Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38

Каква топлинна мощност ми е необходима?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    22
    #1

    Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Както писах и в други теми, искам да отоплявам хол с бокс към него, с обща площ 18.36 (хола) + 4.86 (бокса) = 23.22 кв.м. при височина 2.5 м или по друг начин казано - 58 куб.м.
    Апартамента се намира в София, едроплощен кофраж, вътрешен, топлоизолация на стените, с PVC дограма с К стъкло, но е на първия етаж и отдолу са мазета.
    По съвсем груби мои изчисления ако приема, че за 1 куб.м. са необходими 50W, то ми е необходима топлинна мощност около 2 900W. Толкова ми даде и калкулатор в руски сайт. Странно защо калкулаторът в Булклима ме заби на 4.11 KW!?
    Като се има в предвид, че все пак отопляемата кубатура ще е по-малка - има мебели, шкафове и т.н., готварска печка в бокса ...

    Само за информация - до преди 1 год това помещение се отопляваше идеално с парно с ал.радиатор с 14 глидера (168 W x 14 = 2352 W).

    Обръщам се към специалистите и информираните, каква в края на краищата топлинна мощност ми е необходима, за да отоплявам това помещение? Имайте в предвид, че не желая по-високи температури от 23-24 градуса, обикновено поддържам 21-22 градуса.

    Предварително благодаря на всички, които ще се отзоват на въпроса ми.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Минимално 2.9 киловата, максимално 3.5 киловата.

  4. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #3

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    naydenov

    Имай на предвит че, всичко което е в стаята (мебели, шкафове и т.н.) също трябва да се затоплят. Една инверторна 9ка(25ца) ще ти свърши работа....Дайкин, Митсубиши, Фуджитсу, Тошиба.....каквото си ибереш.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    22
    #4

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Минимално 2.9 киловата, максимално 3.5 киловата.
    Доколкото разбирам, това означава 9-ка в режим на отопление (както е отбелязал и Jaskas).

    Някой може ли да даде препоръка за читава инверторна 9-ка за около 1000 лв. - толкова е бюджета. Откъде в София може да бъде закупено това, което препоръчвате?

    И още едно питане - много ли ще сбъркам, ако закупя климатик от Техномаркет или Технополис и защо? В дългосрочен план - относно гаранционен сервиз и подобни, това не е ли по-добрият избор?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Само за последния ти въпрос - вземи климатик от фирма за климатици, не от техно магазините. Освен ако просто не го купиш от тях и после не си осигуриш ти отделно качествен монтаж.
    А за 1000 лв според мен хубава инверторна 9-ка не може да се вземе. Можеш да вземеш хубав конвенционален за около 1000. Хубава 9-ка инвертор отива на над 1600 лв.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #6

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    За тия пари няма хубав нов инвертор, а между другото Техномаркет нямат собствена фирма за монтаж , а имат сключени договори с над 20 фирми за монтаж и гаранционно поддържане.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #7

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    naydenov
    Според мен 9 ще ти дойде малко при условие че си на 1-я етаж . говоря от опит щото и аз съм на 1-вия и до миналата година се топлих с инверторно саньо 25 -ца при това 19 м2 . Под -10 виждаше зор , поради това че пода няма стопляне . При тези изчисления мисля трябва да се взима под внимание 1- етаж още някой ват отгоре особенно ако си на север . Ако има бюджет си вземи 12-ка по рахат ще му дойде

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    22
    #8

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от rumo
    naydenov
    Според мен 9 ще ти дойде малко при условие че си на 1-я етаж . говоря от опит щото и аз съм на 1-вия и до миналата година се топлих с инверторно саньо 25 -ца при това 19 м2 . Под -10 виждаше зор , поради това че пода няма стопляне . При тези изчисления мисля трябва да се взима под внимание 1- етаж още някой ват отгоре особенно ако си на север . Ако има бюджет си вземи 12-ка по рахат ще му дойде
    Апартамента е източно изложение, с ламинат на пода, под който с цялата си простотия оставих балатума.

    Относно понятието "читав" инвертор, разбирам нещо Малайзия или Тайван, не непременно Японско. Например Тошиба, Хитачи, Панасоник или нещо от сорта.

    Не претендирам за фулл екстри, но все пак да има това-онова - ауторестарт, таймер, някой филтър...

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #9

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    9ка фуджицу (не е японски) излиза около 1600лв с монтажа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    22
    #10

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Ето едно калкулаторче за приблизителен разчет на мощността на климатика.

    http://www.arvent.ru/calc.html

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #11

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Разбери , че за 1000 лева няма никакъв читав инвертор на пазара, за варианта с "климатик на старо" не бих те посъветвал, защото ще те преметнат с 10 годишна излъскана барака, дето може да издъхне след 1 година.
    Ще ти трябват още пари за това което си го замислил...

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от naydenov
    Ето едно калкулаторче за приблизителен разчет на мощността на климатика.

    http://www.arvent.ru/calc.html
    Този какулатор е за охлаждане, а не за отопление.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #13

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Разбери , че за 1000 лева няма никакъв читав инвертор на пазара, за варианта с "климатик на старо" не бих те посъветвал, защото ще те преметнат с 10 годишна излъскана барака, дето може да издъхне след 1 година.
    Ще ти трябват още пари за това което си го замислил...
    А може и да не те преметнат ако попиташ преди това. Освен това не всички фирми лъжат клиентите си. Проблема с търговците е повсеместен не зависимо какво се продава, ново или старо. Между другото имаше нови японски 22-ки Национал и Саньо за около 1300 лева без монтажа.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #14

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Между другото имаше нови японски 22-ки Национал и Саньо за около 1300 лева без монтажа.
    А къде това?

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #15

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    naydenov
    ....
    Моя скромен опит покава, че за да определиш каква мощност ти трябва е много важно да знаеш от каква температурна база започваш отоплението.Сподели ако имаш наблюдения каква е температурата в стаята ,при неотопляем апартамент,поне 2 -3 дена,при външната температура 0 градуса или при по ниски температири,при минус 10 още по добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 14
    Последно: 27-01-14, 18:53
  2. Каква мощност камина да си закупя?
    От ivolan във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 10-03-10, 13:49
  3. Каква мощност ми е необходима?
    От tottenham във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 19-09-09, 12:52
  4. Мощност - колко ни е необходима за да е топло в къщи?
    От dgenov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 17-11-08, 21:13
  5. С каква мощност трябва да е външното тяло?
    От altray във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-08, 12:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе