Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree4Одобрявам
  • 4 Post By Alexi

Необходима мощност за подгрев на тръба за оттичане на зимния дренаж?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    17
    #1

    Необходима мощност за подгрев на тръба за оттичане на зимния дренаж?

    Някой има ли идея долу-горе каква трябва да е мощността на линеен метър на нагревателен кабел вкаран в PVC тръба с ф32 мм. по която се оттича водата от зимния дефрост на климатика, така че тя да не замръзва и да се запушва?
    Под външното тяло на климатика ще слагам фуния и тръба за отвеждане на водата, тръбата е с малък наклон и вероятно ще замръзне, искам да я подгрявам. Вероятно с нагревателен кабел, 10-20 лв. струва метъра, а мощността му варира от 10 до към 50 вата на лин. метър. Най-практични са саморегулиращите се такива - лятото при температура над 50 градуса на кабела консумацията му пада до 3-5 вата, т.е. няма и да го изключвам подгрева.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2

    Re:Необходима мощност за подгрев на тръба за оттичане на зимния дренаж?

    Цитат Първоначално публикувано от dmitko
    Някой има ли идея долу-горе каква трябва да е мощността на линеен метър на нагревателен кабел вкаран в PVC тръба с ф32 мм. по която се оттича водата от зимния дефрост на климатика, така че тя да не замръзва и да се запушва?
    Зависи дали ще работи непрекъснато или през интервали. Ако е непрекъснато и 30 вата на метър те урежда, дори по-малко. Тогава се търси превенция. Ако е на периоди, трябва да е по-мощен за да топи, вече образувал се лед.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    17
    #3

    Re:Необходима мощност за подгрев на тръба за оттичане на зимния дренаж?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Зависи дали ще работи непрекъснато или през интервали. Ако е непрекъснато и 30 вата на метър те урежда, дори по-малко. Тогава се търси превенция. Ако е на периоди, трябва да е по-мощен за да топи, вече образувал се лед.
    Тоест постоянно включен 20 вата би се справил? /че цената му расте с мощността/

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #4

    Re:Необходима мощност за подгрев на тръба за оттичане на зимния дренаж?

    Трябва да се справи, все пак е с цел превенция, щом топли, дори и малко не може да хване лед. Пусни го така, че да излиза от долния край малко.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #5

    Re:Необходима мощност за подгрев на тръба за оттичане на зимния дренаж?

    При 30 Вт/лин.м и тръба Ф20 в изолация ,с постоянен подгрев, зимата се получи омекване на пластмасата и увисване на хоризонталните участъци на дренажната линия.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    17
    #6

    Re:Необходима мощност за подгрев на тръба за оттичане на зимния дренаж?

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    При 30 Вт/лин.м и тръба Ф20 в изолация ,с постоянен подгрев, зимата се получи омекване на пластмасата и увисване на хоризонталните участъци на дренажната линия.
    Това е много полезна информация, явно ще се ориентирам към 17-20 вата на лин. метър. Тези 30 вата за които говориш, предполагам са за несаморегулиращ се кабел, защото си мисля, че PVC за да тръгне да омеква му трябват над 40 градуса а при тази температура мощността на кабел от 30 вата вече би трябвало да е паднала под 10 вата ако е саморегулиращ се. Благодаря за насоката!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    30
    #7

    Re:Необходима мощност за подгрев на тръба за оттичане на зимния дренаж?

    Може ли някъкъв линк къде се предлагат подобни кабели на такива цени. Трябва ми за една друга идея свързана с подгрев на В и К тръба в големия студ

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    83
    #8

    Re:Необходима мощност за подгрев на тръба за оттичане на зимния дренаж?

    Цитат Първоначално публикувано от levskarski
    Може ли някъкъв линк къде се предлагат подобни кабели на такива цени. Трябва ми за една друга идея свързана с подгрев на В и К тръба в големия студ
    Здрасти Колега,

    Тук може да разгледаш за въпросните кабели: http://www.filkab.com/main/bg/produc...eat_Trace/519/

    Поздрави!

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re:Необходима мощност за подгрев на тръба за оттичане на зимния дренаж?

    Моята тръба за зимният конденз 1,8 метра ø20mm. не е PVC, защото съм виждал стопени от нагревател, а сложих тръба с коляно PPR PN20 (полипропилен с червената линия). Нагревателят ми е кабелен 30W/m, като в тръбата тъй като влиза, отива до края и излиза от същото място се падат по 60W/m. Няма никаква индикация, че тази мощност може да стопи тръбата. Когато включи от 0° надолу и пипна тръбата е леко топла, към 18°С. Диаметъра на тръбата ø20mm. е малък, когато има кабел в него и след 2 години ми се наложи да отпушвам тръбата със струя вода от събиращата се с времето пръст в нея. Не че по-големият диаметър тръба няма да се запуши, но ще е след повече време.

    Залепя се тръбата към коляното с лепачка. На 7mm. от горният край на коляното, което ще прилепне към дъното на тавата през центъра се забива към 1,5 mm. дебел пирон да мине от единият до другият край на коляното. Тръбата е мека и става много лесно. Маха се оригиналният накрайник за конденз на външното тяло. От горната страна на отвора за конденз се слага свободно през средата друг пирон и с тел се прихваща и стяга долният за горният пирон, при което коляното здраво прилепва за дъното на климатика. Със строителен силикон се намазват прилепващите повърхности и всичко става здраво и надеждно.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #10

    Re:Необходима мощност за подгрев на тръба за оттичане на зимния дренаж?

    Трябва да кажа,че на -10 гр под изолацията не можеше да се държи с ръка,сигурно имаше поне 50 гр на тръбата.
    не е бил саморегулиращ се кабел,за сметка на това струва 3-4 лв/м. Само едно Продиджи има към кабела ,да се включи под -5 гр.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    15
    #11

    Отговор: Необходима мощност за подгрев на тръба за оттичане на зимния дренаж?

    Какъв е кабела и бихте ли казали откъде да се купи?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #12

    Отговор: Необходима мощност за подгрев на тръба за оттичане на зимния дренаж?

    60 вата да топля улуците ?! няма нужда .. климатиците да се спасяват имат си дефрост имат си отвори на тавата това е .. аз си пия ракията и не ги мисля ..
    estqwerty, DUNDURMA, Kasap и 1 други харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    15
    #13

    Отговор: Необходима мощност за подгрев на тръба за оттичане на зимния дренаж?

    За последното си праааав

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    15
    #14

    Отговор: Re:Необходима мощност за подгрев на тръба за оттичане на зимния дренаж?

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa Виж публикацията
    Трябва да кажа,че на -10 гр под изолацията не можеше да се държи с ръка,сигурно имаше поне 50 гр на тръбата.
    не е бил саморегулиращ се кабел,за сметка на това струва 3-4 лв/м. Само едно Продиджи има към кабела ,да се включи под -5 гр.
    Какъв е този кабел и откъде се купува , аз колкото търся все скъпи 15-20 лв метъра . След като се отреже какво се слага от свободния край на кабела за да не влиза вода?

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #15

    Отговор: Необходима мощност за подгрев на тръба за оттичане на зимния дренаж?

    Според мен най-интелигентният начин е саморегулиращ се нагревател с термостат, да работи само под 0 градуса, взема сигнал от четирипътния, за да се включва само при дефрост и таймер, за да работи 5-8-10 мин след дефроста до изтичане на всичко. Това би било напълно достатъчно и най-икономично. Единствено, ако вали много евентуално може да започне да стяга, но се съмнявам да не може да се разтопи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 04-02-14, 11:05
  2. При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?
    От kristian_nk във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 37
    Последно: 03-04-12, 22:25
  3. Каква мощност ми е необходима?
    От tottenham във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 19-09-09, 12:52
  4. Мощност - колко ни е необходима за да е топло в къщи?
    От dgenov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 17-11-08, 21:13
  5. Каква топлинна мощност ми е необходима?
    От naydenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 37
    Последно: 19-11-07, 13:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе