Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Филми, mp3-та и трева на корем и без преследване! ;-)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #1

    Филми, mp3-та и трева на корем и без преследване! ;-)

    http://www.segabg.com/online/article...=16&id=0000101

    Дали пък в крайна сметка няма да станем свидетели и на читаво решение на парламента?
    Дали ще влезе в сила?
    Как ще го четат дяволите това ново Евангелие?

    Интересно ми е да видя вашите коментари.


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #2

    Re: Филми, mp3-та и трева на корем и без преследване! ;-)

    Епа сетиха се. Има условиха писани за да може всеки да разтяга лукуми на темата но като цяло ако го приемат ще си декриптирам единия партишън

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #3

    Re: Филми, mp3-та и трева на корем и без преследване! ;-)

    А, ще засееш ли градинката пред офиса с коноп? ;-))))))))))))

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #4

    Re: Филми, mp3-та и трева на корем и без преследване! ;-)

    ...дали ще забележат...? Епа трябва си, сега ако не го направя ще излезе че напразно са се мУчили наще мили народни представители, а и напразно заплата с данъците съм им плащал, бе аре че много се разприказвах а времето лети, ще затворят бриколаж и няма да мога да зема мотика

  6. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #5

    Re: Филми, mp3-та и трева на корем и без преследване! ;-)

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    А, ще засееш ли градинката пред офиса с коноп? ;-))))))))))))
    на терасата може май... ?


  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re: Филми, mp3-та и трева на корем и без преследване! ;-)

    Абе като ги знам нашите дупетати какви са Египетски свещени бръмбари, малко ме съмнява да извадят нещо немиризливо :glory:
    Така че, драги ми другари, не бързайте да се радвата и да запрятате крачоли и ръкави за да садите и теглите ,
    да не се окаже, че вместо това ще сваляме гащи (ама не на некоя засукана мома, ами нашите) :smack:

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #7

    Re: Филми, mp3-та и трева на корем и без преследване! ;-)

    Точно така - не бързайте!

    Нали се учим от Запада?

    http://news.idg.bg/?call=USE~newsmsg...bg&msgid=30252

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #8

    Re: Филми, mp3-та и трева на корем и без преследване! ;-)

    Първата част не е новина, то и сега точно това използване не е наказуемо, само че някои малоумници от МВР предпочитат да се гледат във вестниците и новините, пред това да прочетат и осмислят Закона.
    Така че първата част е 100%-ва тъпня.

    С втората част не съм съгласен.
    Няма малки и големи дози. Всички в чувала.
    Ако не в затвора, поне две седмици да копае градинки под полицейски, извънредно строг контрол. Ако може в най-голямата жега или студ.
    И други неща ми идват на главата, обединяване в копането на градинките на стари затворници с прохождащи наркоманчета, но ще ме обвинят в подстрекаване към сексуални престъпления, така че това предложение отпада.
    Но при всички случаи, да се направи така, че да им е гадно, много гадно. Уверявам ви ще има ефект.

  11. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #9

    Re: Филми, mp3-та и трева на корем и без преследване! ;-)

    Много ми е интересно как точно каката/баткото ще платят 1000 лева глоба.
    (Говоря за деца - ученици момчета/момичета)
    Те са зависими поне в момента - не дай Боже, но се случва.........
    За мен снабдителите ще се разминат с присъдата , а жертвите ще го отнесат.
    А трябва този, който продава наркотици да подлежи на моментална присъда и -
    в панделата........
    Ама бил малолетен - аз имам малолетно дете и не искам някой да му продава дрога......
    Трудна е тази тема - иска разбиране

    //За първата част - нямам какво да добавя - в кой век живеем?

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    Re: Филми, mp3-та и трева на корем и без преследване! ;-)

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Много ми е интересно как точно каката/баткото ще платят 1000 лева глоба.
    (Говоря за деца - ученици момчета/момичета)
    Много лесно, глобата я дължат родителите/настойника и ще си седи в данъчното да чака подходящ момент да ги засмуче държавата.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #11

    Re: Филми, mp3-та и трева на корем и без преследване! ;-)

    Щом засягаме сериозно темата...
    Мисля си, че е редно да не се преследват потребителите, а търговците. И в двата аспекта.

    1) Авторски права и обмен на инфортмация (по електронен или друг начин): Като искат да няма пиратски (каквото и да означава тази дума - в никой законов текст я няма) обмен на информация, да се преследват тези, които предлагат, а не тези, които ползват. ("Елементарно, Уотсън!")

    2) Аспект наркотици (сложна работа): Наистина има пристрастени хора, които се нуждаят от лечение, а не от пандиз. Трябва да се измисли начин да се преследват търговците, а не наркоманите. Ясна е схемата, по която уличните дилъри се измъкваха преди - носят в себе си само 1 доза и когато я продадат, тичат да вземат следващата. Ако ги хванат, казват на полицаите в районното, че намерената у тях доза е за лично ползване и се измъкват. (Риторично да попитам, а защо след това полицаите не правят обиск в жилищата им, където ще намерят, каквото е необходимо за опандизване. Да не говорим, че много добре знаят кои са продавачите. Да не говорим, че не е никакъв проблем да се научи, ако предположим, че наистина не знаят.)

    Отново ще кажа, че самите ние сме си виновни. Имаше филм по действителен случай за ирландска журналистка, която започва да разследва търговци на наркотици. Престъпниците я убиват, което води до масови демонстрации, промяна на законите и усилено преследване на търговията с наркотици. Тук имахме заляти с киселина журналистки, взривени жилища на журналисти и не знам още какво и на никого не му пука. След като поведението ни показва, че не ни интересува, значи няма за какво да мрънкаме.


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #12

    Re: Филми, mp3-та и трева на корем и без преследване! ;-)

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Наистина има пристрастени хора, които се нуждаят от лечение, а не от пандиз.
    Ако лежим на това рамо пак нищо няма да се получи.
    Видиш ли, горките болни наркомани ...
    Ами да се лекуват Ghost, нямам нищо против, но в затвора. И лечението да е съчетано с тежък труд, чрез който да си изплащат лечението и престоя в затвора.
    Проблема е толкова сериозен, че мерките трябва да бъдат драконовски.
    Това ще е единствения начин да се покаже "какво най-малко става посегнеш ли към дрогата".

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #13

    Re: Филми, mp3-та и трева на корем и без преследване! ;-)

    По т. 1) и 2) - съвпадам по мнение с Ghost.
    Лично мнение - затвор не спасява от физическа пристрастеност към дадено вещество.Да не говорим,че има голям брой малолетни и непълнолетни,употребяващи наркотици и алкохол.Медицината също си е казала думата(макар и нееднозначно) по въпроса.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #14

    Re: Филми, mp3-та и трева на корем и без преследване! ;-)

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Проблема е толкова сериозен, че мерките трябва да бъдат драконовски.
    Не че защитавам наркоманите, напротив, ама според теб кой е по-опасен - напушен младеж на 1 цигара или пиян дедо на 2 кила ракия, като в същият момент и двамата теглят МП3-ки за да са на равни позиции пред закона

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #15

    Re: Филми, mp3-та и трева на корем и без преследване! ;-)

    Malone, ако не греша, ти имаш деца. Да?
    Представи си (да не дава Господ!), че докато са на училище, ги излъжат да опитат някаква дрога или го направят сами, за да не останат "назад" от "отворените" съученици. Представи си, че им хареса и повторят, потретят... Представи си, че се пристрастят. Тогава какво - ще ги пратиш в затвотра, да се оправят ли!?
    И тези неща, които ти предлагам да си представиш, далеч не са "невъзможни" и не са в графата "това на мен няма да ми се случи". Повечето хора, които искаш да вкараш в затвора точно по този начин са се пристрастили.

    Както са казали хората "Мери седем пъти, режи веднъж". Така, че не бързай да раздаваш наказания наред. Това, което предлагаш е точно в стил "избийте всички, Бог ще разпознае своите".

    В този случай изобщо не съм съгласен с теб.



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Филми
    От hotcool8 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 68
    Последно: 14-04-23, 16:57
  2. Крави пасат трева
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 13
    Последно: 05-10-13, 10:45
  3. палцова косачка за трева-мнения
    От dandani във форум Домашен майстор
    Отговори: 4
    Последно: 10-07-10, 21:56
  4. електрическа косачка за трева
    От bright във форум Домашен майстор
    Отговори: 1
    Последно: 28-05-10, 14:27
  5. Отговори: 0
    Последно: 08-12-09, 16:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе