Резултати от 1 до 5 от общо 5

Какво е заглушител на фреона ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1

    Какво е заглушител на фреона ?

    Здравейте, срешнах термина "заглушител на фреона" в една сравнителна таблица на климатиците с висок коп, но точно сега не мога да я открия.

    Може ли някой да обясни какво представлява този заглушител?

    Срешнах във форума че щом се чува "бълбукане" при дефроста значи климатика ти не е монтиран както трябва?

    [img width=800 height=458]http://img396.imageshack.us/img396/237/sravneniedx0.jpg[/img]


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Какво е заглушител на фреона ?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    Здравейте, срешнах термина "заглушител на фреона" в една сравнителна таблица на климатиците с висок коп, но точно сега не мога да я открия.

    Може ли някой да обясни какво представлява този заглушител?

    Срешнах във форума че щом се чува "бълбукане" при дефроста значи климатика ти не е монтиран както трябва?

    Хайде да не изпадаме в крайности.И моят подовА 50-КА дайкин за 3000 има уж 4 заглушителя които 1-вата година не даваха да се чуе фреона дори и при дефрост, но сега на 2-рата се чува.Не е болка за умиране, то и при другите се чува/Важното е да топлят и да не те будят.Бълбукането/завирането на фреона е нещо нормално прочети и упътването за климатика за ползване и ще разбереш.Бъдете доволни за тези пари няма толкова качествена 50-ка, а тази е на дайкин все пак.
    Не че ги хваля, но това са фактите все пак.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #3

    Re:Какво е заглушител на фреона ?

    Климатика не ме буди той е в другата стая, там фреона не го чувам, пречи ми да заспя когато стартира компресора когато е на он-офф, когато бачка нонстоп всичко е ок.

    Чисто технически се интересувам, аз климатика съм го купил, каквото има вътре има! Дори съм много доволен. Не коментираме моя специялно.

    Какви са тия заглушители някакви разширения по тръбите на външните тела ли е? Каква е идеята? някой снимчица?

    А и много народ избира клими за спални и това би било определящо за избора но в магазините дори не се споменава. гледах го в сервизните ръководства но там го има само по скиците на тръбния път.


  5. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #4

    Re:Какво е заглушител на фреона ?

    Никой ли не знае за тези заглушители. Да разберем технически как действат. Мен също ми е любопитно някой с конвенционален модел да каже чува ли се фреона. Защото нали той постоянно работи он-офф. То и аз имам конвенц. 9-ка, ползвам я само лятото в търговска барака, но досега винаги е работил като инвертор. В смисъл, компресора му никога не изключва, цял ден, тъй като не може да достигне зададената темп. И затова аз фреона не го чувам.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #5

    Re:Какво е заглушител на фреона ?

    здрасти - сега да се разберем първо не съм специалист и може да напиша страшни глупости , но ето какво хванах : заглушителите са някакви удебеления по пътя на фреона - ако щете както гърнетата на колата
    това голямото веднага след компресора може и да не е заглушител...
    повече картинки и по-малко приказки - и всеки да си прави изводите сам за себе си :
    схемичките са за дайкин rxs а снимката е на ldc или lcc на колега от форума.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. На какви цени си купувате фреона?
    От VD във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 0
    Последно: 10-09-12, 23:14
  2. Какво е това ? детектор за влага във фреона ???
    От estqwerty във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 15
    Последно: 26-01-12, 18:05
  3. свистене на фреона
    От sladi4kia във форум Климатици Daikin
    Отговори: 9
    Последно: 16-07-11, 21:11
  4. Нужна ли е проверка на фреона + странна работа !
    От roskos във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 16
    Последно: 08-10-10, 15:03
  5. Какъв е фреона на Samsung AQ-12FC?
    От Kasap във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 19
    Последно: 03-06-10, 21:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе