Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 50
Like Tree29Одобрявам

Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #1

    Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?

    Здравейте,

    Ще купувам климатик, но не мога да преценя какъв точно ще си струва относно ползване/цена/консумация. Ще се ползва основно (е дано не ни спрат газта, през зимата ) за охлаждане. Трябва да охлажда около 90 куб. м (35кв.м Х 2,6м) и да е тих. Апартамента е Юг-Запад и 2-те външни стени са с прозорци. Общо взето на южната страна пече слънце само рано сутрин и в късния следобед, защото има наблизо друг блок, но от запад си пече доста и лятото температурата в хола стига до 30+ градуса. Ще се ползва 2-3 месеца в годината и то не целодневно. Идеята е да сваля температурата в хола до към 24-25 градуса, евентуално при отворени врати, и в целия апартамент. Спалните са с ролетни щори и осезаемо(поне 5-6 градуса) по-хладни от хола. Бюджетът ми е до около 1300лв с монтажа.
    Относно инверторните клоня към Hitachi RAK35 PPA Summit или Performance. Хитачи-то май е най-доброто в този ценови диапазон ? Но се чудя изобщо има ли смисъл да се инвестират 1200-1300лв в инверторен климатик или да си взема някой по-нов, икономичен и сравнително тих конвенционален за 600-700лв ? Моля за съвет инверторен или конвенционален и каква марка/модел , че съвсем се обърках Благодаря предварително.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2

    Отговор: Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?

    Нов, тих и икономичен не са прилагателни, които могат да бъдат асоциирани с конвенционален климатик.

    Всяка маркова инверторна 12-ка / 35-ца ще ти свърши работа. В момента най-тихи на пазара са Самсунг. За твоя бюджет един среден клас Панасоник ще свърши работа.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #3

    Отговор: Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?

    Под тих имам в предвид да не е например 40дб. Дали ще е 20дб или 25дб, не мисля, че ще разбера . По магазините има вече конвенционални (Самсунг, Панасоник и дори Мидеа), които са под 30дб. Питането е по-скоро струва ли си парите инвертора в моя случай. Кой Панасоник е среден клас и за предпочитане ли са от споменатото Хитачи ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    17
    #4

    Отговор: Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?

    Мога смело да препоръчам Дайкин 18-ка. Специално за охлаждането работи като чилър - тихо и без да прави течение. Уточнявам, че първата година след нанасянето в новото ни жилище нямахме врати на хола и кухнята, а двете помещения са преходни, с отрязана стена помежду им. Квадратите са доста като добавим и коридорите, които също влизат в цялото това отворено пространство. Апартаментът е със същото изложение като климатикът е в хола, а той "гледа" на северозапад. Може да се каже, че така се покриваше 2/3 от жилището - около 70 кв. Оставаха само 2 малки стаи - спалня и детска и банята с пералното и тоалетната.

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #5

    Отговор: Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?

    MrsMyr, Вие имате ли представа какво е чилър?

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #6

    Отговор: Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?

    да не става въпрос за ДИЛЪР..........тих и неуловим.
    root666, nevian и AC_From_Hell харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    17
    #7

    Отговор: Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?

    Имам. Неслучайно го споменах. Естествено, че нямам предвид 100%-ово сравнение, а просто, че не шуми и не прави течение, както вече писах. Дали защото площта беше доста голяма или заради разположението на климатика спрямо помещенията, не знам, но още с влизането имах усещането, че някъде централно се охлажда, а не идва струя от определена посока /откъм мястото, където стои климатика/. Мисълта ми беше, че е достатъчно безшумен и охлажда сносно по-големи площи.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #8

    Отговор: Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?

    ДАЙКИ FTX 50 GV,беше евтин(преди много време)страхотни параметри за парите си,но тих не е бил НИКОГА..............така ми каза един ПРИЯТЕЛ,ма не му вярвам много

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #9

    Отговор: Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?

    Тези 18ки , особено Дайкин , не са ли доста по-скъпи от моя бюджет ?
    По-скоро идеята ми беше да ме посъветвате, дали има смисъл да платя доста повече за нов модел инвертор(1200-1300лв) или да си потърся примерно някои стари серии на панасоник/хитачи/ЛГ, които се намират за около 700-800лв все още, или да си купя някакъв по-нов конвенционален за около 600-700 макс. ? И при условието, че ще се ползва само за студено и то за няколко часа на ден 2-3 месеца в годината, нов инвертор ще оправдае ли цената си ?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,782
    #10

    Отговор: Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?

    Климатик GREE GWH18KG# ама да го сложиш там където няма да те отвее

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #11

    Отговор: Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?

    озон,ако кинтите не са проблем газта е много добър вариант за топло,но НЕ Е ПО-ЕВТИНО от това с качествени климатици.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #12

    Отговор: Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    озон,ако кинтите не са проблем газта е много добър вариант за топло,но НЕ Е ПО-ЕВТИНО от това с качествени климатици.
    Всеки може сам да си ги сметне Аз отоплявам 100кв.м на газ вече 3 години. Не съм ивестирал почти нищо (повечето беше свършено от строителя) и зимата плащам по около 100лв (отоплявам се основно вечер и събота и неделя по цял ден), като по-принцип около 25лв са ми целогодшно за топла вода. А токът ми не минава 25лв.. Но ми топло даже и в банята през цялото време, не духа и тн. Друга е топлината от радиатора Но всеки и знае
    Та затова питам дали има смисъл да давам повече пари за модерен "марков" инвертор или нещо по-скромно ще ми върши същата работа?
    Междудругото струват ли си инверторите от 2011/2012 година - панасониците и повечето от другите от този клас се намират за по около 700-800лв ? Преди 2г и те са били по 1300

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #13

    Отговор: Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?

    Да, тези панасоници си струват парите, за охлаждане са перфектни, стават и за отопление извън най-лютата зима. Само не знам кой е този инвертор на панасоник за 700-800 лева, било то и модел от преди 2-3 години...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #14

    Отговор: Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?

    Ами например:Климатик Panasonic CU/CS-RE12JKX-1/JKE-1 - Търговска верига "Зора"
    Климатик Panasonic CU/CS-RE12PKE - Търговска верига "Зора"
    https://www.technomarket.bg/products...-cs-cu-re12pke
    По различите магазини има и ЛГ-та на подобни цени. Броя за 700-800лв, тези дето са по около 900-1000, но с "безплатен монтаж" , защото реално си е почти същото. А този ГРЕЕ (колегата Vlado 66 е споменал по-горе), обаче 12ката, ще върши ли работа и кое си струва повече - по-стари/евтини Панасоник/ЛГ или Грее-то ?

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #15

    Отговор: Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?

    ozone, един съвет и от мен. Ето Ви няколко базови инверторни модели, които ще Ви свършат работа - Panasonic CS-RE12QKE, Toshiba RAS-137SKV-E5 AvAnt, LG P12RK Libero-R (Advance Inverter), Hitachi RAK35PPB Performance, Samsung AQV12PMEN.
    AC_From_Hell одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 188
    Последно: 16-02-23, 07:58
  2. Конвенционален General или инвертор Midea ?
    От farkash във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 02-12-10, 14:51
  3. Инвертор или конвенционален?
    От valdess във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 10-07-09, 15:35
  4. Инвертор или конвенционален?
    От siso92 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 18-02-09, 16:22
  5. Daikin, Fujitsu - инвертор или конвенционален?
    От brainwave във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 21-11-08, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе