Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By edi1
  • 1 Post By espace
  • 1 Post By Gena_bs

Засенчваща мрежа за балкон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #1

    Засенчваща мрежа за балкон

    Здравейте! Искам да засенча балкон на апартамент със засенчваща мрежа. Нещо от този сорт:https://semenata.shop/%D0%B7%D0%B0%D...B0%D1%81%D0%B0
    Въпросът ми как да я закрепя - търся прост и ефективен метод, без изграждане на твърде сложни конструкции. Нещо, което да е достатъчно здраво, за да не се разлети цялата история при по-силен вятър. Прилагам снимка на самия балкон. Моля ви помагайте - срещу нас преди няколко години построиха едни къщички от семеен тип за настаняване на деца без родители. Къщичките са с ламаринени покриви, които действат като някакво огромно огледало, насочено към нас. Не се стои от жега в стая, която преди беше като хладилник.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #2

    Отговор: Засенчваща мрежа за балкон

    Аз бих избрал нещо такова

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #3

    Отговор: Засенчваща мрежа за балкон

    Благодаря, то това е ясно, но струва един калпак с пари, а на мен ще ми трябват сигурно две такива. И най-вече предстои ремонт на тая тераса може би догодина, сега не е в добро състояние и една нова хубава тента ще е като на гол тумбак - чифте пищови. За момента търся евтино и бързо решение. Чудя се, ако направя нещо като профили за простиране с някое здраво въженце между тях, само че нависоко и окача засенчващата мрежа като чаршаф, дали ще я духне вятърът. Ще я вържа със свински опашки

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Отговор: Засенчваща мрежа за балкон

    Набиваш анкерни куки в двата края, опъваш тел и закачаш мрежата.Може първо да я нанижеш и тогава закачваш и обтягаш телта.
    Dimitar Kostov одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #5

    Отговор: Засенчваща мрежа за балкон

    Благодаря, точно така направих - стоманено въже 4 мм с PVC изолация, две скоби в двата края и кукички в средата. Прилагам снимки.
    П.П. Само се чудя - тая мрежа е със степен на засенчване 90% - там, където съм я застъпил и се припокрива, 180% ли засенчва
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #6

    Отговор: Засенчваща мрежа за балкон

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitar Kostov Виж публикацията
    П.П. Само се чудя - тая мрежа е със степен на засенчване 90% - там, където съм я застъпил и се припокрива, 180% ли засенчва
    Aми би трябвало 99% да засенчва ако е двойна. Първия слой спира 90%, остават 10%. Втория спира 90% от тия 10% и остава 1%. Реално обаче няма да е точно така.
    Dimitar Kostov одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #7

    Отговор: Засенчваща мрежа за балкон

    С тези покривни конструкции май доста евро средства са "усвоени".
    То бива малумници, ама тези са надминали себе си.
    Dimitar Kostov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Относно външно тяло поставено на "полузатворен" балкон
    От jedi във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 22-11-16, 17:47
  2. Остъкляване на балкон! Моля за съвет!
    От dari_de във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 07-07-12, 12:45
  3. Мрежа
    От Pit във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-07, 00:04
  4. LAN Мрежа
    От rony във форум Технологии
    Отговори: 2
    Последно: 27-09-04, 18:22
  5. Мрежа бл.265
    От uha_thefatcat във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 21-08-03, 19:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе