Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38

При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #16

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от kristian_nk
    Колега,
    знам че си срещал такива клиенти,но аз точно от това не бих спестил.Дадох им повече от цитираната от теб сума.Благодаря пак за бързите мнения
    Значи,на такива като тях в КАМБОДЖА направо им режехме ръцете(в добрия смисъл на думата).....

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #17

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    ...обаче каква е реалността - поредния пример на прецакан клиент от поредните самозвани палачори...
    и ако се запитаме колко още "бисери" от този тип предстоят, а за колко не сме чули...
    отдавна е време да се създаде публичен регистър на фирмите, които ОТГОВОРЯТ на съответните минимални изисквания, за да могат хората, които не са длъжни да разбират от всичко на света поне да имат възможност да проверят кой кой е
    аз отдавна се каня да опиша добрите практики при монтаж на климатична техника, но беглия опит с ценовата листа монтажи, която се постарах да направя и която точно е създадена да внесе малко яснота за какво става дума до сега беше предмет на подигравки от видни участници във форума...
    балканския манталитет е странно творение на майката природа, където удоволствието да разбереш как някой се е прецакал, удоволствието да прецакаш другия са възведени до фетиш...

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #18

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Подкрепям идеята за регистър на фирмите. Въпроса е кой ще го направи и ще има ли ефект.
    А относно този случай вчера имах един който щял да си слага сам климатика защото слагал газови уредби и имал тръба.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #19

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Подкрепям идеята за регистър на фирмите.
    А относно този случай вчера имах един който щял да си слага сам климатика защото слагал газови уредби и имал тръба.
    Що не го пусна да си го слага? То и с регистър ако е решил да си го сложи, ще си го сложи. хаха.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #20

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    тук не става дума да се чупи ентусиазма на хората от кръжока "направи си сам"

    трябва да се регистрира сдружение от съмишленици първоначално на изцяло доброволни начала, да се напише устав, да се привлекат за членове хората, които обичат този занаят и го работят с любов и желание...

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #21

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Щом може , що да не го монтира сам ? Да не прави операция на сърце?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #22

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от aimilios
    Щом може , що да не го монтира сам ?
    Защото после тича при този, който му го е продал и му казва, ама по закон си длъжен да ми го поправиш.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #23

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Нещо ми намирисва тук.Не е възможно дори от пълен идиот да се сложи тръба от 6 към 12,и от 12 към 6 на един и същи климатик.Айде да е 24 знаем че си има оригинален преходник в комплекта от 16 към 12,но това си е безумие.Нещо не си разбрал ми се струва.Снимай тръбите влизащи във външното тяло и дай да видим.
    А за регистър,сдружения и т.н.,не искам и да чувам.Пари на корумпирани боклуци ако ви се дават,продължавайте да ревете колеги.Ще останат 20-30 легални фирми в България и то не защото са по-добри откъм изисквания,а защото има някой който ще кяри от цялата работа наготово и да лобира .Всички знаем как стават нещата в шибаната ни държавица.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #24

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от aimilios
    Щом може , що да не го монтира сам ? Да не прави операция на сърце?
    Защото после излиза по скъпо да се оправи лошия монтаж и да се зареди наново климатика.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #25

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    FormatC, ако прочетеш пак написаното ще видиш, че 6-цата естествено е хлопала в 12-ката и е прищипната с клещи да уплътни преди заварката... Чудя се само, добре де прецакали са човека, прецакали и машината, ама и пари взели даже?

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #26

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Защото после излиза по скъпо да се оправи лошия монтаж и да се зареди наново климатика.

    Ееее задължително ли е монтажа да е лош? Аз сам монтирах едно ТОЙОТОМИ китайче , без да го вакумирам даже(не знаех , че се прави) и си бичи вече 5-год.. не ми се даваха 50 евро за монтаж ( тука е толкова ) и го направих сам..

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #27

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от aimilios

    Ееее задължително ли е монтажа да е лош? Аз сам монтирах едно ТОЙОТОМИ китайче , без да го вакумирам даже(не знаех , че се прави) и си бичи вече 5-год.. не ми се даваха 50 евро за монтаж ( тука е толкова ) и го направих сам..
    Увеличава се съпротивлението,има предпоставка за запушване,пропуск...Радвай се,че Тойо-то работи,сигурно е било на 22 и си пуснал от иглата.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #28

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от kristian_nk
    Явно не съм се изразил добре,но именно ползван е стар тръбен път, който е вкопан и няма как да се пуска нов.Старият е 12 и 6 тръби и е 3 метра дълъг.Нокриата е 14-ка и е със същия размер тръби.А удължаването е точно така,12мм тръбен път със парче 6мм,а 6мм тръбен път със парче 12мм.
    Напротив ти добре си се изразил, но никой специалист в тази област няма даже да сънува такова чудо.Затова е съмнението изразено от всички, дали си разбрал, дали не си объркал и т.н.

  17. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #29

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    kristian_nk този твой приятел би следвало да носи отговорност за монтажа си след като ти е взел повече от 150лв.
    Също така може да споделиш това ли му е професията(монтажник),че ако по-този начин постъпва с близки/приятели ...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #30

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    А защо ли си мисля, че самият собственик е настоявал да се направи така. Просто не е искал да си кърти стените и покрай смяната на стария тръбен път и климатик да не се наложи и един цялостен ремонт на стаята. За това сигурно е викнал и приятели, които да се навият на нестандартната процедура.
    Тук е мястото да се обадят и радетелите на вкопаването в стените на тръби и кабели.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. пробита тръба за газ
    От mitakazxc във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 09-03-14, 11:53
  2. Голям проблем с дренажната тръба на вътрешното тяло
    От Veselin Zhivkov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 27-04-13, 00:53
  3. Теч по вентила на дебелата тръба!
    От tarbuk във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 05-12-11, 19:14
  4. Изгнила тръба
    От vassiljp във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 02-09-11, 17:30
  5. Тръба на аспиратор
    От mooncow във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 22-08-08, 22:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе