Резултати от 1 до 5 от общо 5

палцова косачка за трева-мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #1

    палцова косачка за трева-мнения

    привет на всички,
    искам да си купя самоходна палцова косачка.имате ли виждания и препоръки.става въпрос за тези които приличат на мотокултиватор.интересува ме марки ,гаранции,и не на последно място цена.намерих една за 1220лв но просто не знам какви са предимствта и недостатъците на тези машини-какво да гледам и търся?
    благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Re:палцова косачка за трева-мнения

    въпрос 1 : каква площ ше се коси ??

    За 3 дка се справям за 3 полуследобеда с косачка Хуксварна 125R . Сека с метален диск тип кръст дебела трева, храсталак . Разход на гориво почти никакъв.
    Не се изисква усилие при косене. При висока трева 60-80 см ивицата за косене е 1-1,20м / засуква се тревата/. При ниска трева 20-30 см не е проблем и широк откос 1,5 м.
    Имах палцова косачка за мотокултиватор " МТ5В" /Продадох я , а и си беше мъка преобразуването от фреза на ходови колела и косачка/ , но е мъка обикалянето около дърветата и остава доста неокосена площ. Ако терена е с по-голям наклон също има проблеми. Ако е скоро валяло има опастнсот от затъване.

    На Щил и Хуксварна косачките / тримери , позволяващи работа и с метален диск/ са от порядъка на 350-450 лв. Има и разни незнайни марки с по-ниска цена." Хуксварна' са с жило за привода и се налага опъването му след работа с по дебела трева и храсти, Щил са сякаш с вал / не съм сигурен на 100%/

    За самоходката също помисли къде ще се съхранява ,че ще я отмъкнат като куцо пиле домат заради железарията по нея. и утре може някой брат мангал да ти предложи на далавера двигателя на самоходката . Хубаво нещо , но не е за нашата държава .

  4. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #3

    Re:палцова косачка за трева-мнения

    Аз продавам такива косачки. Те косят доста повече от моторните коси. Husqvarna 125R е много слаб модел с жило. Палцовите са италиански и са доста качествени. За тях има съпорт(части). Продават се само зъби за ножовете, както и цели ножове. С такава можеш да отхвърлиш няколко декара дневно:
    http://www.argo-market.com/Browse.aspx?category_id=54

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #4

    Re:палцова косачка за трева-мнения

    ми да ви кажа става въпрос за дворно място 1,5 декара,
    въпросът е че трвата се използва за храна на животни и за това трябва палцова косачка според мен,имаме хускварна -електрическа със корда и изравнява доста добре но мястото е голямо а и тревата след нея не я искат животните.
    затова питам за палцова,като естествено ако взема такава може и тук там някой лев да се изкарва .
    доколкото разбирам май не трябва да е със много голяма шина за да е по лесно косенето,а другото което ме интересува е-трябва ли да има задна скорост,в смисъл според мен би било доста добре или???
    имам и още един въпрос относно електрическата ми хускварна-модела не го помня точно но е от тези дето главата им се завърта на 90градуса-дали на нея могат да се монтират режещи дискове???
    дайте и цени все пак ако знаете
    благодаря

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #5

    Re:палцова косачка за трева-мнения

    вече съм собственик на хусварна-хонда

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Крави пасат трева
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 13
    Последно: 05-10-13, 10:45
  2. Косачка за райграс -каква
    От zzz във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 30-03-12, 13:37
  3. Сервиз са моторна косачка в София
    От zla gad във форум Домашен майстор
    Отговори: 1
    Последно: 16-08-10, 16:06
  4. електрическа косачка за трева
    От bright във форум Домашен майстор
    Отговори: 1
    Последно: 28-05-10, 14:27
  5. Филми, mp3-та и трева на корем и без преследване! ;-)
    От Ghost във форум Коментирай новина
    Отговори: 34
    Последно: 10-07-06, 18:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе