Резултати от 1 до 14 от общо 14

Косачка за райграс -каква

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #1

    Косачка за райграс -каква

    каква косачка да си купувам за райграса гледах има модели със колелца без колелца-воделиги на въздушна възглавница със кош за тревата или без кош .Моля който има някакъв опит да сподели че тепърва ще се сблъскам с това чудо на техниката

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Косачка за райграс -каква

    Колко квадрата ти е тревата.По принцип най-добри и здрави са с колелца и с кош.Погледни електрическите на БОШ - добро качество и невисока цена.Иначе избора е огромен, всякакви видове и модели има.

  4. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #3

    Re:Косачка за райграс -каква

    Имам с колелца и с кош. Когато тревата е ниска може да ползваш коша, но при висока трева коша се пълни за 5 метра ход. Тогава ползвам без кош. Лошото при много висока трева е, че капака който е на изхода, ако е свален бързо се задръства, но при отворен капак, тревата се изхвърля в краката ми. Оглеждах се за модел със странично изхвърляне на тревата, но не видях. Братовчед ми си купи, такава на въздушна възглавница. Основното при нея беше, че режещите части бяха от пластмаса и изтраяха точно 20 мин. Сменят се лесно, но при тях замисъла е, тревата да се кълца и да остава на място, но при росна трева, се получават едни буци от накълцана трева, и под тези буци тревата съхне. Така и не можа да я ползва нормално, и като коси ползва моята.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #4

    Re:Косачка за райграс -каква

    Взимай с кош, те и без друго са такива повечето, ако не е голяма площ електрическа. Аз ползвам Райдер за 100 лв и съм доволен, сега има подобни за 80 лв в Кауфланд ако търсиш нещо по евтино.

  6. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #5

    Re:Косачка за райграс -каква

    искам да разбера друго за посева дали е проблем смляната изхвърлена трева или е добре за косачка без кош става дума чувал съм че по този начин се подхранва посева незнам и питам

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #6

    Re:Косачка за райграс -каква

    Задължително НАД 1200-1300 вата! С кош - за удобство за изхвърляне на тревата, че като гние не се трае миризмата/ако е на камари, ако е разпиляна из райграса, не мога да дам точно инфо, но ния е изхвърляме/. Преди 3 години купувах БЪДЖЕТ от МЕТРО - още си бачка без особен проблем. Тва за въздушната възглавница - нещо нямам вяра.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:Косачка за райграс -каква

    zzz, нуждите се определят от мястото, което ще косиш (площ, релеф, наличие на бурени, дръвчета, цветя), вида трева, честота на коситбата и т.н. След няколко итерации, намерих оптимума за себе си - ръчна косачка с хоризонтални ножове + относително хубав електричеки тример.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    108
    #8

    Re:Косачка за райграс -каква

    Ето тук има инфо и избор
    http://www.stihl.bg/isapi/default.as...ba%d0%b8.html1

  11. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #9

    Re:Косачка за райграс -каква

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    zzz, нуждите се определят от мястото, което ще косиш (площ, релеф, наличие на бурени, дръвчета, цветя), вида трева, честота на коситбата и т.н. След няколко итерации, намерих оптимума за себе си - ръчна косачка с хоризонтални ножове + относително хубав електричеки тример.
    Kasape става въпрос за 50-60 кв даже още не знам с какво ще го сея райграс или детелина който съм питал всеки казва противоречиви неща един път за райграс друг път за детелина нискостебленна и така нее проблем да купя някой боклук после втори просто искох някакво мнение от потребители разглеждах тези http://translate.google.bg/translate...26prmd%3Dimvns ай че ми се пие

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Re:Косачка за райграс -каква

    Нямаш грижи значи. Bosch ART 23 Combitrim е машинката за теб.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #11

    Re:Косачка за райграс -каква

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Нямаш грижи значи. Bosch ART 23 Combitrim е машинката за теб.
    Kasap и пържолите прави с нея.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #12

    Re:Косачка за райграс -каква

    Вземи си на колелца с кош и си решаваш проблема . С тримера първо става по-бавно и второ трябва да обираш изрязаната трева.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #13

    Re:Косачка за райграс -каква

    Цецо, не се обира "изрязаната трева". Тримера я прави на дреп и тя си става на тор. Освен това е много по-лесен за транспортиране и съхранение. Удобен е за косене около ъгли бордюри, дръвчета и насаждения. За 50 квадрата не му трябва на Зизизи косачка, ма какво да ви обяснявам на вас гражданята...

  17. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #14

    Re:Косачка за райграс -каква

    Аз също обработвам подобна площ ,правил съм опити с тример но за мене е по лесно с косачката.
    Kaсапе въпрос на избор

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg da.jpg‎ (260.0 KB, 2381 Прегледи)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 05-03-14, 07:49
  2. Сервиз са моторна косачка в София
    От zla gad във форум Домашен майстор
    Отговори: 1
    Последно: 16-08-10, 17:06
  3. палцова косачка за трева-мнения
    От dandani във форум Домашен майстор
    Отговори: 4
    Последно: 10-07-10, 22:56
  4. електрическа косачка за трева
    От bright във форум Домашен майстор
    Отговори: 1
    Последно: 28-05-10, 15:27
  5. Каква микровълнова ?
    От MetalMilitia във форум Друга битова техника
    Отговори: 7
    Последно: 27-10-07, 22:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе