Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Как да се отърва от ампула с живак?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #16

    Re: Как да се отърва от ампула с живак?

    Цитат Първоначално публикувано от tana
    мдаааа, тревата не прощава

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #17

    Re: Как да се отърва от ампула с живак?

    Не знам дали е легенда червения живак, ама бях ученичка в 10 клас мисля, когато съдиха на една съученичка баща и за червен живак. Пренесоха през граница с една рускиня. От после май тя забърса затвора, не помня много добре.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #18

    Re: Как да се отърва от ампула с живак?

    Стига писахте глупости, че от НСО ще го приберат набързо Крис

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #19

    Re: Как да се отърва от ампула с живак?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    мдаааа, тревата не прощава
    FearMe, тревата явно е била изпушена на зарешетеният прозорец в някой психодиспансер, след което на пациента вече съвсем му се е избистрило видението за Командир Ащар, нашествениците от Нибиру и червеният живак в Антарктида

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #20

    Re: Как да се отърва от ампула с живак?

    Само да вметна като един от малкото хора завършили химия тук.
    1. Това със сярата е типично суеверие. Парното налягане на живака е прекалено малко за да протече някаква реакция, да не говоря че 2-те вещества е почти невъзможно да се смесят. Идеален начих за почистване - метличка от медна тел (навиваш на няколко намотки тел от телефонен или кабел и зачистваш я с нож я с киселина)
    2. Червен живак има ;-) и се използва/използваше доста. Запалите на всички стрелкови патрони се правят от една живачна сол, червена на цвят, вече забравих как се казваше.
    Anyway, въпросните превключватели са изключително добре направени, служат на практика вечно и човек трябва да е мноооого сакат в ръцете за да я счупи някой. 5 години съм имал вземане даване с подобна техника и до сега не съм успял да счупя нито една ампула.
    @bucho, Ампулата може да ми я подариш, тати все още се занимава с допотопна руска техника и все ще намери къде да я "присобачи"

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    Re: Как да се отърва от ампула с живак?

    fori, като човек с баща химик, те подкрепям напълно в първото, което сега виждам и щях да отреагирам, но си ме изпреварил, но за второто не си прав от гледна точка на това, че под толкова популярния "червен живак" не се разбира някаква живачна сол, а свръхмощният експлозив, от който руснаците са направили тайно най-мощната бомба, и ако не за друго, то въпросният "червен живак" е любимо нещо за контрабандиране

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #22

    Re: Как да се отърва от ампула с живак?

    //Offtopic
    Всъшност въпросният червен живак е изобретен от журналистите. И на който му се чете, може да да заповяда тук.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #23

    Re: Как да се отърва от ампула с живак?

    Съединението HgS(живачен сулфид) Среща се в природата под тази форма. Може да се образува чрез утаяване или чрез смилане по механичен път на Hg и S.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #24

    Re: Как да се отърва от ампула с живак?

    Ампулата я свалих и в момента лежи на мекичко в един ъгъл. Оказа се, че фирмата в която работя имат специално място където да съхраняват стари прибори с живак и най-вероятно ще занеса там ампулата. Чакам и отговор на въпроса ми към РИОВС и ако има такъв ще го постна. Иначе ако някой е толкоз мераклия мога да му я дам, но ще трябва да дойде на място (Пазарджик) да си я вземе.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #25

    Re: Как да се отърва от ампула с живак?

    Може да питаш някой зъботехник или зъболекар. Те работят с живак и би трябвало да са наясно с употребата му и начините за отърваване от него. Или поне работеха, не знам дали се ползва още.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 24
    Последно: 02-01-11, 08:51
  2. Отговори: 1
    Последно: 26-07-08, 19:49
  3. Отговори: 21
    Последно: 15-12-05, 18:14
  4. Как да се отърва от праха
    От the_unique във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 02-02-05, 13:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе