Резултати от 1 до 4 от общо 4

Пускова мощност на LG GC-051SS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    17
    #1

    Пускова мощност на LG GC-051SS

    Искам да попитам колко е пусковата мощност на този хладилник. Въпросът ми е свързан с това, че ще го монтрам в камион и трябва да купя трансформатор от 24 на 220 волта и искам да занм колко вата ще ми свършат работа. Мисля си, че 600 вата биха били достатъчни, но все пак да питам знаещите.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: Пускова мощност на LG GC-051SS

    Не мисля, че това е добро решение! Хладилника е за стационарна употреба и няма да издържи на тръскането и вибрациите по пътищата. За захранване ти трябва не трансформатор, а инвертор, тъй като напрежението в камиона е постоянно, а той се захранва с променливо. Има си специални хладилници за камиони, поразпитай ТИРаджиите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    17
    #3

    Re: Пускова мощност на LG GC-051SS

    Аз съм допуснал грешка, инвертор е тази джаджа която ще взимам. Знам, че има и специални хладилници ама баща ми е решил да спести някой лев (както той си мисли, ама 100% ще се набута) и затова трябва да знам на колко вата трябва да е този инвертор.

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #4

    Re: Пускова мощност на LG GC-051SS

    Пусковата трябва да е около три пъти написаната.Поне опита ми в продажба на машини(генератори) показва същото.На разни неща с електромотори и въртящи части им трябва много стартов ток,на луминисцентни лампи също.Предполагам че и с компресора седят по подобен начин нещата.Иначе не трябва да го друсаш тоя хладиник.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Еднофазен асинхронен микродвигател с пускова намотка!!!
    От sa60_89 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 10
    Последно: 16-05-12, 10:00
  2. Компресори и мощност?
    От luboivanoff във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 06-03-11, 09:32
  3. Формула за мощност на климатик
    От hunterA във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 61
    Последно: 24-02-10, 19:18
  4. Каква мощност ми е необходима?
    От tottenham във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 19-09-09, 12:52
  5. Препоръчайте ми мощност на климатик
    От dejomag във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 26-07-07, 09:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе