Резултати от 1 до 8 от общо 8

Проблем с вибрационна помпа.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #1

    Проблем с вибрационна помпа.

    Има следният проблем с една потопяема вибрационна помпа за кладенец. Ето тази.
    http://www.raider.bg/index.php?p=5&cat=58&id=263
    Проблемът е, че силно и намаля дебита. От какво може да е? Отворих я. Гумичките си озглеждаха добре. Разбира с еможе да пробвам да я сменя. Измерих тока с ампер клещи и ми показа 1.6А, което не съм сигурен дали не е малко отгоре, тъй като по документи е 300W. Разбира се при китайците реалната мощност винаги се различава от действителната, но от друга страна ако приемем че cos fi е 0.85, напрежението 220V и ток 1.6А става точно 300W. Ако е така не би трябвало да има пробив между някои намотки и проблема да е чсито механичен. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и го е решил нека да каже. Аз няма опит с такива помпи. Разбира се най-лесното е да я занеса в сервиз, но аз искам сам да се справя. Не мисля, че е нещо трудно, като се има предвид простото устройство на тези мембранни помпи.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #2

    Re:Проблем с вибрационна помпа.

    След като си я разглобил и устройството е толкова просто .Сигурно щеше да забележиш ако има механичен проблем.Остава само да има пробив в намотките.Ти тока как го мери като помпи вода или на празен ход?А пробив към корпус мери ли?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re:Проблем с вибрационна помпа.

    Докато помпи мерих. Пробив към корпуса няма. Може да има нещо което не е както трябва, но да не го вижда. Все пак за първи път разглобявам такава помпа.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re:Проблем с вибрационна помпа.

    Виж дали клапана уплътнява добре. Имал съм случаи на изядено легло от песъчинките и не може да уплътни.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re:Проблем с вибрационна помпа.

    Ами помпата я додох на ремонт и след няколко часа ми пратиха СМС, че е ремонтирана. Наистина единия вариант беше да е износена капачката и клапана или другата гумична да не уплътняват. Утре като взема помпата ще стане ясно какъв е бил проблема, но явно не е сменена капачката, защити цената на ремонта е под цената на капачката.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    2
    #6

    Отговор: Проблем с вибрационна помпа.

    Цитат Първоначално публикувано от Julian Виж публикацията
    Има следният проблем с една потопяема вибрационна помпа за кладенец. Ето тази.
    Raider
    Проблемът е, че силно и намаля дебита. От какво може да е? Отворих я. Гумичките си озглеждаха добре. Разбира с еможе да пробвам да я сменя. Измерих тока с ампер клещи и ми показа 1.6А, което не съм сигурен дали не е малко отгоре, тъй като по документи е 300W. Разбира се при китайците реалната мощност винаги се различава от действителната, но от друга страна ако приемем че cos fi е 0.85, напрежението 220V и ток 1.6А става точно 300W. Ако е така не би трябвало да има пробив между някои намотки и проблема да е чсито механичен. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и го е решил нека да каже. Аз няма опит с такива помпи. Разбира се най-лесното е да я занеса в сервиз, но аз искам сам да се справя. Не мисля, че е нещо трудно, като се има предвид простото устройство на тези мембранни помпи.
    здравеите, занимавам се със потопяеми вибрационни помпи от 10 год. ремонт и реглаж, така че ако имате въпроси ,пишете ми ще ви бъда много полезен

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Отговор: Проблем с вибрационна помпа.

    Практиката на форума е въпросите да се задават тук и тук да се отговаря! Иначе това няма да е форум, а табло за обяви!

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    2
    #8

    Отговор: Проблем с вибрационна помпа.

    за всички вибрационни помпи, когато намали дебита и няма пробив спрямо корпуса, се извършва реглаж на помпата, а именно да се доведе до строго определен размер разстоянието м/у котвата и ел. магнита, да се доведе до строг размер разстоянието м/у големият демфер и нагнетяващият клапан които е на стеблото застопорен с гаика м8

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съдомиялна BOSCH SMS40M02EU проблем с изхвърлящата помпа - грешка Е25
    От E_f_o във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-20, 19:45
  2. проблем с хидрофорната помпа
    От shirkan във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 26
    Последно: 03-09-14, 16:26
  3. Помпа за кладенец
    От Ralitsa във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 26
    Последно: 16-08-12, 11:10
  4. Проблем с водна помпа
    От petiaka във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 10-07-12, 15:46
  5. поплавък към вибрационна помпа
    От slayer69 във форум Друга битова техника
    Отговори: 0
    Последно: 29-06-11, 15:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе