Резултати от 1 до 2 от общо 2

Търся консултант за сглобяване на малка режеща машинка.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    1
    #1

    Търся консултант за сглобяване на малка режеща машинка.

    Искам да направя с подръчни материали функционален прототип на малка режеща машинка за ацетатни филтърни пръчки. С две думи да реже подобно на цигарените филтърчета пръчици,но по-дълги на няколко равни части.

    Търся човек с инженерно или някакво подобно образование който има опит и разбира от подобен тип машинарии.

    Човек с много по големи от моите технически познания за да ми помогне с изработването, сглобяването и събирането на частите.
    Трябва да разбира от електро двигателчета, оси , лагери, задвижване, центровка и фиксиране.

    Става въпрос за няколко барабана фиксирани и центровани на въртяща се ос, задвижвана от бавно оборотен електромотор. На една рамка стоят тези барабани които се въртят и подават пръчиците. Между барабаните се въртят много бързо няколко дискови ножчета които режат пръчиците на равни части.

    Ето това е до голяма степен трудното, правилната центровка и фиксиране за да се отрязват правилни по размер парченца.

    Това е заданието, имам снимки и тн.. на подобни неща… Мога да помогна бая.

    Разполагам с барабаните. Незнам как и с какво да ги захвана на вал или ос да не мърдат и да са на точно разстояние по 1 мм един от друг. Имам и ножчетата, незнам как да ги застопуря на ос въртяща се .
    Цялата машинка се състои от електромоторче (едно или две), рамка, бункерче с пръчките, няколко водачи които подават пръчиците към въртящите се две оси с монтирани на тях барабани и ножчета. На едната ос се въртят барабаните на другите между тях се въртят ножчетата.

    Не разбирам какво елелктро моторче да търся и с каква мощност и от къде.

    Незнам как да му предам въртящият момент на оста или вала които върти барабаните и ножчетата.


    Търся човек да отдели внимание и с договорка да се разплатим.

    Също приемам практични идеи и решения.

    Ако не е за тук темата моля да се изреже или да ми препоръчате подходящ форум.

    Моля само на лични, не ми се коментира на общи!

    Поздрави

    Георги

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #2

    Отговор: Търся консултант за сглобяване на малка режеща машинка.

    Мисля,че не е проблем темата да остане тук,само да не се превърне в чат.
    Когато намериш подходящия човек,пусни/може и лично/,за да се знае.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 18-09-12, 06:45
  2. Разглобяване и сглобяване вътрешно тяло на CS-12DKEW
    От stanilm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 0
    Последно: 25-06-11, 16:15
  3. Търся малка кутия за PC (HTPC)
    От Karata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 27-01-09, 23:41
  4. Помощ при сглобяване на комп
    От user25 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 26-03-08, 16:17
  5. Въпрос за сглобяване на по-тиха система.
    От cristo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 10-02-05, 23:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе