Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree1Одобрявам

Скърцаща панта на врата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    18
    #1

    Скърцаща панта на врата

    Привет! Едната от двете панти скърца страшно, толкова много че вече съм се навил да я "ремонтирам". Май най-лесно ще е да смъкна само проблемната панта, т.е. долната и после предполагам ще трябва да се смаже с нещо? Въпросът е с какво - ВД40 или друго?




  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2

    Отговор: Скърцаща панта на врата

    WD 40 не е смазка, на пук на общоприетото схващане, няма нужда да я сваляш, вземи си бяла грес във флакон, облепи с хартиено тиксо около пантата и цикни във всички процепи, раздвижи я и отново напръскай, ако няма резултат, тогава я свалял и хубаво нацикай отново със сещата смазка.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    68
    #3

    Отговор: Скърцаща панта на врата

    За нищо на света с WD40, идеална е за бързо, временно раздвижване, но после изсъхва и клеясва и в дългосрочен план съсипва меки метали.

    Смазвай с обикновено машинно масло с масльонка, не се страхувай да "оливаш" нищо няма да й стане нито на вратата, нито на пантата, все пак сложи там някакви парцали да попиват под нея, че да не ти се кара жената. Ако не искаш да цапаш и ти е мерак - свали пантата и я "накисни" в маслото в подходящ съд за това, примерно изрязана бутилка от мин. вода или подобно.

    Разбира се има тарикатски, скъпи греси на спрей за тези неща, но всичко си има цена, давам ти най достъпното и лесно. Аз ги смазвам да речем с технически вазелин, защото имам, ако се налага го загрявам и смесвам с фино машинно масло, и това е, карат си с години. Правил съм тая магия и с грес Литол24 разредена с масло, пак става.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Отговор: Скърцаща панта на врата

    Каквото и да сложиш, все тая, въпроса е да проникне поне малко вътре.В топлото и вазелина върши работа.

  6. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    599
    #5

    Отговор: Скърцаща панта на врата

    Аз действам с обикновено олио и спринцовка. Поне половин година че и повече след процедурата няма грижи и после пак същата процедура. Бързо, лесно, вкусно

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #6

    Отговор: Скърцаща панта на врата

    Аз смазвам с течен парафин - също върши работа.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7

    Отговор: Скърцаща панта на врата

    Аз пък смазвам с чисто масло. Има невероятен ефект. Особено ако е марково----> дойче маркенбутер , ирландско и т.н.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #8

    Отговор: Скърцаща панта на врата

    Хранителните "смазки" не гранясват ли?

    Фино машинно масло, бяла грес, тефлонова смазка, контактен спрей, технически вазелин,..
    Каквото имаш Но първо е добре да се почисти старата смазка и мръсотията от пантите.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #9

    Отговор: Скърцаща панта на врата

    Колкото и странно да ти изглежда знам едно машиностроителна фирма по времето на социализма, където машините са се смазвали със свинска мас.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #10

    Отговор: Скърцаща панта на врата

    Свинската мас още се ползва за някои машини в хранително-вкусовата промишленост. Щото е евтина.
    rdx1968, свали и гресирай пантата, та да те изкара поне 2 години до следващата процедура.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Отговор: Скърцаща панта на врата

    две?!

    честно, не помня кога за последно съм гресирал пантите, но със сигурност не е било преди две години...

  14.  
     
  15. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    599
    #12

    Отговор: Скърцаща панта на врата

    Да си играя половин час да свалям пантите на всеки две години, при положене че мога за около две секунди да впръсквам олио със спринцовка в движещите части на около половин-една година? Не, благодаря. Ще си ползвам моя метод

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #13

    Отговор: Скърцаща панта на врата

    Ако пантата не е напрегната (крива врата напр.) смазването изкарва над 10г .
    Gena_bs одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    22
    #14

    Отговор: Скърцаща панта на врата

    Смазване с масло си е най-добрият фариант мисля. Аз правя с всичко така. Дори пантите на колата така смазвам и като пак се разскрибуцат след някоя друга година просто повтарям. Другите решения струват пари и нерви.

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    2
    #15

    Отговор: Скърцаща панта на врата

    Аз процедирам с олио или масло.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ПАНТА ЗА ХЛАДИЛНИК LG-GRB369PLQA
    От SUBI във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 16-02-17, 17:17
  2. Проблем с увиснала врата
    От gogorog във форум Домашен майстор
    Отговори: 4
    Последно: 11-08-12, 06:48
  3. Алуминиева врата
    От ops5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 9
    Последно: 07-02-12, 17:16
  4. Търся панта за лаптоп Sony Vaio
    От FearMe във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 14-07-11, 22:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе