Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22
Like Tree11Одобрявам

Конверсия на климатик в термопомпа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #16

    Отговор: Конверсия на климатик в термопомпа

    Цитат Първоначално публикувано от pippo Виж публикацията
    @dnedkov - За момента наблюдавам един техник точно от Варна, най-вероятно точно за него става дума. Емил?
    Не е Емил, Тошко се казва. Ако искаш мога да ти дам телефон на лични.
    А относно цена 1лв/м2 ми се струва нереална. Такава цена може и да се докара при подово, но при радиатори не съм сигурен. Ако някой го е постигнал нека сподели. Иначе това, което съм постигнал - около 2лв/м2 смятам е доста приемливо. Температурата, която поддържам вкъщи е около 23-24 градуса. Температурата на водата варира в диапазона 42-45 топла, 39-40 връщаща. Ако отворя за по-дълго проветряване ми е правило впечатление, че топлата се покачва и до 47 градуса. Ако реша да вдигна повече температурата на водата, трябва да коригирам зададената от дистанционното на климатика.
    При мен майстора първо ми изчисли необходимата мощност за всяка стая и ми каза по колко глидера да са радиаторите. На база общата отоплителна мощност ми подбра и климатика.

    Много ми се иска да се включи и някой с готова термопомпа, да сподели мнение и разход (колкото и да е относителен).

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #17

    Отговор: Конверсия на климатик в термопомпа

    Това което написах за 1 лв на КВ е при мой познат с къща .
    Изолацията е добра .
    Термопомпа с подово навсякъде .
    Има само едно голямо предимство . Има сондаж и “дърпа “ вода около 10 градуса или нещо такова.
    Това се отразява положително при положение че ползва и топла вода .
    Genadi80 одобрява това.

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #18

    Отговор: Конверсия на климатик в термопомпа

    При ниско температурно отопление има два варианта- подово или вентилконвектори /вк/.
    ВК има с вградено управление и ДУ.
    За отдаване на 3.14kw при температурен режим 50/40°С са необходими 50 алуминиеви глидера на h50см при стайна температура 20° С.
    Всички друго е приказки под шипковият храст.

    - - - - - - - - - -

    В магазина за отопление тези 50 глидера ги обявяват за 7.75kw-Така е,но са дадени при температурен режим 90/70- 20°С!
    VanDan одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    120
    #19

    Отговор: Конверсия на климатик в термопомпа

    @dnedkov - Благодаря, ще ти драсна за контакти на този Тошко да го преслушам. Я дай малко инфо за инсталацията у вас. По колко глидера инсталира, чувства ли се комфортно както при високотемпературните парни инсталации, било то на твърдо гориво или ток.
    Преработката на Даикина какво представлява - връзка на външното тяло със топлообменник вътре в жилището, изкорубване на оригиналната електроника от вътрешното тяло и управление със безжичното дистанционно ли? Има ли нещо друго, което да правят за въпросната конверсия.
    Иначе за готови термопомпи, единственото нещо което е по джоба и не е супер-китайско е моноблок Мицубиши от Англия. Той е високотемпературен и се връзва директно към парното, но поддръжка в БГ сигурно 0. Питах в КлимаКом, изобщо не ги внасяли, щото замръзвали и се пукали. По смешен аргумент не бях чувал, за антифризи и пропиленгликоли не са чували.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #20

    Отговор: Конверсия на климатик в термопомпа

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    При ниско температурно отопление има два варианта- подово или вентилконвектори /вк/.
    ВК има с вградено управление и ДУ.
    За отдаване на 3.14kw при температурен режим 50/40°С са необходими 50 алуминиеви глидера на h50см при стайна температура 20° С.
    Всички друго е приказки под шипковият храст.
    Моят майстор ми изчислява мощност на един глидер при H=500 за 60W. Това се припокрива с твоята аритметика.

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Това което написах за 1 лв на КВ е при мой познат с къща .
    Изолацията е добра .
    Термопомпа с подово навсякъде .
    Има само едно голямо предимство . Има сондаж и “дърпа “ вода около 10 градуса или нещо такова.
    Това се отразява положително при положение че ползва и топла вода .
    Сравнение на термопомпа въдух-вода с термопомпа вода-вода не е коректна. Нещата са различни, а икономията е изцяло в полза на вода-вода.
    zxc0 одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #21

    Отговор: Конверсия на климатик в термопомпа

    Остави я тази аритметика с радиаторите.
    По стените всичко става с алуминиеви глидери.Друго си е ВК,малко място заемат и температурата се регулира за всяка стая според предназначението ѝ от управлението им/спалня,дневна.../,отделно,че затоплянето става много бързо.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #22

    Отговор: Конверсия на климатик в термопомпа

    Цитат Първоначално публикувано от pippo Виж публикацията
    Проекта не ми е самоцел. До момента 9 сезона се отоплявам с 3 климатика - FTXS20G, FTXS35G и RAS10N3AVP-E, това е за 2 спални и хол. Кухнята не я отоплявам, в банята, която е доста студена имам духалка, включвам при къпане на децата.
    Напоследък и двете деца боледуват много. На по-чисто място не мога да ида да живея и се чудя поне, малкото което мога да направя в тази насока, да го направя за да може поне едно от чуденията ми в главата да се изчисти. Отделно към отоплителната система ще вържа кухнята и банята.
    Имам си елементарно понятие и опит от изграждане на локални парни инсталации и тук сам ще си изградя вътрешната отоплителна система и ми трябва, някой да ми изгради термопомпеният сегмент.
    Подобно нещо съм правил на вилата с една система на LG, за която електрониката идваше в готов вариант. Там системата работи успешно и повече от успешно замени електрическият котел. На вилата обаче не търся и кой знае каква мощност и надежност защото ходя от дъжд на вятър, ето защо варианта с LG за там беше повече от приемлив. Хората, които монтираха обаче се занимават само с LG, така че отпадат като вариант.
    Иначе си научкал, че точно мизерията с прахта търся да избегна, но не те разбрах как това се постига с конвектори. До колкото съм виждал конвекторите по офисите, те са с вентилатори и работят на същият принцип като климатиците. Може да има някакви нови технологии/модели, които да са ми убегнали от вниманието, ще се радвам да споделиш.
    Нямам претенции да съм вещ ,но търсих решения в това направление ....На пазара има и евтини термопомпи .Не мога да твърдя дали са по-надеждни или по-скоро обратното ,но на днешна дата реших да рискувам с китайска внос директно от там . Има и някои наши фирми ,които предлагат около 10-12кв на цени около 4-5 000 лв .
    Около 6000 лв може да намериш моноблок на LG / в Пловдив .
    Ако държиш на преработки ..гугъла коже да те прати на ЕЛТЕРМ -LG близка по характеристики с оригиналната .Ще имаш и БГ сервиз .....
    ,,Термоклима" Варна предлагат преработки от японски мултисплит климатици в термопомпи. Нямам идея как са докарали нещата и за подгрев на БГВ ....

    Погледни един китаец на който се загледах
    Прикачени файлове Прикачени файлове

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Термопомпа за подово
    От zaharyev във форум Други начини за отопление
    Отговори: 335
    Последно: 08-10-18, 20:02
  2. Термопомпа или ..?
    От andronoff във форум Отопление
    Отговори: 95
    Последно: 17-05-16, 11:25
  3. Термопомпа
    От pavcho във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 13-04-14, 18:39
  4. Отговори: 17
    Последно: 08-10-13, 17:05
  5. Термопомпа
    От Tony06 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 21-01-12, 18:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе