоболия.Но това за присъединяването на самото вътрешно тяло.Иначе по трасето особено ако е с повече чупки нямам нищо против.Наясно съм също така, че заварката определено е по-надеждния начин на свързване, ако е направена ''като хората''.

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #28

    Re:За и против заваряването на тръбите при монтаж

    Ето един монтаж на дайсекай със заварка-явно и друг път го е правил,че даже и тампончета си има външното тяло, макар и по принцип тихо.Е ми финландците така могат-така си работят.

    https://www.youtube.com/watch?v=bWcf91mJNT8#ws

  17. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #29

    Re:За и против заваряването на тръбите при монтаж

    Само не разбирам защо го навря под стълбата?

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #30

    Re:За и против заваряването на тръбите при монтаж

    стара е темата ама да я повдигнем малко - имало си начин за всичко.
    http://youtu.be/3uP-eb8Zz08

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Изолация на тръбите на външното тяло
    От hristoslav2 във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 7
    Последно: 14-12-18, 07:30
  2. Нова технология за конуси на тръбите!
    От VD във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 11-09-12, 13:50
  3. Проблем с пясък в тръбите на апартамент
    От FearMe във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 05-10-11, 19:29
  4. Изолационната лента на тръбите ми се накъса!
    От roskos във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-09, 18:03
  5. Hitachi 10-ка - проблем с шум в тръбите
    От dido72 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 20-02-08, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе