Резултати от 1 до 9 от общо 9

Голям проблем с дренажната тръба на вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    43
    #1

    Голям проблем с дренажната тръба на вътрешното тяло

    Колеги съфорумци,
    Имам голям проблем с дренажната тръба на вътрешното тяло. Климатикът е монтиран в сграда, където са предварително заложени тръбите и кабелите за климатици. Оказа се, че дренажната тръба е свързана към канала за отходната вода на мивките и сега от време на време се сещате на какво мирише в стаята. Крайно неприятно е. Проблемът е, че ако се изкара дренажа навън (освен, че ще е супер грозно и ще ми развали хубавата изолация, защото ремонтът както се досещате приключи и ми беше доста скъп) в тази част на терасата няма шахта и ще тече из цялата тераса. Има ли някакъв вариант за клапан, който да се сложи или нещо друго така, че когато климатикът работи, да се отваря и съответно да си работи нормално дренажа, а в другите случаи да се затваря. Тук е важно да уточня, че когато включа климатика миризмата спира, мирише когато климатикът неработи (което ми е странно, защото очаквах да е обратното, когато разбрах каква е ситуацията). Много моля всеки, който може да ми помогне с някакъв съвет, да го направи.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2

    Отговор: Голям проблем с дренажната тръба на вътрешното тяло

    Дори и да има такъв клапан, то според мен той няма да елиминира изцяло миризмата.Точно поради това сифоните на баня и други сифони имат малка ниша в която се събира вода-именно водата е тази която пречи на миризмата да "излиза" от сифона в банята и да мирише.Във вашия случай няма как да се реши по този начин премахването на миризмата, защото това ще доведе до събиране на вода, поява на мухъл и/или мъх и тръбата за дрренаж ще се запуши изцяло което може да доведе до повреда на климатика.Трябвало е да изведат климатиците в улуци или още по добре в специално прекарана за тях тръба по целия вертикал на блока. Сега или ще трябва да се примирите с миризмата или да преместите и изведете дренажа навън.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3

    Отговор: Голям проблем с дренажната тръба на вътрешното тяло

    Ако имате достъп до дренажната тръба, някъде близо до връзката и с обратната вода, можете да направите едно U-коляно на дренажната тръба. Водата, която се задържа в коляното няма да позволява на миризмите да се качват нагоре по дренажа.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    43
    #4

    Отговор: Голям проблем с дренажната тръба на вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Ако имате достъп до дренажната тръба, някъде близо до връзката и с обратната вода, можете да направите едно U-коляно на дренажната тръба. Водата, която се задържа в коляното няма да позволява на миризмите да се качват нагоре по дренажа.
    SPSt, точно и аз това мислех като решение, но ми казаха същото, което е написал justify и се притеснявам от събиране на мухъл. Моята логика е, че щом мивки и т.н. работят на този принцип, едно U коляно при свръзката с централната тръба би трябвало да е ок ама а де, чудя се да не стане по-зле.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5
    Преди масец имах поръчка за 4 бр подови даикини и собственика беше мног навит да вкараме конденза в каналите аз не се съгласих добре че и други хора имаше и го разубедиха. Не знам ка хора които се занимават с монтжи са сътворили тази глупост или просто е било взимаме пари на всяка цена.
    Аз също мисля че с една лека чупка да се получи воден джоб в маркуча няма да влизат миризми. Пробвай и успех.
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 21-04-13 в 14:23.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    43
    #6

    Отговор: Голям проблем с дренажната тръба на вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Преди масец имах поръчка за 4 бр подови даикини и собственика беше мног навит да вкараме конденза в каналите аз не се съгласих добре че и други хора имаше и го разубедиха. Не знам ка хора които се занимават с монтжи са сътворили тази глупост или просто е било взимаме пари на всяка цена.
    Аз също мисля че с една лека чупка да се получи воден джоб в маркуча няма да влизат миризми. Пробвай и успех.
    Велев, инсталацията е направена от строителя на сградата и тъй като от съседи знам, че са подавали жалби срещу него за други неща (например проблем с плочките на терасата) и той ги е отстранявал за негова сметка, сега се чудя като подам жалба какво да искам? То е ясно, че не може да се преправи цялата инсталация на сградата, въпросът е какво да се направи. Че не е редно да е така, вече е ясно, но ще съм по-благодарен на съвети при тази ситуация какво да направя.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #7

    Отговор: Голям проблем с дренажната тръба на вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от Veselin Zhivkov Виж публикацията
    SPSt, точно и аз това мислех като решение, но ми казаха същото, което е написал justify и се притеснявам от събиране на мухъл. Моята логика е, че щом мивки и т.н. работят на този принцип, едно U коляно при свръзката с централната тръба би трябвало да е ок ама а де, чудя се да не стане по-зле.
    Според мен си струва да се опита. Това е най-лесният и елементарен начин и дори да се появят някакви проблеми винаги може да се върне предишното състояние. Дори да се запуши дренажната тръба, което не е много лесно при липса на достъп до външни замърсители, най-много да прокапе вътрешното тяло. Ако нямате под него някакви ел.уреди или мебели, не е болка за умиране и след отпушване на дренажа, течът спира. Решението е Ваше, но понеже знам как хубаво "ухае" канализацията в многофамилните домове, ми се струва, че може да опитате.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    16
    #8

    Отговор: Голям проблем с дренажната тръба на вътрешното тяло

    Има сифони за климатици специално за такива случаи Проблема е че по принцип се монтират заедно с трасето Ако те интересува напиши в чичко Гугъл Кондензатен сифон или Сифон за климатици и разгледаи да ли ще върши работа ,че не знам как да кача директен линк

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    22
    #9

    Отговор: Голям проблем с дренажната тръба на вътрешното тяло

    Ето сифон за климатик ... изисква ревизионен отвор! Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем-вътрешното тяло на климатика капе
    От vanko21 във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 7
    Последно: 11-11-13, 13:36
  2. При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?
    От kristian_nk във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 37
    Последно: 03-04-12, 23:25
  3. Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3
    От Jasira във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 27
    Последно: 14-02-12, 00:47
  4. Отговори: 5
    Последно: 08-10-08, 16:40
  5. Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?
    От ivakis777 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 07-10-08, 15:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе