Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

Домашна алармена система - въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #16

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Брат ти ли я разби комшийката

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #17

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Хахахха ... не. Жената ме помоли да бъда поемно лице при огледа на полицаите, та те коментираха тия неща

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #18

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от nqmapa Виж публикацията
    Ет.6 едната брава codkey ама по особена..не от тия масовите дето бяха някога. Дървена солидна врата. Codkey-a са го рабили/отклчили. Другата брава - патрон,счучен наполовина,но не е стърчал. То по него се е осетила...щот тия като са го счучили,влезнали са си,затворили са си вратата да бачкат на спокойствие и после като са се изнесли отново са затворили вратат и са сложили счупената половина на.мястото и. Прибрала се жената - тръгва да отключва и счупената половина изпада.

    Относно спирането на тока на алармата...то затова са и с акумулатори колега

    Sent from my SM-G388F using Tapatalk
    Щом са разбили патроните, значи това е било най-слабото място. Има патрони, които се чупят като ги напънеш и няма отваряне с часове. Очевидно тези два патрона не са били от тези. Тъй като скоро купувах патрони и четох статии за тях, стигнах до извода, че добрите (тези, които отнемат много време за разбиване) започват от 200 лв броя и небето е таван като цена за най-сложните. Аз се спрях на патрон за около 360 лв. - най-евтиния, от тези с най-вискока защита уж. Разбира се, умните крадци са наясно с различните марки и модели патрони и ако искат да те оберат ще намерят друг начин - през пантите на вратата, прозорец, комшия и т.н.

    Моята идея за превантивност е здрава врата, с много защити срещу разбиване, с поне един скъп патрон. Видео наблюдение в коридора от външна страна на входната врата. Така ще е видно за крадците, че няма да е лесно, поне през входната врата, а това е любимата им опция по принцип. Отделно застраховка срещу кражби не би била лоша идея. Не са скъпи в сравнение алармените инсталации.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #19

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Как спиш нощно време? Не си ли мислиш как ще преживееш счупването на патрон за 360 лв?

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #20

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Патрона сам по себе си колкото и хубав и скъп да е, ако няма защита която да го предпазва от насилствено изваждане - демек други активни защити, каквито биват предлагани цялостно в една блиндирана врата.. Все едно пари на вятъра.
    Полицаите точно това са казали, хубав патрон в дървена врата --> разбита врата.

  7. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #21

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Сирена му е майката, закачена отвън. Спомням си за един смешен случай преди години, за който ми разказа потерпевш роднина.

    Хубава метална врата, скъпа секретна брава с ключалка, алармена инсталация и сирена. Крадците преодоляват вратата, явно обезвреждат и алармата, но се включва сирената монтирана отвън.

    От зора и паниката, единия от крадците излиза на терасата (4-ти етаж ) и мята кинескопен телевизор долу на земята. Полицията ги хванала след сигнал от съседи.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #22

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Как спиш нощно време? Не си ли мислиш как ще преживееш счупването на патрон за 360 лв?
    Ами не. Предпочитам патрона, отколкото телевизора, лични вещи, документи и др. В стравнение с цената на входната врата патрона не е толкова скъп. Проблема е, че ако някой некадърен крадец го счупи ще отнеме няколко часа на професионален ключар да го извади. Иначе имам застраховка срещу взлом, която би трябвало да покрие патрона и парите за майстора, който ще го сменя.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #23

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Май застраховките покриват всичко след входната врата. Застрахователния риск е по голям съответно ако имаш голяма площ прозорци.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #24

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Едно от тия комбинирано с аларма с дистанционно е много по-добър вариант от скъпи патрони: (имам предвид прекалено скъпи)
    Сектрон - Решения за вашата сигурност: алармени системи, видеонаблюдение, пожароизвестяване и гасене, контрол на достъп, хотелска сигурност, периметрова охрана, радио комуникации, интегрирани системи, СОТ системи , банкова сигурност
    Електромагнит за контрол на достъп със задържаща сила до 500 килограма

    Сирените трябва да са на трудно достъпни места. Лично аз съм си сложил две двойно бронирани - една вътре и една отвън на терасата.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #25

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Сирените трябва да са на трудно достъпни места. Лично аз съм си сложил две двойно бронирани - една вътре и една отвън на терасата.
    Дай линк/модел за тези сирени и въпроса е дали могат с пяна да се неутрализират?

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #26

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Ако е сложена на открито място, където могат да я стигнат, ще я напръскат с пяна и ще я заглушат.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #27

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Една проста аларма за кола или модул за управление на централно заключване, 2 машинки да избутват и прибират 2 шиша и дистанционно. Не е трудно да се преодолее кода, но ако знаеш че има подобна история, а тя не се вижда. Вярно, че ако се повреди нещо става напрежение ама то пълно щастие нема.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #28

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Щом аз съм могъл да ги сложа и да имам достъп значи и друг може. Всяка сирена като я напълниш с течна пяна ще се заглуши в някаква степен. "бронировката " и е против вандализъм, макар че ако я избухам два пъти с някоя бухалка едва ли ще остане нещо от нея.
    По-важното е колко време след задействането на алармата могат да я обезвредят. В моя случай мисля че съм постигнал поне 4-5 минути докато стигнат до втората, ако успеят да отворят втората блиндирана врата след първата.
    Идеята е да ги забавиш максимално и крадците сами да се откажат. В противен случай единствено лицензирана жива охрана може да те спаси.

    Би ми било интересно ако някой е правил някакви хитрини, капани или така наречените активни защити - при които има пряко въздействие върху нарушителите. На пазара се предлагат дим, сирени със силен звук и силна стробоскопична светлина. Цените им обаче не са за обикновени хора....

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #29

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Някой да продава някой евтин 4 канален dvr ?

    Sent from my SM-G388F using Tapatalk

  18. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #30

    Отговор: Домашна алармена система - въпроси

    Спомням си с умиление времената, когато вратите бяха дървени, много често дори не се заключваха,
    а дори при заключена врата, често резервен ключ се намираше под стъпката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем със домашна алармена система.
    От barona75 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 05-06-13, 10:43
  2. Wireless алармена система
    От active_6 във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 07-02-11, 09:39
  3. Схема за свързване на алармена система DSC
    От zdravkich във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 02-12-09, 11:09
  4. От къде да си купя алармена система?
    От tihonii във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 02-12-09, 01:33
  5. Алармена система за автомобил
    От BerkStock във форум Автомобили
    Отговори: 29
    Последно: 22-12-06, 18:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе