Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By valentyno

Инвертор за ток, какъв и от къде?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #1

    Инвертор за ток, какъв и от къде?

    Здравейте, предполагам на много хора от вас се е случвало да отидат някъде, където няма електричество, но пък да е важно да има, дори и за малко. Естествено супер удобно е да имаш генератор на ток, но в зависимост от ситуацията има и своите недостатъци, тегло, обем, обслужване и т.н. В този случай на помощ идва така наречения "токов инвертор", да пробразува ток от 12 волта на 220, искам да си взема такова устройство, но не знам какво, от къде и т.н. Ще съм благодарен, ако има някой с опит да сподели, а моите нужди в случая са примерно, бормашина, ъглошлайф, де да знам може би някой път и електрожен и т.н. Естествено става въпрос за един консуматор и то за кратко време, мисля нещо от рода на 2000 вата, гледам това е пиковата мощност и до там.... тъмнина, нищо не ми е ясно! Благодаря на отзовалите се и се извинявам, ако за някои нещата, които описвам са глупост.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #2

    Отговор: Инвертор за ток, какъв и от къде?

    Забрави. За такива консуматори си трябва генератор. Дори да вземеш инвертор 2000W това са около 200А консумация от акумулатора - ще се изтощи за съвсем кратко време, ако въобще е способен да ги отдаде. Все пак може и да се получи за бормашина и малък ъглошлайф. Те са под 1000W. Виж, електрожена е съвсем друга бира. Там ти трябва около 3000W.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Отговор: Инвертор за ток, какъв и от къде?

    Те хората отдавна са измислили за тая цел акумулаторни бормашини и ъглошлайфи. За Елетрожен определено ще е по-трудно или трябва да е някакъв по маломощен.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Инвертор за ток, какъв и от къде?

    след един 2-мм електрод и ще трябва да буташ колата

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Инвертор за ток, какъв и от къде?

    Не че е невъзможно но не знам до колко е практично.... ама ако ти е много важно слагаш 2-3 акумулатора в багажника и чрез подобни методи от видеото или с много мощен инвертор ще се получи заварката

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #6

    Отговор: Инвертор за ток, какъв и от къде?

    В ОЛХ има оферти и за 3000 вата, но ме притеснява това, че там гаранцията е "Франция" и ако сгъне, да не да съм дал едни 150 лв. на вятъра. Мой познат имаше 1000 ватов и го ползваше за къмпинг (лампи, музика и т.н) за едно лято и замина, сега си взе генератор ама е много малък 700 вата, и не ми е полезен. Ясно е че няма да го ползвам постоянно, а относно батериите, те си имат живот....! Имам акумулаторен винтоверт и сега събира прах в гаража, защото батерията е 40 лв., а не ми се е налагало да го ползвам от няколко години!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #7

    Отговор: Инвертор за ток, какъв и от къде?

    +1 за генератор.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #8

    Отговор: Инвертор за ток, какъв и от къде?

    Както писах по-горе, знам че генератора е правилното решение, но все пак си има и недостатъци. Както и да е, днес поръчах от AliExpress - 2000W, ще почакам да дойде и ще видим за какво става въпрос. Там има клиенти, които са го пробвали на микровълнова фурна, перфоратор, ъглошлайф, уж работи, а и си има и дисплей за моментното състояние на акумулатора. Като дойде, ще го изпробвам и ще споделя. Благодаря на отзовалите се!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #9

    Отговор: Инвертор за ток, какъв и от къде?

    Дай линк да видим какво си поръчал, че тия китайски ватове са дребни като китайците.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #10

    Отговор: Инвертор за ток, какъв и от къде?

    Car Inverter 12v to 220v Power Inverters Voltage Transformer Converter 12 220 2000W 1000W Charger Display Solar Adapter 12V 220V
    Car Inverter 12v to 220v Power Inverters Voltage Transformer Converter 12 220 2000W 1000W Charger Display Solar Adapter 12V 220V-in Car Inverters from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group to Clipboard

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #11

    Отговор: Инвертор за ток, какъв и от къде?

    Значи реални около 1000W, чети отзивите.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #12

    Отговор: Инвертор за ток, какъв и от къде?

    Реални или постоянни 900W, запознах се подробно, които от своя страна са достатъчни за ъглошлайф, бормашина и подобни в това число. А модела от 3 KW реалната му мощност е 1200W, а в средства е почти двойно, затова прецених, че това е може би златната среда. Както казах по-горе, като пристигне ще го пробвам и ще споделя.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #13

    Отговор: Инвертор за ток, какъв и от къде?

    Както обещах, ще напиша едно малко ревю, инвертора дойде, по-горе прикачих линк на търговеца от АлиЕкспрес, ако някой прояви интерес. Пратката пристигна сравнително бързо, дойде ред и да пробвам инвертора, прилагам и няколко снимки за повече яснота. Накратко, закачих връзките към акумулатора и включих уреда, показа моментното състояние, след това включих ъглошлайф, който е 950 вата, тръгна съвсем нормално, без никакво зачудване. Естествено напрежението на акумулатора спадна до 11,6 волта и се задържа така, за пробата направих няколко срязвания на винкел с обща работа от около 7 мин. Запалих колата нормално и при работещ ъглошлайф, показанията на дисплея бяха от 14,2 на 13,5 волта. Инвертора не загря за тези проби и не си включи допълнителното охлаждане. Супер съм доволен, дано само да е качествен и да работи така и занапред.

    - - - - - - - - - -

    Също така и още едно пояснение, колата е бензиново Пежо с 45А часов акумулатор на около година, кара се всеки ден. Ако някой му е интересно нещо друго да пита. ☺
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от valentyno; 17-05-18 в 20:52.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #14

    Отговор: Инвертор за ток, какъв и от къде?

    Да се похваля с инвертора, наложи се да правим дървени скамейки в гората (естествено няма ток), използвахме три електроуреда, бормашина, ъглошлайф (с диск цирколяр) и зеге, всички около 600 - 700 вата всяко. Взехме един дълъг удължител за да не нараним колата и се заехме с работа, като в действителност, работата на машинките е около 30 - 40 мин/час. Все пак имахме рязане, оформяне, пробиване, дупчене и завиване, а м/у всяка операция си има и мерене, пасване и т.н. Първият един час не съм палил колата, доверих се на дисплея на инвертора, след този 1 час работа, за застраховка я запалих и продължихме работа. Работихме цял преди обед с едно палене, което продължи 1 час, на борд компютъра на колата отчете разход от 1,6 литра бензин, което е супер. Приключихме работата доволни, без да се притесняваме от батерии, зарядни и т.н. Инвертора се представи чудесно, без да загрява, без да прави номера, засега съм доволен.
    espace одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Къде и какъв конвектор, стая с френски прозорец?
    От jorop във форум Електрическо отопление
    Отговори: 2
    Последно: 03-10-17, 19:04
  2. Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?
    От ozone във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 49
    Последно: 12-06-14, 22:28
  3. Какъв код и къде
    От midjis във форум Програмиране
    Отговори: 1
    Последно: 17-09-06, 16:20
  4. RQ Къде и какъв код в VB
    От midjis във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 02-08-06, 11:04
  5. Тонер за принтер Brother HL1240,какъв и от къде?
    От g_velev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 31-03-06, 05:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе