Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Какво е това ? детектор за влага във фреона ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1

    Какво е това ? детектор за влага във фреона ???

    здравейте, каква е тази джаджа?
    детектор за влага във фреона?
    дали колко може да струва едно такова нещо?
    на петата минута и четристата секунда 5:40 - нещо не мога да постна видеото с линк директно там да отваря.

    https://www.youtube.com/watch?featur...hngAE3A#t=352s

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2

    Re:Какво е това ? детектор за влага във фреона ???

    ... Да, това е наблюдателно стъкло с влагомер. Ако е сух фреона е зелено в прозорчето ако има влага е жълто. Продават се по магазините с цена под 20 лв. Имам такова на станцията за фреона.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #3

    Re:Какво е това ? детектор за влага във фреона ???

    мерси.
    а колко биха стрували двете спойки - ако е 20 лева джаджата и 20тина лева за монтажа аз с кеф ще си слагам такива на климите с един поглед да знаеш че всичко е ок е перфектно.
    чак ми е странно че не съм го виждал като опция да го предлагат фирми за монтаж.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #4

    Re:Какво е това ? детектор за влага във фреона ???

    Има и с конуси има и със заварка. Никой не е искал такова нещо. Принципно ако климата ти е сложена по правилата, няма от къде да се вземе влага. Това се ползва при станциите, защото се тегли и зарежда фреон. Ето Тук може да разгледаш.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #5

    Re:Какво е това ? детектор за влага във фреона ???

    ок за стъклото ясно. мене ме кефи - за 20 лева след година с един поглед можеш да разбереш всичко наред ли е.
    ако се предлага може и да се търси. маниаци всякакви. особено тук.

    да попитам още нещо - защо правят такива странни сгъвки на тръбният път - сгъват над 90 градуса и после изправят до 90?
    защо не само 90 градуса и готово?

  7. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #6

    Re:Какво е това ? детектор за влага във фреона ???

    Колегата правилно ти отговори за кво ти е това при ословие че си ти работят нормално климите излишни пари само да даваш аи само лятото дефакто отчита като работи на студено слагат също и на големи хладилни инсталаци с големи количества фреон
    Правят маслен трап а също и за добрия външен вид ги огъват така


    Само с един поглед едвали ше разбереш нещо от това наблюдателно стъкло особено в твоя случаи

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #7

    Re:Какво е това ? детектор за влага във фреона ???

    аха ясно за траповете - винаги съм си мислил че е нещо по-голямо.

    иначе за джаджата - щом вайсман я слагат на тая помпичка защо и аз да не си сложа? не съм тръгнал да ги хвърлям климите ,а и едната ми е по-скъпа от колата , а живота ми не зависи от нея - приоритети.
    то май и дайкин-а ми е по скъпичак от фиат-а

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #8

    Re:Какво е това ? детектор за влага във фреона ???

    Лятото като зареждах една Toyota видях, че и там им наблюдателно стъкло. Виждал съм и на други марки коли да имат.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Re:Какво е това ? детектор за влага във фреона ???

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    да попитам още нещо - защо правят такива странни сгъвки на тръбният път - сгъват над 90 градуса и после изправят до 90?
    защо не само 90 градуса и готово?
    Пронципно всеки материал е така... Виж тази графика:



    Означеното с Elastic Strain е диапазона, в който материалът може да бъде огъван или разтеглян и тн и все още ще може да се върне в първоначалната си форма
    Означеното с Plastic Strain е диапазона, в който материалът може да бъде огъван или разтеглян и тн, но вече губи способността си да се върне в оригиналната форма

    Огъването на тръбите на повече от 90 градуса е, защото след като ги отпуснеш, те ще се опитат да си върнат оригиналната форма и в следствие ще заемат точно 90 градуса и ще стане красиво. Това е, защото все още се намират в еластичната зона. Ако продължиш да огъваш ще дойде един момент, в който изведнъж ще стане доста по-лесно огъването и тръбата няма да се опитва да заеме оригиналната форма... малко след това следва окончателното счупване.

    Разбира се при медта тази графика изглежда по друг начин, но разбра принципа. Това важи за всички материали във всякакви форми. Ако задълбаеш повече, може да разгледаш по-обстойно какво се случва на молекулно ниво - молекулите от вътрешната страна на ъгъла се компресират, а тези от външната се раздалечават една от друга. Това също оказва влияние. Нека да не задълбавам.

    Ако ти е интересно виж методи за производство на листи метал например... Някои използват технология, при която молекулите се подреждат спрямо натоварването, което ще изпитват и по този начин се увеличава здравината на материала... Това си е цяла наука

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Врна
    Мнения
    44
    #10

    Re:Какво е това ? детектор за влага във фреона ???

    Може би тук наблюдателното стъкло се слага защото топлообменът става във водни условия и има предпоставки при евентуален пробив да се нагълта .

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #11

    Re:Какво е това ? детектор за влага във фреона ???

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    да попитам още нещо - защо правят такива странни сгъвки на тръбният път - сгъват над 90 градуса и после изправят до 90?
    защо не само 90 градуса и готово?
    Това огъване се нарича маслен трап и се прави за да не може каченото масло да се върне към компресора. Ако това стане ще се получи маслен удар, което може да доведе до повреди в компресора - клапани, клапанни дъски, бутала, биели и т.н.

    Цитат Първоначално публикувано от abclima
    Може би тук наблюдателното стъкло се слага защото топлообменът става във водни условия и има предпоставки при евентуален пробив да се нагълта .
    С помощта на стъклото става дозирането на фреона, освен че показва ако има влага.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #12

    Re:Какво е това ? детектор за влага във фреона ???

    Аз не изгледах клипчето и помислих, че е друг въпроса

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #13

    Re:Какво е това ? детектор за влага във фреона ???

    Как работи климатик на които фреона има влага?Защото моят прави едни номера...

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #14

    Re:Какво е това ? детектор за влага във фреона ???

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    Това огъване се нарича маслен трап и се прави за да не може каченото масло да се върне към компресора. Ако това стане ще се получи маслен удар, което може да доведе до повреди в компресора - клапани, клапанни дъски, бутала, биели и т.н.
    Maсления трап се слага точно по обратната причина - да се събере маслото и да се ВЪРНЕ в компресора !

    Интересното в клипа е,че дават за маслените трапове че се слагат по на 5 м един от друг по вертикалата,а тук няма никаква разлика...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1327591598[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от mvarbanov
    Как работи климатик на които фреона има влага?Защото моят прави едни номера...
    Ту топли,ту не топли...Понякога даже компресора спира от натоварването или от прегряване. Ако закачиш манометри,налягането се колебае в значителни граници спрямо нормалното.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #15

    Re:Какво е това ? детектор за влага във фреона ???

    AC_From_Hell : няма проблеми беше полезно.

    mvarbanov : викай като мине зимата да претакат фреончето и масалцето и нови, или поне да видят какво е.

    темата защо се прави маслен трап е интересна - дали да СЕ връща или да НЕ се връща?
    фреона не разтваря ли маслото и да маха из цялата система все пак е 1-2 кила фреона , колко масло се налива дори и да имаме 10 м тръби по 2 пак са 20тина метра би трябва да е оредвидено да има предостатъчно навсякъде?
    вече старт на студено траповете ще пречат на маслото да се върне в най ниската точка?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво пък е това?
    От p.petkov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 15
    Последно: 28-05-12, 21:15
  2. Какво е заглушител на фреона ?
    От estqwerty във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 4
    Последно: 09-06-11, 22:02
  3. Отговори: 6
    Последно: 01-03-10, 11:59
  4. Какво е това?
    От dallaz във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 11-01-08, 16:41
  5. абсорбатор на влага Ceresit „Stop влага”
    От pavelkv във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 30-09-07, 16:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе