Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree7Одобрявам
  • 1 Post By tolostoi
  • 1 Post By bobivg
  • 1 Post By ilm
  • 3 Post By ilm
  • 1 Post By ilm

Монтаж на вътрешно тяло в малко помещение (3кв.м) с отвор с размер 190/90 см към основната стая.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ilm
    ilm е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    7
    #1

    Монтаж на вътрешно тяло в малко помещение (3кв.м) с отвор с размер 190/90 см към основната стая.

    Здравейте! Интересува ме дали ще работи нормално климатика в режим на ОТОПЛЕНИЕ при този вариант на монтаж (прилагам чертеж). Струята ще бъде директно насочена към входа към основната стая. Между двете помещения няма врата. Бих желал някой, ако има личен опит с подобен род монтаж, да сподели информация. Да подчертая пак, че ме интересува работа на климатика в режим на отопление. Не съм убеден, че циркулацията на въздуха ще е достатъчно добра, за да затопля нормално основната стая. По принцип не ме притеснява, ако температурата в антрето е по-висока, гоня постоянна и равномерна температура в голямото помещение.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #2

    Отговор: Монтаж на вътрешно тяло в малко помещение (3кв.м) с отвор с размер 190/90 см към основната стая.

    Ако сложите климатика както искате в антрето климатика бързо ще достига зададената температура и ще минава в ОФ режим, защото антрето е много малко като обем и ще има разлика в температурите в двете помещения. По добре ще е ако сложите климатика в голямото помещение.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #3

    Отговор: Монтаж на вътрешно тяло в малко помещение (3кв.м) с отвор с размер 190/90 см към основната стая.

    Цитат Първоначално публикувано от ilm Виж публикацията
    .... По принцип не ме притеснява, ако температурата в антрето е по-висока, гоня постоянна и равномерна температура в голямото помещение.
    Голямо гонене ще падне, особено ако голямото помещение има пооовечко топлозагуби. Ако нямаш друг вариант слагай, пускаш на макс вентилатор и 3-4 градуса над заданието, но не е добре, може да го стопли бързо(антрето) и пак да не се получи.
    estqwerty одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4

    Отговор: Монтаж на вътрешно тяло в малко помещение (3кв.м) с отвор с размер 190/90 см към основната стая.

    Не си го причинявай.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #5

    Отговор: Монтаж на вътрешно тяло в малко помещение (3кв.м) с отвор с размер 190/90 см към основната стая.

    Ако е някой климатик който не си намалява сам скорости и държи избраната фиксирана скорост на вентилатора ще стане работата.
    espace одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #6

    Отговор: Монтаж на вътрешно тяло в малко помещение (3кв.м) с отвор с размер 190/90 см към основната стая.

    Насочваш струята да бие под горната рамка на касата и ще стане. Виждал съм подобно действащо решение.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    273
    #7

    Отговор: Монтаж на вътрешно тяло в малко помещение (3кв.м) с отвор с размер 190/90 см към основната стая.

    Доколкото знам има климатици, които имат кабелно дистанционно с температурен датчик.
    И може да им се даде да гледа температурата от въпросният датчик.
    Та ако държиш да си завреш климатика там може би е разумен вариант.
    Но Вентилатора ще трябва да ти е доста засилен за да върши някаква работа и да не си върти въздуха сам.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Отговор: Монтаж на вътрешно тяло в малко помещение (3кв.м) с отвор с размер 190/90 см към основната стая.

    Цитат Първоначално публикувано от zillion Виж публикацията
    Доколкото знам има климатици, които имат кабелно дистанционно с температурен датчик.
    И може да им се даде да гледа температурата от въпросният датчик.
    Та ако държиш да си завреш климатика там може би е разумен вариант.
    И защо да усложняваме задачата, след като има клими с датчици в дистанционното /безкабелното/.

  11. ilm
    ilm е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    7
    #9
    Да уточня - не държа да сложа тялото в антрето, просто голямото помещение има само една външна стена, на която обаче ми и кухнята. На практика се получава,че или трябва да сложа климатика в антрето, или да е в кухнята, но трябва да монтирам кондензна помпа (заради обратен наклон). Доколкото ми обясниха, тези помпи бързо се скапват, отделно били доста шумни. Затова обмислям варианта с монтаж в антрето.

  12. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #10

    Отговор: Монтаж на вътрешно тяло в малко помещение (3кв.м) с отвор с размер 190/90 см към основната стая.

    Вътрешното тяло не може ли да се монтира както е отбелязано на снимката по долу Screenshot_20220616_235545.jpg

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #11

    Отговор: Монтаж на вътрешно тяло в малко помещение (3кв.м) с отвор с размер 190/90 см към основната стая.

    отлично ще работи слагай го в килера

  14.  
     
  15. ilm
    ilm е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    7
    #12
    Утре ми е монтажа, надявах се някой,който има подобен монтаж или е правил подобен монтаж, да каже от личен опит става или не. На 99% съм решил да го сложа в антрето, освен ако монтажистите не измислят как да изкарат конденза от другата стая. Към Декември обещавам да пиша, поне да знаят останалите, които биха имали подобни дилеми.
    Alexi одобрява това.

  16. ilm
    ilm е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    7
    #13

    Отговор: Монтаж на вътрешно тяло в малко помещение (3кв.м) с отвор с размер 190/90 см към основната стая.

    Здравейте, както обещах в предишния пост ще споделя опита си от работата на климатика след вече 5 месеца в режим отопление. Пробвал съм в различни режими на вентилатора (макар че климтика дори и в режим на фиксирана максимална струя сам намалява скоростта при определени условия). Независимо от настройките на вентилатора климатика топли без проблем основното помещение, с две думи - много съм доволен. Вътрешното тяло е монтирано точно както е на схемата в първия ми пост. Струята съм я фиксирал да отива към пода на основното помещение. Вентилаторът го държа на Auto. Температурата, която задам я достига и поддържа спокойно в основното помещение. Дори смятам, че така стана по-добре, защото не се усеща изобщо движението на въздуха и вентилаторът не се чува.
    espace, mimojef и bobivg харесват това.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #14

    Отговор: Монтаж на вътрешно тяло в малко помещение (3кв.м) с отвор с размер 190/90 см към основната стая.

    Кой е модела на климатика?

  18. ilm
    ilm е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    7
    #15

    Отговор: Монтаж на вътрешно тяло в малко помещение (3кв.м) с отвор с размер 190/90 см към основната стая.

    Моделът е PANASONIC Etherea CS-Z25XKEW/CU-Z25XKE. Сега се сетих да допълня, че основното помещение има само една външна стена, което предполагам също допринася за по-лесното затопляне.
    Този пост е редактиран от ilm; 05-03-23 в 09:13.
    bobivg одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Монтаж на вътрешно тяло на климатик
    От na$$ko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 42
    Последно: 01-09-22, 14:46
  2. Монтаж на вътрешно тяло
    От cve_t във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 9
    Последно: 08-05-22, 14:49
  3. Монтаж на външно тяло в затворено помещение
    От petvp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 24-04-12, 19:09
  4. Място за монтаж на вътрешно тяло
    От UW във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 24-03-11, 12:09
  5. Изисквания при монтаж на вътрешно тяло
    От tottenham във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 13-11-09, 06:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе