Резултати от 1 до 3 от общо 3
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Gena_bs

Старо метално остъкление на тераса със стъклопакет?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #1

    Старо метално остъкление на тераса със стъклопакет?

    Немотия, какво да се прави?
    Имам достъп до много евтини стъкла ... ама много евтини 3мм. Имам остъкление на терасата с винкели. Считам, че съм достатъчно сръчен, за да си направя сам стъклопакети. Въпросът е дали има смисъл да инвестирам време и все пак пари, за да заменя старите единични стъкла на винкела със стъклопакет? място за стъклопакет има достатъчно.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #2

    Отговор: Старо метално остъкление на тераса със стъклопакет?

    С едно изречение - пари на вятъра. Времето е също пари.
    Основното е, че няма да можеш да прекъснеш термомоста между винкелите и стъклопакета. Винаги ще имаш конденз по метала и по краищата на стъклата.
    Стъклопакетът не е е само стъкла, и той има термомост, трябва да се вакуумира пространството м/у стъклата. Освен това 3мм деблина на стъклото е малко.
    Старата конструкция я ползвай за нещо друго или я продай на някого.
    Kaar одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #3

    Отговор: Старо метално остъкление на тераса със стъклопакет?

    И аз имах такива съмнения относно термомоста и идеята като цяло. Иначе не мисля, че някой вакуумира стъклопакета... ако беше така, прозорците щяха да са вдлъбнати. Как да е, в крайна сметка ми се струва, че заради естетическия вид на терасата ще боядисам винкела и от време на време ще сменям по някое друго стъкло със стъклопакет докато не ги сменя всичките. Нямам бърза работа. Благодаря за мнението!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Смяна на стъклопакет или фолиране?
    От Aquadark във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 5
    Последно: 02-06-18, 13:30
  2. Подмяна на стъклопакет
    От goshe във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 4
    Последно: 02-05-17, 09:38
  3. Подмяна на стъклопакет в ПВЦ дограма
    От Shift във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 13
    Последно: 29-07-16, 07:11
  4. Троен стъклопакет за 4 камерен 60 мм PVC профил
    От ^Rokera^ във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 5
    Последно: 20-12-15, 14:08
  5. Фирма за дограма/стъклопакет
    От mitakazxc във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-14, 11:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе