Резултати от 1 до 4 от общо 4

Монтаж на фреонов заглушител

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    10
    #1

    Монтаж на фреонов заглушител

    Здравейте, имам един General Fujitsu KGTA, който обича да си пъшка, клокочи, ври и така нататък при дефрост. Монтажът съм го правил аз. Едва ли е перфектен, но преди доста години съм работил като монтажник на климатици и съм се постарал до колкото е възможно. Заварени тръби, плавни завои без пречупвания, вакуумиране. Тръбният път е 3м.

    След доста четене тук се оформя някакво мнение че удължаването на тръбите на поне 5м. има някакъв шанс да подтисне малко въпросните "явления". Аз лично съм скептично настроен към тази идея. Според мен по-скоро се получава някакво шумно изпарение във вътрешният топлообменик... дали защото "паяците" които разпределят фреона по топлообменика са тесни, дали тръбичките тънкостенни... кой знае. Както и да е, решил съм да сменя тръбният път с по-дълъг защото е единственото нещо, което мога да опитам.

    Въпросът ми е към хората във форума, които се занимават професионално с монтажи и ремонт на климатици. Може ли някъде по нашите земи да се намери и закупи ей това?



    Заглушител за тънката линия. Така или иначе ще се прави упражнението втори път поне да се опита всичко възможно.
    Какво бихте казали и този път да не се престаравам с плавните извивки, а да направя два от необходимите завои с тръбогиб? До колкото знам една 90 градуса сгъвка се равнява на около 30 диаметъра на тръбата, еквивалентна дължина тръбен път, което може да спъне малко резките "пъшкания" при обръщането на четирипътния вентил?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #2

    Отговор: Монтаж на фреонов заглушител

    Още някъде преди отдавна съм чел, че тези фуджаци се монтират с 5 метра тръбен път.
    Намираш някой който се занимава да продава климатици на части и да ти свали заглушителя. Аз така преди време си купих 2 заглушителя.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #3

    Отговор: Монтаж на фреонов заглушител

    Аз имам General Fujitsu KGTA 12 с тръбен път 1 (един) метър и не съм имал проблеми с особено силни шумове, че чак да слагам заглушител.
    А този заглушител , на който си постнал снимката ми прилича на ръчно правен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    10
    #4

    Отговор: Монтаж на фреонов заглушител

    Aз затова и казах, че според мен проблема не е в дължината на тръбният път, а в някакъв конструктивен недостатък, който имат определени бройки. Аз също познавам човек с 12-ка KGTA и къси тръби, който твърди че не чува почти нищо. Моята 7-ца обаче "съска" много сериозно по време на размразяване... в пъти по-силно от 20 годишната ми Midea MSG...

    Но като чета тук явно не съм единственият, който намира преходните процеси и дефроста на този модел за шумни. Шумът е и доста субективен... за един шумно е едно, за друг друго. Зависи много на какво разстояние от хората е климатика, спи ли се в стаята, колко ракия се пие преди лягане... и така нататък.

    За съжаление в случаят освен да направя това, което препоръчват друго не мога. Ако има подобрение - има. Като не... здраве.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Монтаж на тръбен път
    От OraCool във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 20-02-22, 22:05
  2. Монтаж
    От Ина Миразчийска във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 25-06-14, 10:02
  3. монтаж на радиатори
    От orlincho във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 05-11-12, 13:50
  4. Какво е заглушител на фреона ?
    От estqwerty във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 4
    Последно: 09-06-11, 22:02
  5. По-бърз монтаж
    От Sunny във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 16-07-07, 16:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе